Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Migros, 11. dağıtım merkezini Erzurum’da açtı

Editör
migros_erzurum_depo_200
Abone Ol:

Migros; tüm Türkiye’de yaygın mağazacılık anlayışı çerçevesinde ürünlerinin güvenle satış noktalarına ulaşması için her türlü altyapı yatırımını yapmaya devam ediyor. Haftada 8 mağaza açma hızıyla 2009’da da hizmet alanını genişletmeye devam eden Migros Ticaret A.Ş, halen Adana, Antalya, İstanbul Bayrampaşa, İstanbul Gebze, Ankara Gölbaşı, Ankara Saray, İzmir Kemalpaşa, İzmir Pınarbaşı, İzmir Ulucak ve Muğla’da yer alan dağıtım merkezlerine bir yenisini Erzurum Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu Erzurum Dağıtım Merkezi ile ekledi. Türkiye’nin her bölgesindeki satış noktalarına daha hızlı ve etkin ürün sevkiyatını sağlamak üzere bugüne kadar 10 dağıtım merkezi açan Migros Ticaret A.Ş, 11. dağıtım merkezini Erzurum’da kurarak toplam 195 bin metrekarelik depolama alanına ulaştı. 170 kişinin çalışacağı Erzurum Dağıtım Merkezi ile birlikte, Migros’un dağıtım merkezlerinde istihdam ettiği çalışan sayısı da 3 bin kişiye ulaştı.

Erzurum ve bölgesindeki tüm Migros Ticaret formatlarına meyve-sebze, gıda ve gıda dışı ürünlerin sevkiyatını gerçekleştirecek olan Erzurum Dağıtım Merkezi ile Migros’un Türkiye genelindeki dağıtım merkezlerinin sayısı 11’e yükseldi.

30 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan merkez, 15 bin metrekarelik kapalı alanı ile Erzurum’daki en modern işletme olarak dikkat çekiyor. Migros Ticaret A.Ş, Türkiye’ye yaygınlığı ile halen 70 ilde 1497 mağaza ile hizmet veriyor. Gerek organik büyüme yoluyla gerekse satın almalarla Türkiye’deki yaygınlığını artıran Migros Ticaret, yatırımlarında yerel istihdam ve bölgesel kalkınmaya da hizmet eden adımlar atıyor. Nitekim Erzurum’da faaliyete geçen yeni dağıtım merkezinde büyük çoğunluğu yerel istihdam olmak üzere toplam 170 kişiye istihdam olanağı yaratıldı. Doğrudan yaratılan istihdamın yanı sıra, Migros tedarikçilerinin Erzurum ve çevresinde alacakları pozisyonlar da dikkate alındığında, ayda ilave 800 tırın Erzurum’a gelmesi nedeniyle dolaylı olarak da olumlu bir ekonomik hareketlilik ortamı yaratılmış olacak. Erzurum Dağıtım Merkezi, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölge illerine hizmet verecek. Yaklaşık 50 mağazaya doğrudan hizmet verecek dağıtım merkezi yatırımı, Migros Ticaret A.Ş’nin bölgede açmaya hazırlandığı yeni mağazalar için de itici bir güç olurken; yeni açılan mağazalarla beraber hizmet verilen mağaza sayısı, filo sayısı; dolayısıyla, personel sayısının artması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER