Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Metro Toptancı Market, 23 milyon Euro’luk mağazayı başka ülkeye kaptırmadı

Editör
Abone Ol:

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Hakan Ergin, “Bu yatırımla 400 kişi iş imkanı buldu” dedi.

Ergin, küresel krize rağmen yatırımlarına ara vermediklerini belirterek, “Önümüzdeki dönem de yatırımlarımıza ara vermeyeceğiz. Ekonomik durgunluktan söz edilen bir ortamda Türkiye’ye yatırım yapıp değer kazandırmanın önemine gönülden inanıyoruz” dedi. Metro Toptancı Market’in 14’üncü mağazası, Pendik’te Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katıldığı törenle açıldı. Metro Cash & Carry olarak Türkiye’nin uzun vadeli potansiyeline inançlarının tam olduğunu vurgulayan Hakan Ergin, şöyle konuştu: “İstanbul tüm dünyadaki Metro’nun mağaza ağının önemli bir parçasıdır. Bu yatırım olanağı çıktığında ‘Hangi ülke 2009 içinde yapabilir’ diye konuşuldu. Türkiye olarak bizim burada bir opsiyonumuz vardı ama bu opsiyonun önünde yasal bir süreç var. Bu süreç belediyelerin yaklaşımına bağlı olarak hızlı ya da yavaş çözülebiliyor. Pendik Belediyesi sürecin tam ve doğru olarak ilerleyebileceğine yeşil ışık yakınca yatırımı üzerimize aldık ve bir yıl içinde açtık.”

Fiyatlar düştü, kalite yükselecek

Metro’nun gittiği yer yerde fiyatların düştüğünü belirten Ergin, şunları dile getirdi:

“Pendik bölgesinde de fiyatlar düşüp, kalite yükselecek. Mağazamızı açmadan bölgedeki birçok kişi fiyatlarını düşürdü. Aynı zamanda da kayıt dışına karşı devletimizin yanında olacağız. Toplam 400 kişiye istihdam sağlayacağız. Bütün bunlar olurken de devletimiz daha fazla vergi geliri elde edecek.”

2009’da yaşanan kriz nedeniyle kayıtdışı ekonominin büyüdüğünü vurgulayan Hakan Ergin, şunları söyledi:

“Bu büyüme fiyat rekabetini zorlaştırdı. Merdiven altı üretim özellikle orta ve küçük boy firmaları olumsuz etkiliyor ve kayıtdışını büyütüyor. Kayıtdışı, yarattığı haksız rekabetin yanısıra insan sağlığını da tehdit ediyor.”

90 günde inşa edilen Metro Pendik Üst Kaynarca mağazasının şimdiden 40 binin üzerinde kayıtlı müşterisi bulunduğuna dikkat çeken Ergin, “Metro bu mağazada birçok yeniliği de uygulamaya geçirdi. Dijital etiketleme sistemi Büyükçekmece mağazasındaki denemelerden sonra ilk kez Pendik mağazasında uygulamaya kondu. Böylece fiyatlar tek bir merkezden değişecek. Müşterinin reyondan aldığı ürünün kasada fiyatının farklı çıkması önlenecek” dedi.

Ergin, Türkiye’nin ilk çeyrekte yaşadığı zorluğun ardından giderek büyümeye başladığını belirterek, “Şöyle bir tespitimiz var; krizin ağırlığının hissedildiği ülkelerde pirinçten makarnaya, çikolatadan şekere, zeytinyağından ayçiçek yağına dönülür. 2001 krizinde bizde de olmuştu. Bu krizde olmadı. İnsanlar boğazlarından kesmedi. Elektrikli ev aletleri gibi gıda dışı ürünler krizden daha fazla etkilendi” dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dünyanın en büyük krizlerinden birini yaşadığı bir dönemde Metro’nun bu yatırımının bir kararlılık göstergesi olduğunu belirtti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Mopaş’tan 4 yeni mağaza

Editör

Yazar:

Mopaş, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 7 farklı ilçede yeni mağazalar açarak büyümesini sürdürüyor.

Mopaş, marketçilik sektöründe sürekli gelişen ve büyüyen bir perakende zinciri olarak hedeflerine ve geleceğe yatırım yapıyor. Her dönemde fırsatları değerlendirerek yatırımlarını sürdüren firma, yaptığı çalışmalar sonucu hizmet halkasına 4 yeni şube daha ekledi.

Mopaş Marketçilik Genel Müdürü Reşat Narman, sektörde ilerlemeye ve yatırım fırsatı oluştuğunda değerlendirmeye her zaman hazır olduklarını belirtiyor.

Mopaş, mağazaların 4’ünün açılış törenlerini gerçekleştirdi. Mopaş’ın Pendik Velibaba, Hilal Konutları, Tuzla-4 ve Yayla Mağazaları 25 Kasım Cuma günü hizmete açıldı.

Devamını Oku

Açılışlar

Mopaş büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Mopaş, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 7 farklı ilçede 10 yeni mağazayı hizmete açacağını duyurdu.

Mopaş, marketçilik sektöründe sürekli gelişen ve büyüyen bir firma olarak hedeflerine ve geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Her dönemde fırsatları değerlendirerek yatırımlarını sürdüren firma, yaptığı çalışmalar sonucu hizmet halkasına 10 yeni şube ekledi. Mopaş, Anadolu Yakası’nda yedi farklı ilçede açacağı mağazalarını hızlıca hazırlayarak hizmete sunacak. Açılacak 10 mağaza 7 bin metrekare üstü satış alanı, 12 bin 500 metrekare hizmet alanı ve 35 kasa ile çok yakında hizmete başlayacak.

Mağazaların kontratları ve yeni konsept çalışmaları kısa zamanda tamamlanarak her hafta yeni mağazalar devreye alınacak. Özellikle bu dönemde istihdama katkı adına 300’e yakın yeni personele de iş imkanı sağlanmış olacak. Mopaş Marketçilik Genel Müdürü Reşat Narman, sektörde ilerlemeye ve yatırım fırsatı oluştuğunda değerlendirmeye her zaman hazır olduklarını belirtiyor.

Mopaş, mağazaların 4’ünün açılış törenlerini gerçekleştirdi. Mopaş’ın Esentepe-2 mağazası, Cevizli-4 mağazası, Bostancı mağazası ve Ataşehir mağazaları hizmete açıldı. Bu dört mağaza toplam bin 400 metrekarelik alanda 10 kasa ve 85 çalışanla faaliyet gösteriyor. Mopaş’ın diğer mağazaları da yeni konsept çalışmaları tamamlandıkça açılmaya devam edecek.

Devamını Oku

Açılışlar

Happy Center, Esenkent Kardelen Evleri’nde

Editör

Yazar:

Happy Center, bünyesine yeni şubeler katarak büyümeye devam ediyor. Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’de de şubeleri bulunan Happy Center, yeni mağazalarıyla hizmet sahasını genişletiyor. Bu kapsamda çalışmalarına devam ederek 194. şubeyi, Aşıkveysel Mahallesi Talatpaşa caddesi no:28A Esenyurt/ İstanbul adresinde hizmete açtı.

Happy Center,  194. şubesi olarak kayıtlara geçen Esenkent Kardelen Evler şubesinin, bünyesinde 10.000’den fazla ürün barındıran bir mağaza. Şubenin toplam hizmet alanı 3000 metrekare. Bölge halkına 6 kasa ile hizmet veren Esenkent Kardelen Evler şubesi, 30 kişiye de istihdam olanağı sağlıyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER