Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Maltepe Park, ‘Yılın Türk Alışveriş Merkezi’ seçildi

Editör
Abone Ol:

2013’te yenilenerek 110 mağazadan 250 mağazaya çıkan Maltepe Park AVM, yeni yüzüyle ziyaretçi rekorunu kırdı. AVM, Polonya’da yapılan CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri töreninde de ‘Yılın Türk Alışveriş Merkezi’ seçildi.

Varşova’da gerçekleştirilen “CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri 2013” töreninde Maltepe Park, “Yılın Türk Alışveriş Merkezi” seçildi. ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, “Bu ödül, Maltepe Park’ta gerçekleştirilen işin kalitesinin onayıdır. Yatırımcımız CarrefourSA’ya Alışveriş Merkezi’nin genişletilip modernize edilmesi için yapmış olduğu yatırımdan ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz. ECE ve CarrefourSA Grupları’nın arasında süregelen önemli işbirliğinin sonuçlarını alıyor” diye konuştu. 

Bir yıl içerisinde 110 mağazadan 250 mağazaya çıkan ve 31 bin metrekareden 75 bin metrekareye genişletilen Maltepe Park AVM, 4 milyon kişiye hizmet veriyor. Maltepe Park AVM Müdürü Vedat Özeren, merkezin 2013 yılında yenilenen yüzünü ve büyüme başarılarını anlattı.

Özeren, “2005 yılında açılmış olan Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin kiralanabilir alanı, değişen müşteri profilinin ihtiyaç ve taleplerine cevap verebilmek adına 31 bin metrekareden 75 bin metrekareye genişletildi. 5 Eylül 2013 tarihinde büyüyen ve yenilenen yüzü ile misafirlerine kapılarını açan Maltepe Park’ta üç kat üzerinde 250 mağaza, kafe ve restoranlar ile eğlence birimleri yer alıyor. Maltepe Park’m konsept planlaması, kiralaması ve yönetimi açılışından bu yana ECE Türkiye tarafından yürütülüyor” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

“Maltepe Park AVM’nin yenilenen ve büyüyen yüzü ile beraber 110 mağazadan 250 mağazaya çıkmasına paralel olarak istihdam sayısı da 1.200’den yaklaşık 2.500’e ulaştı. Organize perakende verimlilik, kayıtlı istihdam, eğitimli işgücü, vergi demektir.

Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin perakende alanı 75 bin metrekareye genişledi. İstanbul’un Asya (Anadolu) yakasında hızla gelişen bölgelerin başında gelen konumuyla Maltepe Park, perakende alanını 44 bin metrekare daha genişleterek erişim alanındaki 4 milyon kişiye iki katından fazla büyüyen yeni AVM ile hizmet veriyor.

Bununla beraber Maltepe ve Kartal ilçeleri arasında kalan alandaki yaklaşık 1 milyon metrekarelik Kentsel dönüşüm projesi paralelinde yaklaşık 30 – 35 markalı rezidans projesiyle gelir seviyesi yüksek yeni potansiyel ziyaretçi kitlesine ulaşılacağı da gözden kaçırılmaması gereken diğer bir konu.

E-5’in tam üzerinde yer alan konumu ve metro bağlantısı ile yeni Maltepe Park, ziyaretçilerini alışveriş ve eğlence anlamında tamamen yenilenmiş konsepti ile karşılıyor. Maltepe Park, 250 mağaza, 2 bin kişi kapasiteli yeme içme alanı, 36 restoran ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca CarrefourSA hipermarket, 8 sinema salonu, 3.500 araçlık otoparkı ve 15 bin metrekarelik bir de ofis binası bulunuyor.”

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER