Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Gayrimenkul dünyası İstanbul REstate’te buluşuyor!

Editör
Abone Ol:

Türk gayrimenkul sektörüne önemli katkılarda bulunan GYODER, düzenlediği basın toplantısıyla 15–17 Haziran tarihleri arasında Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştireceği İstanbul REstate hakkında detaylı bilgiler aktardı.

İstanbul REstate’in zengin programı GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes, GYODER Başkan Yardımcısı Işık Gökkaya ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi M. Emre Çamlıbel tarafından açıklandı.

Zirve’de ilk olarak T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı Gazi Erçel’in dünyanın en etkili 100 ekonomistinden biri olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi profesörü Dani Rodrik’i ve Avrupa Birliği Komisyon Üyesi Prof. Dr. Franz Schausberger’i ağırladığı “Ekonomi Plarformu” yer alıyor. 10. Gayrimenkul Zirvesi’nin iki ana oturumu ise, Türk gayrimenkul sektörünün önünde yeni ufuklar açan yeni sınır politikası uygulamalarıyla bunların yarattığı fırsatların tüm boyutlarıyla ele alınacağı “Yeni Dış Politika, Çevre Ülkeler ve Gayrimenkul Yatırımları” ile eko-kentler ve “slow city” (yavaş şehir) akımlarının örnekler üzerinden anlatılacağı “Geleceğin Kentleri” başlıklarını taşıyor.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes, gayrimenkul dünyasını buluşturan ve Türkiye’nin küresel pazardan aldığı payı daha da artırmayı hedefleyen İstanbul REstate hakkında şunları söyledi:

“GYODER olarak yola çıktığımız ilk günden beri hedefimiz, Türk gayrimenkul sektörüne vizyon kazandırmaya yönelik katkılarda bulunmak ve sektörümüzdeki tüm oyunculara ortak çıkarlar doğrultusunda hareket edilen bir platform sunmaktır. Bu hedef doğrultusundaki çalışmalarımızın ürünlerinden biri, geçen sene ‘ilk’i düzenlenen ‘Türkiye’nin ilk uluslararası katılımlı bölgesel gayrimenkul fuarı’ İstanbul REstate olmuştur. Geçtiğimiz sene son derece olumlu yansımaları olan organizasyonumuza bu sene de yüksek katılım olacaktır. Söz konusu talebi rakamlarla anlatacak olursak; geçen yıl 1300 olan katılımcı sayısı bu yıl yüzde 15’lik bir artış göstererek 1500’e yaklaşmıştır. Yine yerli ve yabancı firmaların 100’ü aşkın projesinin sergileneceği stand alanımız, büyüklük olarak geçtiğimiz yıl 1300 metrekare iken bu yıl 1500 metrekareye ulaşmıştır. Söz konusu rakamlar içeriği ve konsepti profesyonelce hazırlanan İstanbul REstate’e gösterilen büyük ilginin en güzel göstergeleridir. Elde edilen bu başarı, GYODER için olduğu kadar Türkiye ve Türk gayrimenkul sektörü için de önem taşımaktadır.”

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER