Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Torunlar GYO, halka arz için düğmeye bastı

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin alışveriş merkezi odaklı gayrimenkul yatırım ortaklığı Torunlar GYO, halka arz için SPK ve İMKB’ye başvuruda bulunarak, yasal süreci başlattı.

Torunlar GYO’nun halka arz süreci ve portföy yapısı ile ilgili detaylar, 31 Ağustos 2010 tarihinde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. Basın toplantısına, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun ve Torunlar GYO Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kazanç katıldı.

Yarım asırlık bir ticari geçmişi olan ve 30 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe de faaliyet gösteren Torunlar Şirketler Grubu’nun bir iştiraki olan Torunlar GYO’nun halka arz öncesi 176.100.000 TL olan ödenmiş sermayesinin halka arz sonrası 224.000.000 TL’ye yükseltilmesi planlanıyor. Torunlar GYO’nun % 21.38’i sermaye artırımı, % 3.77’si ise ortak satışı yoluyla olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında gerçekleşecek halka arzıyla birlikte halka açıklık oranının % 25,16 olması öngörülüyor. Piyasa ve talep koşullarına bağlı olarak Torunlar GYO, halka arz oranının yüzde 15’i kadar daha ek satış gerçekleştirebilecektir.

Basın toplantısında halka arz çalışmaları ile ilgili bilgi veren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Portföy değeri 2,64 milyar TL olan Torunlar GYO, portföy değeri itibariyle Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biridir” dedi. Torunlar GYO’nun daha ziyade AVM yatırımlarına odaklı bir GYO olduğunu vurgulayan Aziz Torun, “Torunlar GYO’nun tamamlanmış projeler bazında portföy değerinin yüzde 89’unu kira gelirleri elde eden AVM yatırımları oluşturmaktadır” dedi.

Torunlar GYO’nun mevcut ve geliştirdiği yatırımlar ile büyüyen ve dinamik bir yapı olduğunu belirten Aziz Torun, Torunlar GYO portföyünde yer alan arsalara yönelik geliştirme ve projelendirme çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı. Aziz Torun, “Yatırım odaklı yapısını sürdürmeyi hedefleyen Torunlar GYO, portföyünde yer alan arsalar üzerine geliştirdiği projeler için üç yıllık bir süreçte 858 milyon TL yatırım planlamaktadır. Halka arzdan elde edilecek kaynağın büyük bölümünün de projelendirme süreci devam eden bu yatırımlarda kullanılması hedeflenmektedir” dedi.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun ise şirketin portföyünde yer alan yatırımlar ile ilgili bilgi verdi.

Torunlar GYO’nun tamamlanmış projeleri arasında Bursa Zafer Plaza, Bursa Korupark AVM ve Korupark Residence bulunuyor. Torunlar GYO’nun ortaklığı bulunan ve portföründe yer alan yatırımları arasında % 14,83 pay ile Ankamall ve Crowne Plaza, % 44,6 pay ile Marmaris Netsel Marina ve % 41,4 pay ile Nish İstanbul projeleri de yer alıyor. Türkiye’nin portföy değeri itibariyle en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olan Torunlar GYO’nun İstanbul’daki ilk AVM yatırımı Torium Alışveriş Merkezinin ise 22 Ekim 2010 tarihinden itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlaması beklenmektedir.

Torunlar GYO Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kazanç ise Torunlar GYO’nun geliştirdiği yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Kazanç, “Torunlar GYO’nun portföyünde yer alan ve projelendirme çalışmaları devam eden yatırımları arasında Mall Of İstanbul, Torun Tower, Kemankeş Butik Otel ve Turkmall ortaklığı ile Samsun AVM projesi bulunmaktadır. Her biri kendi alanında farklı özelliklerle dikkat çeken bu projelerin 2010-2011 yılı içerisinde başlatılması planlanmaktadır” dedi.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER