Sosyal Medya Hesaplarımız

Yenilikler

Yeni yıl çamınızın süsü Botanika’dan

Editör
Abone Ol:

Dört mevsim yeşil kalan çam ağacı neden yeni yılda süs bitkisi olarak kullanılır? Peki, çam ağaçlarının uzun süre canlı ve sağlıklı kalmasının en kısa yolu? Cevaplar Botanika’da…

Yeni yıl yaklaşırken hazırlıklar da gittikçe hızlanıyor. Yeni yıla girişimizin en büyük işareti etrafta birer birer yerlerini almaya başlayan yılbaşı ağaçları ve evinizi en güzel hale getirecek olan süsler… Tabii yılbaşı ağacı almaya karar verince de nasıl bir ağaç seçeceğinizi ve süsleyeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Seçenekler çok. Ama en çok tercih edileni elbette çam ağaçları… Kışın ortasında yemyeşil çam ağacınızı evinizde daha canlı ve sağlıklı tutmanın ise çok kolay bir yolu var. Botanika’nın Çam Coşturan ürünü tüm çam çeşitlerinin hızla gelişimlerini sağlarken dayanıklı ve sağlıklı kalmalarına da yardımcı oluyor.

Neden çam ağaçları?

Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı yılbaşı geleneği olarak çam ağaçlarının seçilmesi ve bu özel ağaç türünün bakımı ile ilgili olarak, “Binlerce sene önce Mısırlılar’dan Romalılara kadar uzanan ağaç süsleme geleneğinin altında çok sayıda nedenler var. Mısırlılar kış dönümü gününü kutlarken evlerine palmiye ağaçları getirirlerdi. Palmiye, ölüme karşı yaşamın zaferini simgelerdi. Romalılar bütün sene Aralık ayında kutladıkları Saturnalia festivalinde her yeri yeşil çam yapraklarıyla süsleyip, 1 hafta boyunca eğlenir, birbirlerine armağanlar verirlerdi. İskandinavyalılar ise çam kozalaklarını kutsal sayarlardı. Eski Kelt rahipleri Druid’ler, çam dallarını evlerinin kapılarına asarak gizemli kış akşamlarının getireceği kötülüklerden korunmak isterlerdi. Yaz-kış yeşil kaldığı için çam ağacı, ölmeyen bir ağaç veya asla solmayan bir ağaç olarak, insanlar arasında kutsallaştırıldı. Kış boyu yapraklarını dökmeyen nadir ağaçlardan olan çam ağacı, iğdeli yapısıyla gerçekten dekoratif bir imaj sergiliyor. Dayanıklı dal yapısı sayesinde belli bir dereceye kadar ağırlık kaldırabiliyor, gelenekselleşen yılbaşı süslerini üzerinde uzun süre taşıyabiliyor. Bu nedenle günümüzde de yılbaşında çam geleneği devam ediyor. Biz, Botanika olarak, bu çok özel ağaç türüne dayanıklılık kazandırmak, ağaçların gelişimlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak için Çam Coşturan ürününü ürettik. Tabii çam ağaçlarınızı Çam Coşturan ürünü ile beslerken, doğal ışık almalarını da sağlamak gerekiyor” açıklamalarında bulundu. Şamcı, saksı içindeki canlı çam ağaçlarını yılbaşından sonra bahçelere dikilmesini tavsiye ederek, kesilmiş çam ağacı yerine saksı içinde canlı çam almak gerektiğinin de altını çizdi. Şamcı bu çamları ise Köknar, Ladin ve Sedir olarak sıralıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Yenilikler

Cebel fındık kreması, lezzetin sınırlarını zorluyor!

Editör

Yazar:

Yüzde 23 fındık parçacıklarıyla zenginleştirilmiş olan bu özel tarif, tatlı anlarına muhteşem bir lezzet sunuyor.

Damakları şenlendiren bu çikolata kreması, özel formülü sayesinde palm yağı içermiyor. Böylece, sağlıklı ve doğal bir lezzet deneyimi sunuyor.

Cebel yüzde 23 fındık parçacıklı çikolata kreması, en kaliteli malzemelerle üretilirken, benzersiz bir dokuyu ve aromayı bir araya getiriyor. Cebel çikolata kreması ile kahvaltılar, waffle’lar, pasta ve tatlılarla uyumlu olarak her bir lokmada keyif dolu bir tat sunuyor.

Devamını Oku

Yenilikler

Polonez’den Ramazan sofralarına özel yepyeni bir lezzet

Editör

Yazar:

Geleneksel tatları yeni nesil tatlara uyarlayarak özgün lezzetler sunan Polonez, “Fit Yaşam” serisine eklediği Zeytinyağlı ve Kekikli Hindi Füme Eti ile Ramazan sofralarını renklendiriyor. Polonez’in yeni ürünü, Ramazan’da en çok tercih edilen lezzetlerden hindi füme etiyle zeytinyağı ve kekiğin harmanlanmasının ardından  odun talaşında fümelenerek enfes lezzetine kavuşuyor. Yüzde 25 oranda daha az sodyum, düşük yağ ve yüksek protein içeriği ile Polonez’in  yeni tadı Ramazan sofraları için doyurucu bir alternatif olmaya aday. “Glutensiz” etiketine de sahip olan Polonez, formunu koruyanların yanı sıra çölyak hastalarının da tercih edebileceği şekilde formüle edildi.

Devamını Oku

Yenilikler

Sarelle yenilenen tasarımıyla raflarda

Editör

Yazar:

Sarelle; kıpır kıpır, enerji dolu, dikkat çeken yeni yüzüyle sevenlerinin karşısına çıkıyor. Sarelle’nin ikonik logosunun modernize edilmesiyle ortaya çıkan yeni konseptinde, her çeşidinde farklı, yüzleri gülümseten ikonların yer aldığı kavanozlar kırmızı kapak rengiyle dikkat çekiyor. Yeni tasarımındaki eğlenceli yaklaşımı iletişim kampanyasına da taşıyan Sarelle, “Önce Sarelle Sonra Gülümse” sloganıyla çikolata severlere sesleniyor.

Lezzetini özel Sagra fındıklarından alan Sarelle’nin içeriğinde doğal vanilya bulunuyor. Cam kavanozlarda satılan Sarelle ürünlerinin içinde trans yağ, koruyucu ya da renklendirici maddeler yer almıyor. Sarelle’nin kendine has kakao ve fındık tadının uyumunu sevenler için kakaolu fındık ezmesi, yoğun fındık tadı tercih edenler için yüzde 45 fındık oranına sahip fındık ezmesi, iki lezzeti bir arada tatmak isteyenler için Duo, daha çok kakao diyenler için bitter ve formuna özen gösterenler için şeker ilavesiz çeşitleri bulunuyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER