Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Kozzy AVM Avrupa’da da birinci seçildi

Editör
Abone Ol:

Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi; mimari konsepti, marka karması, pazarlama stratejisi, lokasyonu, yenilikçi yaklaşımı, ulaşım ve müşteri memnuniyeti, çevreye duyarlılığı, hizmet çeşitliliği, sosyal, kültürel, ekonomik ve çevreye duyarlılığın sürdürülebilirliği gibi ayırt edici özellikleri ile perakende sektörünün en prestijli ödülü olan Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi kategorisinde ICSC 2011’in sahibi oldu.

ICSC 2011 Ödülleri Fransa’da açıklandı.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi(ICSC)’ nin 15.06.2011’de Paris’de başlayan 2011 Avrupa Konferansı’nın ilk gününde Avrupa’nın en iyileri olmaya aday olarak finale kalan AVM’ ler arasından kazananlar ilan edilerek ödüllerini aldı.

Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, birçok Avrupalı rakipleri arasından sıyrılarak finale kalan iki avm arasında yer almış, AMPD 2010-2011 Türkiye’nin En İyi Alışveriş Merkezi ödülünden sonra ICSC 2011’de de Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi ödülünü kazanarak başarısını uluslararası arena da kanıtlamıştır.

Ödül törenine katılan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Baysal duygularını şöyle ifade etti:

“Geçtiğimiz yıl Optimum ile yakaladığımız 2010 yılı Avrupa’nın En İyi Outleti ödülünden sonra bu yılda Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezimiz ile bayrağımızı Fransa’da dalgalandırmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. 10.000 m2’lik arazi üzerine kurulu olan Kozzy, Kadıköy Belediyesi ve Rönesans arasında oluşturulan 29 yıllık bir Yap İşlet Devret modeli ile geliştirmiş olduğu mükemmel işbirliği çerçevesinde Kozyatağı semt sakinlerinin en gözde buluşma noktası oldu. Ayrıca; ICSC Avrupa Konferansı’nda her kategoride birinci seçilen AVM projeleri bu yılsonu Amerika’da Las Vegas’da düzenlenecek olan ReCon (Real Estate Conference) Dünya Gayrimenkul Konferansı 2012 Dünya’nın En İyileri Ödülleri için doğrudan finalist oluyor. Bu bağlamda Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi için yeni hedef dünya’nın da en iyi semt alışveriş merkezi olmaktır. Bu konuda da son derece iddialıyız Darısı dünya şampiyonluğumuza…”

ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve Jüri Üyesi Avi Alkaş’da törenden sonra Rönesans Alışveriş Merkezleri’nin neredeyse her yıl ICSC’den ödül almasının büyük bir başarı olduğunu belirterek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak nezdinde tüm şirket çalışanlarını kutladı.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER