Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Kelepir, indirim mağazacılığında fark yaratacak

Editör
Abone Ol:

İndirim mağazacılığına ilgi her geçen gün artıyor. Krizin etkisiyle de tüketicilerin indirim mağazalarına yönelmesi, yatırımcıların da rotasını bu sektöre yöneltmesine neden oluyor. BİM ve ŞOK ile başlayan bu gelişme günümüzde DiaSA, Adesem, Kipa Ekspres ve Onurex ile sürerken İstanbul’un Anadolu yakasında faaliyetini sürdüren Barem Marketler Zinciri de “Kelepir” mağazalarıyla sektördeki yerini aldı. Barem Marketler Zinciri Genel Koordinatörü Altan Vural, Barem olarak güzel işler yaptıklarını ifade ederken, Kelepir hakkında da bilgiler verdi. Bugün 400 çalışanı, 9 marketiyle faaliyet gösterdiklerini kaydeden Vural, 3 Nisan Cuma günü Ümraniye Ihlamurkuyu ve Namık Kemal mahallelerinde açacakları marketleriyle 11 noktaya ulaşacaklarını söyledi. Vural, “İndirim mağazacılığı sektöründe faaliyet gösterecek olan Kelepir’in 10 mağazası 18 Mart tarihinde açıldı. Bu, kulvarında sektöre farklı bir bakış açısı getirecek bir mağaza şeklidir. Biz, hard discount mağazacılık yapacağız. Şaşaalı çok lüks mağazalar olmayacak. Bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. İndirim mağazacılığında Anadolu yakasında bir numara olmayı hedefliyoruz” dedi. Gondol, raf, ayakbastı parası yok Hızlı tüketim ürünlerinin yüzde 8’inin indirim mağazalarında satıldığını kaydeden Vural, “Üretici firmalarla işbirliğini arttırmak istiyoruz, ‘randevu alamadım’ diye bir mazeret olmayacak. Kapımız, tüm üretici firmalara açık. Kelepir’de gondol raf, ayakbastı parası gibi bedeller olmayacak. Hedefimiz 2009 yılını 50 mağaza ile kapatmak. 2010 yılında 100, 2013 yılında ise 500 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. 2010 yılından sonra yapacağımız bir değerlendirme sonucunda Avrupa yakasında da mağaza açıp açmamaya karar vereceğiz” dedi. 180-400 metrekare arası mağazalar Mağazaların büyüklüklerinin 180-400 metrekare arasında olacağını belirten Vural şöyle devam etti: “Bin 200 çeşit ürün bulunacak. B ve B altı gelir grubuna hitap edeceğiz. Kendi üretimimiz olan paketli et-tavuk ürünleri ve unlu mamuller de raflarda yer alacak. Ayrıca dökme sebze-meyve, paketli temel gıdalar, bisküvi şekerleme, içecek de belli başlı ürün gruplarımızı teşkil edecek. Balam, Are ve Marifetli Hatun ise kendi öz markalarımızdır. Marifetli Hatun ile yoğurtta çok iddialı olacağız. Balam ürünlerini ıslak mendil ve çocuk grubunda kullanacağız. Are ise temizlik ürünleri markamız. Market markalı ürünlerimizdeki hedef sınır ise %25. Hedefte Kelepir’i ayrı bir şirket olarak yapılandırma da var”.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Skechers Kids’in ilk durağı Marmara Forum oldu

Editör

Yazar:

Çocuklara özel spor ayakkabı ve spor giyim seçeneklerinin bir arada olduğu ilk konsept mağaza “Skechers Kids”, Marmara Forum’da açıldı.

Skechers Türkiye Ticari Direktörü Mertol Coşkun çocuk kategorisinin Skechers ürün ailesinde önemli bir yeri olduğunu belirterek; “Türkiye’de imza konfor teknolojisi sunan bir marka olarak kadın, erkek ve çocuk kategorisinde çok geniş bir ürün seçkisine sahibiz. Özellikle çocuklar için tasarladığımız renkli dünyada ışıklı, unicorn’lu, piyano çalan spor ayakkabılar, renkli, desenli eşofmanlar, sweatshirt’ler, montlar ve daha birçok ürünü konforla birlikte sunarak sektörde ön plana çıkıyoruz. Müşterilerimizin her geçen gün katlanarak büyüyen ilgisiyle artık çocuk kategorimizi sınırlı metrekarelere sığdırmak istemedik. Daha geniş bir seçkiyle sadece çocuklara özel mağaza konseptimizi hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde farklı illerde ve lokasyonlarda yeni Skechers Kids mağazalarımızın kapılarını açmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Akyurt Süpermarket, Full ile gross market sektörüne “merhaba” dedi

Editör

Yazar:

Ankara ve Konya’da olmak üzere 40 yıldır perakende sektöründe faaliyet gösteren Akyurt Süpermarket, istikrarlı büyümesine yeni Gross konsepti Full Gross ile devam ediyor. Son 6 ay içinde Ankara’da 2 yeni Full Gross açılışı gerçekleştiren Akyurt. A.Ş, Full Gross konseptinde Ankara’dan sonra ilk şehir dışı Full Gross’ u 14 Mart 2024’te Konya’da hizmete açıyor.

Akyurt Süpermarket ve Full Gross Genel Müdürü Emrah Uyanık, “Konya için Gross Market konsepti ile Full Gross’u hazırlıyoruz. 14 yıldır Konya’da hizmet veren Akyurt Süpermarket yeni konsepti ve markası ile Konya da yatırıma ve büyümeye devam ediyor” dedi.

12 yıldır faaliyet gösterdiği Karatay belediyesi sınırlarında bulunan Beşyol Akyurt Süpermarket mağazasını Full Gross markası ile yeniden Konya’nın beğenisine sunmak için çalışmalar devam ediyor. 1 aydır devam eden inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı 14 Mart 2024 tarihinde Beşyol Full Gross mağazası yeni konsepti ve Konyalılara hizmet verecek. Full Gross, 4000 metre kare satış alanına sahip.

Devamını Oku

Açılışlar

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme Mağazası’nı açtı

Editör

Yazar:

Onur Market, 1 Mart Cuma günü açılan Esenyurt Mehterçeşme mağazası ile büyüme yolunda önemli bir adım attı. Yeni şubesiyle birlikte bölgedeki müşterilere kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Onur Market, mağaza açılışında büyük ilgi gördü.

Deneyimli kadrosu, zengin ürün çeşitliliği ve ferah atmosferiyle dikkat çeken yeni mağaza, müşterilerin ilgi odağı haline geldi. Açılış kapsamında çeşitli ürünlerde yapılan sürpriz indirimlerle müşterilere avantajlar sunan Onur Market, temel gıda, temizlik ürünleri ve şarküteri kategorilerinde güvenilirliği vurgularken, sebze-meyve bölümünde de tazeliğe büyük önem veriyor.

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme mağazasıyla müşterilerine alışveriş deneyimini en üst düzeye çıkarma ve bölgedeki tüketicilere kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunma misyonunu sürdürüyor. 10 Mart’a kadar sürecek sürpriz kampanyaları ve indirimleriyle müşterilerini Esenyurt Mehterçeşme Mağazasına bekliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER