Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

LC Waikiki, 1000’inci mağazasını Kiev’de açtı

Editör
Abone Ol:

Şirket, 1.500 mağaza ve 10 milyar dolar ciroya ulaşacak.

LC Waikiki, 2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı 3 moda perakende markasından biri olmayı hedefliyor. Hâlihazırda yurtiçi ve yurtdışında 1.000 mağaza ile hizmet veren LC Waikiki, 2023’te 1.500 mağaza ve 10 milyar dolar ciroya ulaşmayı planlıyor. Şirket, 18 ülkede pazar liderliğini sürdürdüğünü de açıkladı.

1.000’inci mağaza açılışı için LC Waikiki’nin Kiev’deki basın toplantısına katıldık. Düzenlenen toplantıda LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük markanın gelecek hedeflerini anlattı.

Vahap Küçük, 2000’de LC Waikiki’nin marka lisansörü olduklarını belirterek, “2001 – 2009 yılları arasında Türkiye’de faaliyet gösterdik. İlk yurtdışı mağazamızı Romanya’ya açtık. Şu anda Türkiye’de 78 şehirde 481 mağaza, yurtdışında ise 46 ülkede 229 şehirde 519 mağazayla faaliyetteyiz” dedi.

2023’te Avrupa’nın en başarılı 3 markasından biri olmak istediklerini kaydeden Küçük, “2023’te 1.500 mağaza ve 10 milyar dolar ciroya ulaşmak istiyoruz. 2023’te 1.000 yurtdışı, 500 yurtiçi mağazamız olacak. Yurtdışında açılan her mağaza Türkiye’de istihdam yaratıyor. Kabaca bir hesapla 5 milyon dolar ciro yapan bir mağaza açarsak Türkiye’de 250 kişiye ek istihdam sağlıyoruz” diye konuştu.

2019 yılını yüzde 30 büyüme ile kapattıklarını belirten Küçük şöyle devam etti:

“2019’da 21.2 milyar lira ciro yaptık. Online satış 2019’da 663 milyon TL’ye ulaştı. 2019’da 873 milyon dolar markalı ihracat yaptık. Geçen yıl 740 milyon lira vergi ödeyerek 15’inci sıraya yükseldik.”

2020’de 28 milyar lira ciro hedeflediklerini açıklayan Küçük, “Yüzde 32 büyüme hedefliyoruz. 1 milyar dolar markalı ürün ihracatı yapacağız. Online satışımız da 1.4 milyar liraya ulaşacak. Bu yıl Gürcistan ve Güney Afrika’da online satış başlayacak. 5.300 yeni istihdam sağlayıp 53 bin kişiye ulaşacağız” dedi. 3 kıtada 33 ülkede e-ticaret yaptıklarını belirten Küçük, “2020’de mağazanın yanı sıra e-ticarette, yeni lojistik alanlarına, altyapı, gerek yurtiçi ve yurtdışında da yatırımlarımız devam edecek. LCW Dream mağazalarımız 2019’da hayata geçti.

Bu mağazalar da 60-70 mağazayı bulacak. Yeni tekil mağazalar için yaklaşık 10-15 milyon dolar arası yatırım yaparız diye düşünüyorum” dedi.

Hâlihazırda üç kıtada faaliyet gösteren LC Waikiki 2020 Ağustos’ta dördüncü kıtaya girerek Peru’da ilk mağazasını açacak. Vahap Küçük, “Zambiya, Fildişi Sahilleri, Macaristan, Moğolistan, Gana, Angola, Senegal ve Türkmenistan gibi yeni ülkelere giriş yapacağız. Bu yıl 9 ülke ile yurtdışında 115, yurtiçinde 15 mağaza olmak üzere 130 yeni mağaza açacağız. Bu yıl 1125 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bambu ağacı…

Marka yatırımını ‘bambu ağacı’na benzettiğini söyleyen Vahap Küçük, “Bambu ağacı için çiftçi tohumu eker, ilk yıl gübresini ve suyunu verir fakat filiz vermez. Sabırla ikinci yıl yine aynı işlemi yapar ve yine filiz vermez. Üçüncü ve sonraki yıl da böyle devam eder. Beşinci yılda filiz verir ama 40-50 günde 35 metre büyür. Marka yatırımı da böyle bir şey” dedi.

1 milyon $’a 1000’inci mağaza

LC Waikiki, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 1000’inci mağazasını açtı. Kiev River Mall’daki mağazanın açılışına, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü Berna Akyüz Öğüt, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere katıldı.

LC Waikiki, Ukrayna’da 18 şehirde 35 mağazasıyla ve 1000 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Yatırım maliyeti 1 milyon dolar olan ve 40 personelin görev yapacağı iki katlı yeni mağaza, 1.880 metrekare alanıyla ülkedeki en büyük mağaza olacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Özen Gross, Kütahya’da açıldı

Editör

Yazar:

Ülke ekonomisine desteği ve bölgesindeki istihdama sağladığı katkı dikkat çeken Özen Grup ilk gross marketini Bursa’da açmıştı. “Toptan Fiyatına Market” sloganı ile hayata geçirdiği konseptinin yeni şubesini 17 Mart Cuma günü saat 07.00’de Kütahya’da hizmete açtı. Özen Gross Kütahya mağazası ile müşterilerine; deneyimli çalışan kadrosu, geniş ürün çeşidi ve ferah ortamda 365 gün uygun fiyat avantajı sunmayı hedefliyor.

Özen Gross’un Kütahya Şubesi; temel gıda ürünlerinden temizlik ürünlerine, şarküteri ürünlerinden taze sebze meyveye, kasap ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine kadar binlerce ürün seçeneğini toptan fiyatına perakende satış ilkesiyle tüketicilere sunulacak. Yıllardır süre gelen mağazacılık tecrübesini, kalitesini ve müşteri memnuniyeti politikasını Özen Gross’a da taşıyan Özen Grup, Kütahya’nın en ucuz toptan fiyatına perakende marketi iddiasıyla tüketicilerin ekonomik olarak yüzünü güldürecek.

Özen Gross hakkında bilgi veren Özen Gross Genel Müdürü Onur Özen, “Kütahya’mıza değer katmak istiyoruz. Bizim çalışma prensibimizde aldığımız tüm kararlarda alışverişçilerimizin lehine işler yapmak vardır. Ülkenin en zor zamanlarında bile yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik ve ediyoruz. Müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda değişen alışveriş trendlerini yakından takip ediyoruz ve bu doğrultuda sektörde her geçen gün aksiyon alıyoruz. Yeni konseptimiz Özen Gross; ‘Her gün ucuz, her ürün ucuz’ olacak” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Dedecan, yeni şubesinin kapılarını Kavacık’ta açtı

Editör

Yazar:

Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini 33 senedir bizimle buluşturan Dedecan; Şanlıurfa ve İstanbul Ataşehir’den sonra İstanbul Kavacıkta’da yeni bir şube ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Modern dekorasyonu, eğitimli salon kadrosu ve Şanlıurfa’lı şefleri ile kebap severlere adeta lezzet şöleni yaşatan Dedecan; Kavacık’ta açıldığı günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı. Efsane taş fırın lahmacunu, içli köftesi, ciğer, dalak ve yürek şişleri, Adana ve Urfa kebapları ile sevilen Dedecan, şıllık tatlısı ve künefesi ile de dikkat çekiyor.

Her masaya ikram edilen bostana, lebeni ve zengin eşlikçileri ile önce gözlere hitap etmeyi başaran Dedecan; deneyenlerin vazgeçemediği lezzetleri ile de alışkanlık yaratıyor. 33 senedir Güneydoğu Anadolu ve Şanlıurfa mutfağını temsil eden Dedecan; İstanbul ve Şanlıurfa’daki restoranlarında yöresinden gelen coğrafi işaretli ürünleri ve onları hazırlayan Urfa’lı şeleri ile lezzet standardını korumayı başarıyor. Şanlıurfa Merkez, İstanbul Ataşehir ve İstanbul Kavacık’ta nefis lezzetler sunan Dedecan,  geniş oturma alanı, bahçesi, çocuk oyun alanı, otoparkı ve VIP salonları ile kebap severleri ağırlıyor.

Devamını Oku

Açılışlar

Happy Center Sultançiftliği mağazası açıldı

Editör

Yazar:

Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’de de şubeleri bulunan Happy Center, bünyeye yeni şubeler katarak büyümeye devam ediyor. Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere hizmete girenyeni şube, İsmet Paşa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi no:54/A Sultangazi İstanbul adresinde hizmete açıldı.

“Alışveriş her yerden, mutlu alışverişler Happy Center’dan yapılır” sloganıyla hareket eden Happy Center’in yeni şubesi olan Sultançiftliği, bu anlayışın en son ürünü.

Sultançiftliği şubesi, bünyesinde 4.000’den fazla ürün barındıran bir mağaza. Şubenin toplam hizmet alanı 350 metrekare. Bölge halkına 4 kasa ile hizmet veriyor Sultançiftliği şubesi, 12  kişiye de istihdam olanağı sağladı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER