Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Kelepir, indirim mağazacılığında fark yaratacak

Editör
Abone Ol:

İndirim mağazacılığına ilgi her geçen gün artıyor. Krizin etkisiyle de tüketicilerin indirim mağazalarına yönelmesi, yatırımcıların da rotasını bu sektöre yöneltmesine neden oluyor. BİM ve ŞOK ile başlayan bu gelişme günümüzde DiaSA, Adesem, Kipa Ekspres ve Onurex ile sürerken İstanbul’un Anadolu yakasında faaliyetini sürdüren Barem Marketler Zinciri de “Kelepir” mağazalarıyla sektördeki yerini aldı. Barem Marketler Zinciri Genel Koordinatörü Altan Vural, Barem olarak güzel işler yaptıklarını ifade ederken, Kelepir hakkında da bilgiler verdi. Bugün 400 çalışanı, 9 marketiyle faaliyet gösterdiklerini kaydeden Vural, 3 Nisan Cuma günü Ümraniye Ihlamurkuyu ve Namık Kemal mahallelerinde açacakları marketleriyle 11 noktaya ulaşacaklarını söyledi. Vural, “İndirim mağazacılığı sektöründe faaliyet gösterecek olan Kelepir’in 10 mağazası 18 Mart tarihinde açıldı. Bu, kulvarında sektöre farklı bir bakış açısı getirecek bir mağaza şeklidir. Biz, hard discount mağazacılık yapacağız. Şaşaalı çok lüks mağazalar olmayacak. Bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. İndirim mağazacılığında Anadolu yakasında bir numara olmayı hedefliyoruz” dedi. Gondol, raf, ayakbastı parası yok Hızlı tüketim ürünlerinin yüzde 8’inin indirim mağazalarında satıldığını kaydeden Vural, “Üretici firmalarla işbirliğini arttırmak istiyoruz, ‘randevu alamadım’ diye bir mazeret olmayacak. Kapımız, tüm üretici firmalara açık. Kelepir’de gondol raf, ayakbastı parası gibi bedeller olmayacak. Hedefimiz 2009 yılını 50 mağaza ile kapatmak. 2010 yılında 100, 2013 yılında ise 500 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. 2010 yılından sonra yapacağımız bir değerlendirme sonucunda Avrupa yakasında da mağaza açıp açmamaya karar vereceğiz” dedi. 180-400 metrekare arası mağazalar Mağazaların büyüklüklerinin 180-400 metrekare arasında olacağını belirten Vural şöyle devam etti: “Bin 200 çeşit ürün bulunacak. B ve B altı gelir grubuna hitap edeceğiz. Kendi üretimimiz olan paketli et-tavuk ürünleri ve unlu mamuller de raflarda yer alacak. Ayrıca dökme sebze-meyve, paketli temel gıdalar, bisküvi şekerleme, içecek de belli başlı ürün gruplarımızı teşkil edecek. Balam, Are ve Marifetli Hatun ise kendi öz markalarımızdır. Marifetli Hatun ile yoğurtta çok iddialı olacağız. Balam ürünlerini ıslak mendil ve çocuk grubunda kullanacağız. Are ise temizlik ürünleri markamız. Market markalı ürünlerimizdeki hedef sınır ise %25. Hedefte Kelepir’i ayrı bir şirket olarak yapılandırma da var”.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Şimdi Forum Ankara’da

Editör

Yazar:

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Başkent’teki büyümesini sürdürüyor. İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden marka, Ankara’daki 16. şubesi, Forum Avm’de açtı.

Pizza İl Forno’nun özellikle zengin vegan mönüsü, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıktığını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Ankaralıların, hem gönlünde hem de damaklarında ayrı bir yere sahip markalarının, pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yenilik getirdiğini ifade etti. Başkent’te 16 şubeye ulaştıklarını vurgulayan Gökmen, “Yeni hizmete giren Forum Ankara Avm’deki restoranımız, kolezyum formundaki taş fırını, lezzete sanat katan özel dekorasyonu, ambiyansı ve özel lezzetleriyle, misafirlerini ağırlamaya hazır” dedi.

İtalyan işi pizza Türkiye’ye yayılıyor

Pizza İl Forno, kendi öz sermayesinin yanı sıra franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Isparta’da restoranları bulunan marka, şube sayısını yılsonuna kadar 35’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye genelindeki vizyoner girişimcilerine çağrıda bulunan Pizza İl Forno, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.

Devamını Oku

Açılışlar

Pizza İl Forno’dan büyüme hamlesi!

Editör

Yazar:

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, 10 yılda 20 şubeye ulaştı. Gökmen Gastronomi bünyesinde, hem kendi öz sermayesi hem de franchise modeliyle şubeleşmeye devam eden marka, gelecek 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Özverili, işin başında durabilecek ve markayı iyi tanıyıp benimsemiş olan girişimcilerle büyümek isteyen Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilinde de bulunmayı hedefliyor. Pizza İl Forno restoranı için alışveriş merkezleri ile konut veya ofis yoğunluğunun olduğu lokasyonlar tercih ediliyor. Öncelikli hedef şehirlerarasında ise Antalya, İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Çorlu, Tekirdağ, Kayseri, Aydın ve Muğla yer alıyor.

Pizza İl Forno, markasını yurt dışına da planlıyor. Yurt dışı çalışmalarına Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’da şubeler açmayı hedefleyen marka, bunların bir kısmını doğrudan kendisi açarken, bazı ülkelerde de franchise vererek ilerleyecek.

Devamını Oku

Açılışlar

PizzaLazza, 2023 yılında restoran sayısını 160’a çıkaracak

Editör

Yazar:

PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, işletmecilerine cazip yatırım fırsatları sunuyor. Merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchising fırsatı sağlanan yatırımcılara, eğitimler, operasyonel konular ve lokasyon seçimi gibi alanlarda da destek veriliyor. PizzaLazza, Ankara’da belirlediği 12 fırsat noktasında yeni restoran yatırımları ve anahtar teslimi Franchising olanaklarıyla kentteki varlığını büyütmeyi hedefliyor.

Yatırımcıların lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabilmesi için destek verdiklerini söyleyen PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, “Pizza, günün her saatinde evde, iş yerinde ya da restoranda tüketime uygun, Türk damak tadına hitap eden bir ürün ve Pizza Mutfağı, hızlı servis restoranlar içerisinde hızlı büyüme kaydeden bir alan. Pazarlama yatırımlarımızla sürekli desteklediğimiz PizzaLazza markamızı, aktif Franchising stratejimizle büyütüyoruz. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 38 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. PizzaLazza markamızla 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

PizzaLazza’nın Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’nın yanı sıra Ankara’da 13 restoranla hizmet verdiğini dile getiren Esra Kıvrak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, markamızı başkentimiz Ankara’da daha da büyütmek, yeni iş ortakları edinmek arzusundayız. Lokasyon seçimlerimizi, büyüme stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz talep yoklamalarımızla belirliyoruz. Lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabiliyor. İş ortaklarımıza restoran yönetiminde dijitalleşme, binlerce çeşit ürünü her gün yüzlerce restorana ulaştıran profesyonel lojistik süreçleri, eğitim ve mimari proje ekibi avantajları sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da belirlemiş olduğumuz noktalar, Aydınlıkevler, Cebeci, Demetevler, Eryaman, Kardelen, Keçiören, Mamak, Balgat, 100. Yıl, Etimesgut, Dikmen, Gölbaşı olarak sıralanıyor. 2023 yılında bu fırsat noktalarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER