Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Fast food’da en hızlı büyüme Anadolu’da

Editör
Abone Ol:

KFC, Türkiye’deki 100. restoranını İstanbul turizminin en gözde noktası olan Tarihi Yarımada’da Sirkeci’de açtı.

Türkiye’de 2013 yılından itibaren kendi şirketini kurarak yeniden yapılanma çalışmalarını hızlandıran ve yatırım atağını sürdüren KFC, Türkiye’deki 100. restoranını İstanbul turizminin kalbi Sirkeci’de açtı. Türkiye’de bir yandan operasyon ve hizmet kalitesini yükseltirken, diğer yandan yeni açtığı restoranlarla yaygınlaşan KFC, 5 yılda 400 yeni restoran daha açacak. 120 ülkede 20 binden fazla restoranı ile dünyanın en büyük tavuk restoran zinciri olan KFC, franchise modeli ile büyümesini hızlandıracak. Yum! Türkiye ve KFC MENAPak (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Pakistan) Genel Müdürü Sabir Sami ve KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener, KFC’nin Türkiye’deki 100. restoranının açılışı nedeniyle düzenlenen toplantıda Türkiye hedeflerini ve yatırım planlarını anlattı.
Yum! Türkiye ve KFC MENAPak (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Pakistan) Genel Müdürü Sabir Sami, dünya genelinde 13.3 milyar dolar cirosuyla Fortune 500 listesinde 228. sırada yer alan Yum’ın sektördeki büyüme potansiyeli nedeniyle Türkiye’yi önemli bir pazar olarak gördüğünü söyledi. Sabir Sami, 2014’ü yeniden yapılanma ve restoranların hizmet kalitesini yükseltme yılı olarak en iyi şekilde geride bıraktıklarını, 2015 yılında da aynı iş hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
Türkiye’de 2014 yılında 77 olan KFC restoranlarının sayısının 100’e ulaştığını söyleyen Sabir Sami, önümüzdeki 5 yıl içinde 400 yeni restoran daha açacaklarını belirtti. Sabir Sami, “Türkiye; nüfus büyüklüğü, genç yaş ortalaması ve büyüyen ekonomisiyle yabancı yatırımcılar için cazip bir ülke. Bu yüzden yemek sektöründe yabancı yatırımcıların sayısı giderek artıyor. Bu alanda Türkiye’de en hızlı büyüme Anadolu’da gerçekleşiyor” dedi.
Fast food restoranlarının toplam pazardaki payının 5 yılda yüzde 30’dan yüzde 50’ye yükseldiğini, bu büyümeden Yum’ın KFC markası ile ciddi oranda pay almak istediğini söyleyen Sabir Sami, Türkiye’deki büyüme stratejilerine bu yıl franchise sistemini de eklediklerini belirtti. İlk franchise restoranını Diyarbakır’da açtıklarını kaydeden Sabir Sami, Anadolu’daki potansiyeli bu iş modeli ile değerlendireceklerini ve yeni iş ortaklarıyla daha başarılı işlere imza atacaklarını söyledi. Sami, franchise sistemiyle açılacak bir restoranın girişimcilere maliyetinin, lokasyon ve diğer etkenlere bağlı olarak 700 bin lira ile 1.2 milyon lira arasında değiştiği bilgisini verdi.
KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener ise klasik bir fast food tavuk restoranı olmadıklarını, lezzet konusunun KFC için her zaman çok önemli olduğunu, uzman şefler tarafından, modern teknolojinin kullanıldığı mutfaklarda, özel soslar ve baharatlarla günlük hazırlanan tavukların tüketicilere sunulduğunu söyledi. Zeliha Şener, “Türkiye’de yaklaşık 12 milyon kişi fast food tüketiyor. Bu tüketicilerin 1.3 milyonunun fast food tercihleri arasında tavuk ilk sırada yer alıyor. 2014 yılında fast food sektöründe tavuk tüketenlerin sayısı bir önceki yıla göre iki katına çıktı” diye konuştu.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Açılışlar

Lizay, Bursa Sur Yapı Marka AVM’de

Editör

Yazar:

Türkiye’nin 22 şehrinde 50‘ye ulaşan mağaza sayısı ve e-ticaret sitesiyle hizmet veren Lizay, şimdi de Bursa Sur Yapı Marka AVM’de.

Mağazalar, bayiler, satış noktaları ve e-ticaret kanalıyla; geniş kitlelere ulaşmak için müşterilerinin istek ve beklentilerini yakından izleyen Lizay sürdürülebilir gelişim anlayışıyla Türkiye genelinde 150 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Devamını Oku

Açılışlar

Beymen Akasya büyüdü!

Editör

Yazar:

Beymen, Anadolu Yakası’ndaki lokomotif mağazalarından Beymen Akasya’nın büyüme sürecini tamamlayarak, mağazanın yeni ‘Erkek Kanadını’ hayata geçirdi.

2021 yılı boyunca yatırımlara devam ettiklerini belirten Beymen Grup CEO’su Elif Çapçı, “Yılın son çeyreğine oldukça hızlı bir başlangıç yapıyoruz. İlk olarak, Beymen Akasya’nın büyüme çalışmasını tamamlayarak yeni konseptiyle 25 Eylül’de açtık. Ayrıca yeni flagship mağazamız olan ve İzmirlilerin uzun zamandır heyecanla bekledikleri Beymen İstinye Park’ı da Ekim ayında hizmete sunduk. Diğer yandan hali hazırda ülkemizin en büyük moda mağazası olan Beymen Zorlu Center mağazamızın büyüme çalışmalarında inşai sürece start vermiş bulunuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Söz Toplu Tüketim’den mağaza atağı

Editör

Yazar:

Afyonkarahisar’ın önemli perakendecilerinden Söz Toplu Tüketim, 27. şubesini geçtiğimiz günlerde Çobanlar’da hizmete açtı.

Çobanlar şubesi, 350 metrekarelik bir alanda 2 kasa ve 9 çalışanla hizmet veriyor. Söz Toplu Tüketim’in başında ise sektörün çok deneyimli bir ismi olan Ali Meşin, Danışman olarak görev yapıyor. Ali Meşin, 2021 yılında yeni mağazaların hızla açılacağı müjdesini de verdi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER