Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Metro Toptancı Market, 23 milyon Euro’luk mağazayı başka ülkeye kaptırmadı

Editör
Abone Ol:

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Hakan Ergin, “Bu yatırımla 400 kişi iş imkanı buldu” dedi.

Ergin, küresel krize rağmen yatırımlarına ara vermediklerini belirterek, “Önümüzdeki dönem de yatırımlarımıza ara vermeyeceğiz. Ekonomik durgunluktan söz edilen bir ortamda Türkiye’ye yatırım yapıp değer kazandırmanın önemine gönülden inanıyoruz” dedi. Metro Toptancı Market’in 14’üncü mağazası, Pendik’te Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katıldığı törenle açıldı. Metro Cash & Carry olarak Türkiye’nin uzun vadeli potansiyeline inançlarının tam olduğunu vurgulayan Hakan Ergin, şöyle konuştu: “İstanbul tüm dünyadaki Metro’nun mağaza ağının önemli bir parçasıdır. Bu yatırım olanağı çıktığında ‘Hangi ülke 2009 içinde yapabilir’ diye konuşuldu. Türkiye olarak bizim burada bir opsiyonumuz vardı ama bu opsiyonun önünde yasal bir süreç var. Bu süreç belediyelerin yaklaşımına bağlı olarak hızlı ya da yavaş çözülebiliyor. Pendik Belediyesi sürecin tam ve doğru olarak ilerleyebileceğine yeşil ışık yakınca yatırımı üzerimize aldık ve bir yıl içinde açtık.”

Fiyatlar düştü, kalite yükselecek

Metro’nun gittiği yer yerde fiyatların düştüğünü belirten Ergin, şunları dile getirdi:

“Pendik bölgesinde de fiyatlar düşüp, kalite yükselecek. Mağazamızı açmadan bölgedeki birçok kişi fiyatlarını düşürdü. Aynı zamanda da kayıt dışına karşı devletimizin yanında olacağız. Toplam 400 kişiye istihdam sağlayacağız. Bütün bunlar olurken de devletimiz daha fazla vergi geliri elde edecek.”

2009’da yaşanan kriz nedeniyle kayıtdışı ekonominin büyüdüğünü vurgulayan Hakan Ergin, şunları söyledi:

“Bu büyüme fiyat rekabetini zorlaştırdı. Merdiven altı üretim özellikle orta ve küçük boy firmaları olumsuz etkiliyor ve kayıtdışını büyütüyor. Kayıtdışı, yarattığı haksız rekabetin yanısıra insan sağlığını da tehdit ediyor.”

90 günde inşa edilen Metro Pendik Üst Kaynarca mağazasının şimdiden 40 binin üzerinde kayıtlı müşterisi bulunduğuna dikkat çeken Ergin, “Metro bu mağazada birçok yeniliği de uygulamaya geçirdi. Dijital etiketleme sistemi Büyükçekmece mağazasındaki denemelerden sonra ilk kez Pendik mağazasında uygulamaya kondu. Böylece fiyatlar tek bir merkezden değişecek. Müşterinin reyondan aldığı ürünün kasada fiyatının farklı çıkması önlenecek” dedi.

Ergin, Türkiye’nin ilk çeyrekte yaşadığı zorluğun ardından giderek büyümeye başladığını belirterek, “Şöyle bir tespitimiz var; krizin ağırlığının hissedildiği ülkelerde pirinçten makarnaya, çikolatadan şekere, zeytinyağından ayçiçek yağına dönülür. 2001 krizinde bizde de olmuştu. Bu krizde olmadı. İnsanlar boğazlarından kesmedi. Elektrikli ev aletleri gibi gıda dışı ürünler krizden daha fazla etkilendi” dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dünyanın en büyük krizlerinden birini yaşadığı bir dönemde Metro’nun bu yatırımının bir kararlılık göstergesi olduğunu belirtti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Şimdi Forum Ankara’da

Editör

Yazar:

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Başkent’teki büyümesini sürdürüyor. İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden marka, Ankara’daki 16. şubesi, Forum Avm’de açtı.

Pizza İl Forno’nun özellikle zengin vegan mönüsü, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıktığını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Ankaralıların, hem gönlünde hem de damaklarında ayrı bir yere sahip markalarının, pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yenilik getirdiğini ifade etti. Başkent’te 16 şubeye ulaştıklarını vurgulayan Gökmen, “Yeni hizmete giren Forum Ankara Avm’deki restoranımız, kolezyum formundaki taş fırını, lezzete sanat katan özel dekorasyonu, ambiyansı ve özel lezzetleriyle, misafirlerini ağırlamaya hazır” dedi.

İtalyan işi pizza Türkiye’ye yayılıyor

Pizza İl Forno, kendi öz sermayesinin yanı sıra franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Isparta’da restoranları bulunan marka, şube sayısını yılsonuna kadar 35’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye genelindeki vizyoner girişimcilerine çağrıda bulunan Pizza İl Forno, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.

Devamını Oku

Açılışlar

Pizza İl Forno’dan büyüme hamlesi!

Editör

Yazar:

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, 10 yılda 20 şubeye ulaştı. Gökmen Gastronomi bünyesinde, hem kendi öz sermayesi hem de franchise modeliyle şubeleşmeye devam eden marka, gelecek 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Özverili, işin başında durabilecek ve markayı iyi tanıyıp benimsemiş olan girişimcilerle büyümek isteyen Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilinde de bulunmayı hedefliyor. Pizza İl Forno restoranı için alışveriş merkezleri ile konut veya ofis yoğunluğunun olduğu lokasyonlar tercih ediliyor. Öncelikli hedef şehirlerarasında ise Antalya, İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Çorlu, Tekirdağ, Kayseri, Aydın ve Muğla yer alıyor.

Pizza İl Forno, markasını yurt dışına da planlıyor. Yurt dışı çalışmalarına Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’da şubeler açmayı hedefleyen marka, bunların bir kısmını doğrudan kendisi açarken, bazı ülkelerde de franchise vererek ilerleyecek.

Devamını Oku

Açılışlar

PizzaLazza, 2023 yılında restoran sayısını 160’a çıkaracak

Editör

Yazar:

PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, işletmecilerine cazip yatırım fırsatları sunuyor. Merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchising fırsatı sağlanan yatırımcılara, eğitimler, operasyonel konular ve lokasyon seçimi gibi alanlarda da destek veriliyor. PizzaLazza, Ankara’da belirlediği 12 fırsat noktasında yeni restoran yatırımları ve anahtar teslimi Franchising olanaklarıyla kentteki varlığını büyütmeyi hedefliyor.

Yatırımcıların lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabilmesi için destek verdiklerini söyleyen PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, “Pizza, günün her saatinde evde, iş yerinde ya da restoranda tüketime uygun, Türk damak tadına hitap eden bir ürün ve Pizza Mutfağı, hızlı servis restoranlar içerisinde hızlı büyüme kaydeden bir alan. Pazarlama yatırımlarımızla sürekli desteklediğimiz PizzaLazza markamızı, aktif Franchising stratejimizle büyütüyoruz. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 38 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. PizzaLazza markamızla 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

PizzaLazza’nın Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’nın yanı sıra Ankara’da 13 restoranla hizmet verdiğini dile getiren Esra Kıvrak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, markamızı başkentimiz Ankara’da daha da büyütmek, yeni iş ortakları edinmek arzusundayız. Lokasyon seçimlerimizi, büyüme stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz talep yoklamalarımızla belirliyoruz. Lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabiliyor. İş ortaklarımıza restoran yönetiminde dijitalleşme, binlerce çeşit ürünü her gün yüzlerce restorana ulaştıran profesyonel lojistik süreçleri, eğitim ve mimari proje ekibi avantajları sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da belirlemiş olduğumuz noktalar, Aydınlıkevler, Cebeci, Demetevler, Eryaman, Kardelen, Keçiören, Mamak, Balgat, 100. Yıl, Etimesgut, Dikmen, Gölbaşı olarak sıralanıyor. 2023 yılında bu fırsat noktalarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER