Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Marketim Marketleri hızla yayılacak

Editör
Abone Ol:

Bingül Şirketler Grubu Marketim Marketler Zinciri’ni çoğaltma kararı aldı.

Bingül Şirketler Grubu yönetimindeki ilk, Marketim Marketlerinin ise 99’uncu halkası, 19 Mart ‘ta Gebze’de açıldı. Yatırım maliyetinin yaklaşık 1.500.000 TL’yi bulduğu, 50 personelin hizmet verdiği, 3 katlı 2 bin 500 metrekarelik Marketim’de manav, kasap, şarküteri, gıda, pasta ve unlu mamuller, züccaciye, tekstil ve küçük ev aletleri kategorilerinde binlerce ürün satışa sunuldu. Bu yıl içinde, önceliği İstanbul Anadolu yakasında olmak üzere, perakende nokta sayısını artırmayı hedefleyen Bingül Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ethem Bingül, 1994 ekonomik krizinde de yeni yatırımlar yaptıklarını hatırlatarak, “Grubumuzun ana iş kolu olan toptancılık faaliyetleri nedeniyle yerel, bölgesel marketlerin yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Yerel perakendecilere moral ve destek amacı ile kriz dönemine rağmen yeni marketler açma kararı aldık. Marketim bir taraftan franchising, bir taraftan da bizim doğrudan açacağımız marketlerle hızla büyüyecek” dedi. Tüm işletmelere dört elle işlerine sarılarak markalarını, mağazalarını korumalarını tavsiye eden Bingül “Bu kriz döneminde perakendeciliğin ana unsuru olan lokasyon maliyetini, düşen kira maliyetleri sebebiyle avantaja çevirmek mümkün. Yerel marketçi dostlarıma, ‘yeni mağazalar açmak için şimdi tam zamanı’ diyorum” diyor. Franchising koşulları: Marketim mağazalarının büyük çoğunluğunda manav, et, tavuk, şarküteri, gıda, temizlik, züccaciye ve hediyelik gurubu yer alıyor. Bazı mağazalarında ise tekstil ve küçük ev aletleri de ilave kategori olarak bulunuyor. Franchising verilirken; mağaza satış alanı büyüklüğü, diğer üyelere olan uzaklık, nüfus ve demografik yapı, ticari ahlak, mesleğe bakış açısı, iş tecrübesi, kurumsal yapıya adapte olabilecek nitelik ve mali yapı koşulları inceleniyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

PizzaLazza, 2023 yılında restoran sayısını 160’a çıkaracak

Editör

Yazar:

PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, işletmecilerine cazip yatırım fırsatları sunuyor. Merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchising fırsatı sağlanan yatırımcılara, eğitimler, operasyonel konular ve lokasyon seçimi gibi alanlarda da destek veriliyor. PizzaLazza, Ankara’da belirlediği 12 fırsat noktasında yeni restoran yatırımları ve anahtar teslimi Franchising olanaklarıyla kentteki varlığını büyütmeyi hedefliyor.

Yatırımcıların lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabilmesi için destek verdiklerini söyleyen PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, “Pizza, günün her saatinde evde, iş yerinde ya da restoranda tüketime uygun, Türk damak tadına hitap eden bir ürün ve Pizza Mutfağı, hızlı servis restoranlar içerisinde hızlı büyüme kaydeden bir alan. Pazarlama yatırımlarımızla sürekli desteklediğimiz PizzaLazza markamızı, aktif Franchising stratejimizle büyütüyoruz. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 38 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. PizzaLazza markamızla 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

PizzaLazza’nın Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’nın yanı sıra Ankara’da 13 restoranla hizmet verdiğini dile getiren Esra Kıvrak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, markamızı başkentimiz Ankara’da daha da büyütmek, yeni iş ortakları edinmek arzusundayız. Lokasyon seçimlerimizi, büyüme stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz talep yoklamalarımızla belirliyoruz. Lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabiliyor. İş ortaklarımıza restoran yönetiminde dijitalleşme, binlerce çeşit ürünü her gün yüzlerce restorana ulaştıran profesyonel lojistik süreçleri, eğitim ve mimari proje ekibi avantajları sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da belirlemiş olduğumuz noktalar, Aydınlıkevler, Cebeci, Demetevler, Eryaman, Kardelen, Keçiören, Mamak, Balgat, 100. Yıl, Etimesgut, Dikmen, Gölbaşı olarak sıralanıyor. 2023 yılında bu fırsat noktalarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku

Açılışlar

Happy Center Pendik 3 Evler mağazası açıldı

Editör

Yazar:

Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’de de şubeleri bulunan Happy Center, yeni mağazalarıyla hizmet sahasını genişletiyor. Bu kapsamda çalışmalarımıza devam ederek 193. şubemiz, Çınardere Mahallesi Bergüzar Sokak No: 2  Pendik/İstanbul adresinde hizmete açıldı.

“Alışveriş her yerden, mutlu alışverişler Happy Center’dan yapılır.” sloganıyla hareket eden firmanın yeni şubesi Pendik 3 Evler, bu anlayışın en son ürünü. Tüm çalışmalarımızı, müşterilerimizin mağazalarımızdan mutlu bir şekilde ayrılması anlayışını yürüten firmamızın ferah ve hijyenik ortamı, uygun fiyatlı, taze ve kaliteli ürünleri ile rahat bir alışveriş ortamı sunmaya devam ediyor.

Firmanın 193. şubesi olarak kayıtlara geçen Pendik 3 Evler şubesi, bünyesinde 10.000’den fazla ürün barındıran bir mağaza. Şubenin toplam hizmet alanı 1000 metrekare. Bölge halkına 4 kasa ile hizmet veren Pendik 3 Evler şubesi, 20 kişiye de istihdam olanağı sağladı.

Devamını Oku

Açılışlar

Mopaş’tan yeni mağaza atağı

Editör

Yazar:

Mopaş, Kocaeli Gebze Osman Yılmaz mağazası 1.150 metrekarelik alanda 5 kasa ve 35 çalışanla, Darıca Bayramoğlu-2 mağazası ise yine 1.150 metrekarelik alanda 40 çalışan ve 6 kasa ile hizmete açtı.

Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, bu iki yeni mağaza ile birlikte toplamda 120 şubeye ulaştıklarını, İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli’nde büyümeye devam edeceklerini ve yeni satın alma fırsatlarını değerlendirebileceklerini söyledi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER