Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Deloitt’e göre turist çeken AVM’ler kazanır

Editör

Uluslararası danışmanlık hizmeti sunan ve sektör analizleri yapan dünyaca ünlü Deloitte firmasının Perakende Lideri Antoine de Riedmatten, turizm ve perakende sektörünün birlikte hareket etmesi gerektiğini, AVM’lerin turistlerin yoğun olduğu yerlerde ve turistlere yönelik olması gerektiğim söyledi.

Tüketici Malları CEO’ları toplantısı için Türkiye’ye gelen Deloitte Perakende Lideri Antoine de Riedmatten, DünyaGazetesi’ne konuştu. Perakende sektörünün büyük bir dönüşüm sürecinde olduğunu ifade eden Riedmatten, sektördeki yeni trendleri anlattı. Teknolojinin gelişmesiyle perakende sektöründeki değişimin de hız kazandığını belirten Riedmatten, “Artık tüketicinin elinde internete erişim imkanı var. Tüketiciler cep telefonlarından bile her an dünyayı takip edebiliyorlar. Perakende sektöründe yeni bir dönemin içindeyiz. Gelişmekte olan pazarlar artık gelişen pazarların ürünlerini eş zamanlı sunabiliyor” dedi.

Türkiye’ye ve Türk perakende sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulunan Antoine de Riedmatten, Türkiye’nin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya için bölgesel merkez olabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Uluslararası firmaların her yerde ufak şirketler kurmak yerine bu tür merkezleri tercih ettiğini aktaran Riedmatten, Türkiye’nin bölgesel merkez olması durumunda büyük avantajlar sağlayacağını, taşımacılık, perakende ve turizm sektörlerinin daha hızlı büyüyeceğini belirtti. Türkiye’nin son yıllarda sergilemis olduğu istikrarlı büyümesinin yabancı firmaların dikkatini çektiğini anlatan Riedmatten, “Ben Türkiye’nin bölgesel bir merkez olacağına inanıyorum” dedi.

Markalaşmanın önemine de değinen Riedmatten, Türkiye’nin markalasmak gibi bir hedefi varsa belli markalarını ön plana çıkarması gerektigini dile getirdi. Riedmatten konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Yerel olarak 200 markaya sahip olabilirsinz. Ancak perakende sektöründe bölgesel ya da global bir marka olmak istiyorsanız, yüklü bir tüketici tarafından fark edliyor olmanız gerekiyor. Bunu da 200 marka ile yapamazsınız.

Bazı markaların ön plana çıkması, aradan sıyrılması gerekiyor. Bu şirket birleşmeleri ile olabileceği gibi firmanın organik büyümesiyle de olabilir.”

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER