Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Marketim Marketleri hızla yayılacak

Editör
Abone Ol:

Bingül Şirketler Grubu Marketim Marketler Zinciri’ni çoğaltma kararı aldı.

Bingül Şirketler Grubu yönetimindeki ilk, Marketim Marketlerinin ise 99’uncu halkası, 19 Mart ‘ta Gebze’de açıldı. Yatırım maliyetinin yaklaşık 1.500.000 TL’yi bulduğu, 50 personelin hizmet verdiği, 3 katlı 2 bin 500 metrekarelik Marketim’de manav, kasap, şarküteri, gıda, pasta ve unlu mamuller, züccaciye, tekstil ve küçük ev aletleri kategorilerinde binlerce ürün satışa sunuldu. Bu yıl içinde, önceliği İstanbul Anadolu yakasında olmak üzere, perakende nokta sayısını artırmayı hedefleyen Bingül Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ethem Bingül, 1994 ekonomik krizinde de yeni yatırımlar yaptıklarını hatırlatarak, “Grubumuzun ana iş kolu olan toptancılık faaliyetleri nedeniyle yerel, bölgesel marketlerin yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Yerel perakendecilere moral ve destek amacı ile kriz dönemine rağmen yeni marketler açma kararı aldık. Marketim bir taraftan franchising, bir taraftan da bizim doğrudan açacağımız marketlerle hızla büyüyecek” dedi. Tüm işletmelere dört elle işlerine sarılarak markalarını, mağazalarını korumalarını tavsiye eden Bingül “Bu kriz döneminde perakendeciliğin ana unsuru olan lokasyon maliyetini, düşen kira maliyetleri sebebiyle avantaja çevirmek mümkün. Yerel marketçi dostlarıma, ‘yeni mağazalar açmak için şimdi tam zamanı’ diyorum” diyor. Franchising koşulları: Marketim mağazalarının büyük çoğunluğunda manav, et, tavuk, şarküteri, gıda, temizlik, züccaciye ve hediyelik gurubu yer alıyor. Bazı mağazalarında ise tekstil ve küçük ev aletleri de ilave kategori olarak bulunuyor. Franchising verilirken; mağaza satış alanı büyüklüğü, diğer üyelere olan uzaklık, nüfus ve demografik yapı, ticari ahlak, mesleğe bakış açısı, iş tecrübesi, kurumsal yapıya adapte olabilecek nitelik ve mali yapı koşulları inceleniyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Skechers Kids’in ilk durağı Marmara Forum oldu

Editör

Yazar:

Çocuklara özel spor ayakkabı ve spor giyim seçeneklerinin bir arada olduğu ilk konsept mağaza “Skechers Kids”, Marmara Forum’da açıldı.

Skechers Türkiye Ticari Direktörü Mertol Coşkun çocuk kategorisinin Skechers ürün ailesinde önemli bir yeri olduğunu belirterek; “Türkiye’de imza konfor teknolojisi sunan bir marka olarak kadın, erkek ve çocuk kategorisinde çok geniş bir ürün seçkisine sahibiz. Özellikle çocuklar için tasarladığımız renkli dünyada ışıklı, unicorn’lu, piyano çalan spor ayakkabılar, renkli, desenli eşofmanlar, sweatshirt’ler, montlar ve daha birçok ürünü konforla birlikte sunarak sektörde ön plana çıkıyoruz. Müşterilerimizin her geçen gün katlanarak büyüyen ilgisiyle artık çocuk kategorimizi sınırlı metrekarelere sığdırmak istemedik. Daha geniş bir seçkiyle sadece çocuklara özel mağaza konseptimizi hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde farklı illerde ve lokasyonlarda yeni Skechers Kids mağazalarımızın kapılarını açmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Akyurt Süpermarket, Full ile gross market sektörüne “merhaba” dedi

Editör

Yazar:

Ankara ve Konya’da olmak üzere 40 yıldır perakende sektöründe faaliyet gösteren Akyurt Süpermarket, istikrarlı büyümesine yeni Gross konsepti Full Gross ile devam ediyor. Son 6 ay içinde Ankara’da 2 yeni Full Gross açılışı gerçekleştiren Akyurt. A.Ş, Full Gross konseptinde Ankara’dan sonra ilk şehir dışı Full Gross’ u 14 Mart 2024’te Konya’da hizmete açıyor.

Akyurt Süpermarket ve Full Gross Genel Müdürü Emrah Uyanık, “Konya için Gross Market konsepti ile Full Gross’u hazırlıyoruz. 14 yıldır Konya’da hizmet veren Akyurt Süpermarket yeni konsepti ve markası ile Konya da yatırıma ve büyümeye devam ediyor” dedi.

12 yıldır faaliyet gösterdiği Karatay belediyesi sınırlarında bulunan Beşyol Akyurt Süpermarket mağazasını Full Gross markası ile yeniden Konya’nın beğenisine sunmak için çalışmalar devam ediyor. 1 aydır devam eden inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı 14 Mart 2024 tarihinde Beşyol Full Gross mağazası yeni konsepti ve Konyalılara hizmet verecek. Full Gross, 4000 metre kare satış alanına sahip.

Devamını Oku

Açılışlar

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme Mağazası’nı açtı

Editör

Yazar:

Onur Market, 1 Mart Cuma günü açılan Esenyurt Mehterçeşme mağazası ile büyüme yolunda önemli bir adım attı. Yeni şubesiyle birlikte bölgedeki müşterilere kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Onur Market, mağaza açılışında büyük ilgi gördü.

Deneyimli kadrosu, zengin ürün çeşitliliği ve ferah atmosferiyle dikkat çeken yeni mağaza, müşterilerin ilgi odağı haline geldi. Açılış kapsamında çeşitli ürünlerde yapılan sürpriz indirimlerle müşterilere avantajlar sunan Onur Market, temel gıda, temizlik ürünleri ve şarküteri kategorilerinde güvenilirliği vurgularken, sebze-meyve bölümünde de tazeliğe büyük önem veriyor.

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme mağazasıyla müşterilerine alışveriş deneyimini en üst düzeye çıkarma ve bölgedeki tüketicilere kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunma misyonunu sürdürüyor. 10 Mart’a kadar sürecek sürpriz kampanyaları ve indirimleriyle müşterilerini Esenyurt Mehterçeşme Mağazasına bekliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER