Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

JLL Türkiye ve AVM Partners artık aynı çatı altında

Editör
Abone Ol:

AVM yönetimi ve kiralamada “dev güç birliği” gerçekleşti. Jones Lang LaSalle ile dokuz yıldır alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners, güçlerini birleştirme kararı aldı.

Alkaş Danışmanlığı 2008’de satın alarak Türkiye’de mülk yönetimi, stratejik danışmanlık, araştırma, perakende hizmetleri ve proje yönetimi alanlarında hizmet vermeye başlayan JLL, yolunu dokuz yıldır alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners ile birleştiriyor. AVM Partners’ın 200’den fazla çalışanı, faaliyetlerine JLL bünyesinde devam edecek.

JLL EMEA CEO’su Robert Bonwell, “Müşterilerine mükemmel hizmet sunma ilkesine adanmış bu iki büyük şirketin birleşmesi çok heyecan verici. AVM Partners’ın alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanındaki pazar liderliği ile JLL’nin küresel perakende ve yatırımcı ağı, iki kurum arasında müthiş bir uyum oluşturuyor” dedi.
Hukuki danışmanlığını Esin Avukatlık Bürosu’nun üstlendiği birleşmenin ardından, dev güç birliğinin yönettiği ve kiralamasını yaptığı AVM sayısı 27’ye, alan ise 1 milyon metrekareden fazlaya çıkacak. AVM Partners’ın aktif olan projelerinin, JLL’nin global kiralama ve perakende deneyimi ile buluştuğu bu önemli birliktelik ile yönetim danışmanlığı, yeniden kiralama ve AVM yönetimi, Türkiye’de tek bir çatı altında toplanıyor.
Pazar lideri olma konusunda iddialı bir adım atan JLL Türkiye’nin Ülke Başkanı Avi Alkaş, “AVM Partners’ın Türkiye’deki faaliyetlerini ve kat ettiği yolu uzun süredir saygı ve hayranlıkla takip ediyoruz. Bizim hedefimiz Türkiye’de yakaladığımız büyümeyi sürdürmek ve Avrupa’nın ötesine geçmek. Bu hedefimiz doğrultusunda, Aydın Yurdum, Tarkan Ander ve Dora Şahintürk’ün ekipleriyle beraber JLL’e katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz için birlikte yapabileceklerimiz konusunda çok heyecanlıyız” dedi.
2006 yılında kurulan ve kısa sürede sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan AVM Partners’ın Yönetici Ortakları ve JLL Türkiye’nin yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Yurdum, Tarkan Ander ve Dora Şahintürk, “Bugüne kadar sağladığımız güçlü ve sürdürülebilir başarıyı, stratejik olarak bir adım ileriye götürerek, gücümüze güç katacak uluslararası bir iş ortağı ile ilerlemeye karar verdik. JLL, kurum kültürü, hizmet yaklaşımı, uluslararası perakendeci ve yatırımcılarla kurduğu güçlü bağlantıları ile bizim için hedeflerimize uygun bir tercih oldu” diye konuştular.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER