Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Türk markaları, dünyayı fethediyor

Editör
Abone Ol:

Türk markaları 70 ülkede 2 binden fazla mağaza açtı. Bu yatırımların 5 milyar doları bulduğunu belirten Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane, “Hedefimiz 170 ülkede 10 bin mağaza açmak” dedi.

Bugüne kadar Türk markalarının 70 farklı ülkede 2 binden fazla mağaza açtığını belirten Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, “Perakende sektörü yurtdışındaki 2 bin mağazaya 5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bu yatırımı 2023 yılına kadar 10 bin mağazaya çıkarmayı hedefliyoruz. 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracatın 40 milyar dolarını bu mağazalar üzerinden gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Türkiye dışına taşıdı

AMPD tarafından düzenlenen 13. Perakende Zirvesi’nde konuşan Mehmet Nane, özellikle kriz ortamlarının, kendilerinin mevcut kaynakların daha verimli kullanılmasına ve gelecek nesillere daha verimli aktarılmasına neden olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: “Perakende sektörü büyürken, onunla etkileşen onlarca sektör de büyümeye ve Türkiye’nin dışına taşmaya başladı. Sektörümüz Türkiye’deki 72 milyon tüketiciyi kalitesi giderek artan ürün ve hizmetlerle donatarak tüketicinin yaşam standardını yükselten bir sektör haline geldi. Ekonominin barometresi oldu. Çünkü ülkemizde üretilen tüm ürün ve servisler perakende ile bizlerin aracılığıyla buluşmaya başladı. Sektörümüzün endeksleri enflasyon endeksleri kadar önemli oldu.” Hedeflerinin Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak için perakendenin gücünü kullanmak olduğunu belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İhracatımızı büyütmek istiyorsak, gideceğimiz yol belli. Markalı ürün üreteceğiz” dedi.

Nakit ödeme bitecek

Şu anda Türkiye’de 48 milyon kredi kartı, 68 milyon banka kartı, 1 milyon 200 bin pos cihazının kullanımda olduğunu belirten Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, şu değerlendirmeyi yaptı: “Kartlı ödeme sistemleri perakende sektöründe yüzde 70’lik bir orana ulaştı. 2023 yılında sektör olarak hedefimiz alışverişte nakit ödemelerin tamamen ortadan kaldırılmasıdır. 2023 yılında tüm ödemeler kartlı ödeme sistemleri ile gerçekleşmesini sağlayacak altyapı da oluştu. Kartlı ödeme sistemleri özellikle krizlerin atlatılmasında taksit gibi sunduğu imkanlar sayesinde önemli bir noktaya ulaşacak.”

Türk perakende sektörü dünyada 10’uncu sırada

Türk perakende sektörünün dünyada önemli bir konuma yükseldiğine işaret eden Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, sektörle ilgili şu rakamları verdi:
Sektör Avrupa’da 7’nci sıraya yükselirken, dünyada 10’uncu büyük haline geldi.
Perakende sektörü 3.5 milyona yakın kişiye istihdam sağlıyor.
Türkiye gıda harcamalarında Avrupa’da 5’inci, gıda dışı harcamalarda 8’inci büyük pazar konumunda.
Türkiye’nin 73 milyon nüfusu ve 28 yaş ortalamasıyla kendisi zaten çok önemli bir iç pazara sahip.
2007 sonunda 179 alışveriş merkezi vardı. Bu yıl sonunda İstanbul’daki alışveriş merkezi sayısı 350 olacak.
Her bir alışveriş merkezi yılda ortalama 1000-4 bin kişiye istihdam sağlıyor.
Yurtdışındaki mağaza sayımız 2 bini geçti.

Aşk çekiyor, viskiyi 5 dolar yerine, barda 15 dolara içiyorlar

Boyner Holding CEO’su Cem Boyner, insanları iyi hissettirme işi yaptıklarını, bunun kendileri için bir hırs, tutku haline geldiğini belirterek, “Fark yaratmak istiyoruz, dokunduğumuz insanları mutlu etmek istiyoruz” dedi. Boyner, “Yenilikçilik ve Müşteri Odaklılık DNA’mızda Var” başlıklı konuşmasında, “Örneğin evde 5 dolara viski içmek varken insanlar niye bara gidip de 15 dolar verir? İnsan yarar peşinde koşuyorsa bu viskiyi evde içmesi lazım. Ama orda başka bir şey var, orda aşk var, heyecan var, eğlence, sosyalleşme var. İşte bunları da satın alıyor, başka deyişle ‘hedonismus’ ön tarafa çıkıyor. Mesela biz her sattığımız ürün için ömür boyu ücretsiz tadilat hizmeti veriyoruz” dedi.

Mutlu çalışanlar

Yaptıkları çalışmanın önemine dikkat çeken Boyner, şöyle konuştu: “İşimizi ürün ya da konfeksiyon satmak olarak tanımlayabilir miyiz? Bunun için güven, rahatlık ne derseniz deyin aslında bu beklentileri aşma, heyecan. Şimdi Back-up var. Mesela yolda kalıyorsunuz çekici çağırıyor, kapıda kalıyorsunuz çilingir çağırıyor, kısacası asistan satıyor, yardım satıyor. Aylık 20 ila 40 liralık ücretiyle. Gençler toplanıyorlar, 15-16 yaş grubu, halı saha maçı yapacaklar, halı saha tutmuşlar, parasını da ödemişler, final maçı olacak ama sabah kalecinin hasta olduğunu öğreniyorlar. Anneleri Back-Up’ı arıyor. Tam maç saatinde kramponları, eldivenleri, gözlerinin altında siyah çizgisi dahil biri geliyor ve diyor ki ‘ben kaleciyim’. Şimdi bu ayda 30 liranın karşılığı değil. Bu işte müthiş bir keyif, heyecan var. Örneğin zorla evlendirilmek istenen bir kız düğünden kaçıyor, Back-Up’ı arıyor, yanında hiç parası yok. Back-Up o kızı almış, terminalde saklamış ve polis korumasına alınmış. Sonra ailesi ağlayarak geliyor ve kızlarını alıyorlar. Bu tip hizmetler, ancak mutlu çalışanlarla gerçekleştirilebilir.”
Kızlık soyadı değişti
Cem Boyner, çalışanların fikirlerine değer verdiklerini belirterek, “Örneğin Kayseri Boyner mağazasında çalışan bir elemanımız Boyner tanıtım kartı doldururken şöyle bir formül buldu. Müşteriler annelerinin kızlık soyadını vermek istemiyor, bu soru sorulduğunda yarısı vazgeçiyor nedense. O da ‘dayınızın soyadını öğrenebilirmiyiz’ şeklinde soruyor. Hemen itiraz gelmeden yanıtlıyorlar.”

Zorlu Center’a Brodway gelecek

2012 içinde Zorlu Center’ın alışveriş merkezi bölümünü açacaklarını dile getiren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, şu bilgileri verdi:
“Sadece iç dinamizmimiz ile kalmamamız gerekir. Çevre ülkelerde de turizm ve alışverişi birleştirmemiz gerekir. 2020’de Türkiye bilhassa İstanbul alışveriş ve eğlence yeri olacaktır. Biz AVM’ye Brodway oyunlarını getireceğiz. Ben hayallerimin büyük bir kısmını gerçekleştirdim.”

36 milyon lira burs verdi

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından düzenlenen 13. AMPD Perakende Zirvesi’nde “Bir Markanın Liderlik Serüveni” panelinde konuşan LC Waikiki markasıyla bilinen Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, “Bu yıl 10 bin öğrenciye 36 milyon liralık burs verdik. Bunu açıklamak doğru değil ancak sektörü teşvik edebileceğimi düşünerek ilk defa açıkladım. Biz kepçeyle verdik, Allah bize daha çok verdi” dedi.
Sosyal sorumluluk projelerine 2004 yılında aldıkları kararla yeni bir boyut kazandırdıklarını vurgulayan Vahap Küçük, şu bilgileri verdi: “Yaklaşık 6 yıl önce gelirimizin yüzde 10’unu hayır işlerine ayırmaya karar verdik. Burada da öğrencilere burs vermek bizim en büyük sosyal sorumluluk projemiz oldu. Bu yıl 10 bin öğrenciye 36 milyon liralık burs verdik. Gelecek yıl 14 bin öğrenciye burs vermeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra 2 milyon 400 bin parçalık da giysi yardımı yaptık. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ile yaptığımız çalışmada 100 bin çocuğu giydirdik. Bu projeleri birlikte yapmak kadar güzel bir şey yoktu.”
Sosyal sorumluluk projeleri dışında sağladıkları istihdam hakkında da bilgi veren Vahap Küçük, şöyle konuştu: “Ben yıl sonu bilançoları önüme geldiği zaman ne kadar kâr etmişiz, ne kadar ciro yapmışız diye bakmam. 3 unsur benim için çok önemlidir. Vergi, istihdam ve sosyal sorumluluk rakamları. İlk baktığım şey kaç kişiye istihdam sağlamışız. Daha sonra ne kadar vergi ödemişim. Bunlar benim için karlılık ve cirodan önce gelen değerlendir. Bir bütün olarak hareket etmeli. Sadece sosyal sorumluluk değil istihdama da katkı sağlayıp vergi ödemeleriyle ülkeye bir değer katmamız gerekiyor. Daha sonra yıl boyunca yaptığımız sosyal sorumluluk projelerine bakarım. Biz kepçeyle veriyoruz. Allah bize daha çok veriyor.”

İnsana yatırım önemli

İnsana yatırım yapmanın çok önemli olduğunu söyleyen Vahap Küçük, “Teknoloji ve insana yatırım yapmak geleceğe daha iyi ve sağlam bakılmasını sağlar. Her şeyden önce insana yatırım yapmak önemli. Biz kurulduğumuz ilk günden bu yana sürekli olarak bu yatırımları en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
Türkiye’de ortaklık yapısının sürdürülebilir bir model olmadığını dile getiren Vahap Küçük, şöyle konuştu:
“Aile şirketleri ve ortaklık modeli Türkiye’de istenilen seviyede değil. Biz bunu şirket olarak başardık. Tabiiki kolay bir süreç olmadı. Kendimize işadamı sıfatını aldık. Çünkü sanayici olmak duygusallık gerektiriyor. Sanayici insan Ayşe ablasını, Ahmet efendisini düşünür. İşadamı ise gerektiğinde kapatır, kısar ve açar. Bunun sürdürülebilir bir model olduğunu gördük. Sanayicilikte duygusallık vardır. Biz bu yüzden işadamı sıfatını daha doğru olduğunu düşündük.”

AMPD Perakende Ödülleri 2010 – 2011 dağıtıldı

2010 AMPD Zirvesi’nin öğle yemeği kapsamında düzenlenen ödül töreni ile, AMPD Perakende Ödülleri de sahiplerini buldu.

Ödüller:

-Yılın Pazarlama Kampanyası, AVM Dalında Mansiyon – Korupark

 

-Yılın Pazarlama Kampanyası, Perakende Dalında Ödül – YKM

 

-Yılın Müşteri Memnuniyeti Projesi, Perakende Dalında Ödül – Migros

 

-Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması, Mansiyon – Global Blue

 

-Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması, Mansiyon – Kiğılı

 

-Yılın İnsan Kaynakları Uygulaması, Ödül – YKM

 

-Yılın İnsan Kaynakları Uygulaması, Mansiyon – Sankopark

 

-Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi, Ödül – Teknosa

 

-Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi, Mansiyon – Boyner

 

-Yılın Yaratıcı Perakende Konsepti, Ödül – Mudo

 

-Yılın AVM’si – 50.000 M2den Büyük, Mansiyon – Kentpark

 

-Yılın AVM’si – 50.000 M2den Küçük, Ödül Kazanan AVM – Kozzy

 

-Yılın AVM’si – 50.000 M2den Küçük, Ödül Kazanan AVM – Malatya Park

 

-Yılın AVM’si – Outlet, Ödül Kazanan AVM – Optimum Outlet İstanbul

 

-Yılın Perakende Kuruluşu, Market Dalında Ödül – Migros

 

-Yılın Perakende Kuruluşu, Market Dalında Mansiyon – BİM

-Yılın Perakende Kuruluşu, Zincir Mağaza Dalında Ödül – Kiğılı

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

AVM

Marka kent İs tanbul’da yükselen özel bir proje: V Mall İstanbul

Editör

Yazar:

Yatırımı İSRA Holding tarafından yapılan ve 2024 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan V Mall İstanbul’un uzun dönemli yönetimini ECE Türkiye gerçekleştirecek. Başakşehir’in tam kalbinde yükselen V Mall İstanbul, çekim alanında yaşayan nitelikli tüketicinin ilk adresi olacak.

Konsept planlamasını, kiralamasını ve açılışı sonrası uzun dönemli yönetimini ECE Türkiye’nin üstlendiği V Mall İstanbul alışveriş merkezi, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Başakşehir’de yer alıyor. İnşa çalışmalarına başlanan alışveriş merkezinin 2024 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor.

45 bin metrekareden fazla kiralanabilir alan üzerinde 160‘tan fazla mağaza ile hizmet verecek olan V Mall İstanbul’da 3 atrium, 2 iç bahçe, çevre dostu teras alanları, açık havada tiyatro düzeninde dinlenme alanları bulunurken alışveriş merkezi güneş ışığından ve açık havadan faydalanacak şekilde tasarlanıyor.

Kamu ve özel sektör tarafından hayata geçirilen projelerle şehir planlaması doğru yapılmış bir ilçe olan Başakşehir’in günlük nüfusu 600 bin kişiyi aşarken bölge nüfusunun önümüzdeki 5 yıl içerisinde bir milyonu aşacağı ön görülüyor. V Mall İstanbul’un yükseldiği Başakşehir’de ofis, otel, okul projeleri, parklar, sosyal tesisler ve 20 binden fazla A segment konut bulunuyor. Başakşehir, yabancı nüfusun da ağırlıklı olarak yaşadığı ve yatırım yaptığı bir bölge olma özelliği taşıyor. Bu özellikleriyle çekim alanında yaşayan nüfusun çoğunlukla orta ve yüksek gelirli kişilerden oluşuyor.

Konumuyla dikkat çeken V Mall İstanbul, dünyanın en büyük uluslararası havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’na, dünyanın en büyük sağlık komplekslerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne; Atatürk Olimpiyat Stadı, Başakşehir Millet Bahçesi, Kuzey Marmara Otoyolu gibi birçok mega projeye de çok yakın mesafede yer alıyor. Bu özellikleri V Mall İstanbul’u bir odak noktası haline getiriyor.

Kış döneminde yapılan pazar araştırması sonuçlarına göre, V Mall İstanbul’un çekim alanında yaşayan hedef kitlenin genç ve orta yaşlı, kadın ve erkek yaklaşık olarak eşit oranda, aile yoğun bir profilde oldukları görülüyor. Sosyo-ekonomik statü gruplandırmasında görüşülen hedef kitlenin %49,6’sının A ve B SES grubuna dahil olduğu sonucu ortaya çıkarken bu sonuç %12,9 olan İstanbul ortalamasıyla kıyaslandığında, AVM’nin çekim alanında yaşayan nüfusun ortalamanın çok üzerinde yer alan sosyo-ekonomik statüde olduğu anlaşılıyor. Bölgede yaşayan yabancı nüfus da benzer özellikler sergiliyor. Bununla birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere Körfez ülkelerinden gelip yaz dönemini İstanbul’da geçiren ve bu bölgede gayrimenkulleri olan, daha yüksek gelir düzeyine sahip yoğun bir yabancı popülasyonun olduğu da biliniyor. ECE Türkiye, V Mall İstanbul alışveriş merkezinin konumlandırmasını, marka ve sektör karmasını hedef kitlenin bu özelliklerinden, talep ve isteklerinden faydalanarak en yeni trendlere göre oluşturacak. Ulusal ve uluslararası markalardan oluşan zengin bir marka karması sunacak olan V Mall İstanbul’da perakende dışı fonksiyonlara da yer verilecek. Yeme içme katındaki panoramik teraslı seçkin restoranlar ve kafelerle V Mall İstanbul, bölgede lezzetin adresi olacak. V Mall İstanbul’u ziyaret etmek isteyenler, ulaşım ağlarıyla örülü bir bölgede olması nedeniyle alışveriş merkezine özel araçları ve toplu taşımayla kolaylıkla ulaşabilecek. Özel aracıyla V Mall İstanbul’a gelenler 1000 aracın üzerinde kapasiteye sahip otoparktan faydalanabilecek.

Devamını Oku

AVM

ECE Türkiye’ye Altın Marka Ödülü

Editör

Yazar:

ECE Türkiye, Türkiye Marka ve Kariyer Zirvesi Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 5. Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde “Yılın Alışveriş Merkezi Yönetim Firması” ödülüne layık görüldü. Pandemi koşullarına ve kurallarına göre, 19 Kasım Cuma günü Zorlu Center Raffles Istanbul Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde, ödülü ECE Türkiye adına ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve CFO’su Nuri Şapkacı aldı.

Ödül töreninde konuşan Şapkacı, “ECE Türkiye, Avrupa sektör lideri olan ve yönetim portföyünde 200 alışveriş merkezi bulunan Alman ECE grubunun Türkiye iştiraki olarak 20 yılı aşkın süredir hizmet veriyor. Bir yatırım ve yönetim firması olarak alışveriş merkezleri ile ilgili hizmetlerin tümünü aynı çatı altında topluyor hem sektörümüz hem de ülkemiz için katma değer yaratıyoruz. Türkiye’de yönetimimiz altındaki 11 alışveriş merkezinde 2.500 perakendeci iş otağımızla birlikte 20 binden fazla kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.

Türkiye’nin potansiyeline inandıklarının altını çizen Şapkacı, alışveriş merkezi ziyaretçilerine, kiracılarına ve yatırımcılarına en üst düzeyde hizmet verebilmek için portföylerindeki tüm alışveriş merkezlerinin değerini yükseltmeye yönelik yatırımlar yaptıklarını söyledi. Şapkacı, bu çerçevede pandemi sürecinde de AVM’lerin teknik altyapının iyileştirilmesinden mimari düzenlemelere kadar birçok konuda yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtirken geçtiğimiz aylarda yapımı devam eden 1,2 milyar TL yatırım hacmine sahip V Mall İstanbul alışveriş merkezini de yönetim portföyüne kattıklarını ifade etti.

Devamını Oku

AVM

ECE Türkiye 21. yılında da “Büyümeye devam” diyor

Editör

Yazar:

Bu yıl Türkiye’deki yapılanmasının 21. kuruluş yıldönümünü kutlayan ECE Türkiye, yönetim portföyüne kattığı V Mall Alışveriş Merkezi ile büyümeye devam ediyor. Avrupa sektör lideri olan Alman ECE’nin Türkiye iştiraki olan ECE Türkiye, halihazırda Türkiye’nin en prestijli alışveriş merkezlerinden olan İstanbul’daki MIPIM Ödülü sahibi Marmara Park, Aqua Florya, Axis İstanbul ve Beylikdüzü Migros AVM, Ankara’da ANKAmall, Eskişehir’de Espark, Afyonkarahisar’daki Park Afyon, Bursa’daki Sur Yapı Marka ile Antalya’daki TerraCity ve Antalya Migros AVM’nin yönetimini üstleniyor.

Yakın zamanda İstanbul – Başakşehir’de yatırımı İSRA Holding tarafından yapılan V Mall İstanbul Alışveriş Merkezi’nin konsept planlamasını, kiralamasını ve açılışı sonrası uzun dönemli yönetimini üstlenen ECE Türkiye, pandemiye rağmen portföyünü genişletmeyi sürdürüyor. Başakşehir – Kayaşehir kent meydanının merkezinde yeni nesil dijital AVM konseptinde geliştirilen 1,2 milyar TL yatırım hacmine sahip V Mall İstanbul, pandemi döneminde devam eden sayılı AVM yatırımlarından biri. 40 bin metrekare kiralanabilir alanda faaliyet gösterecek olan projenin 2023 yılının son çeyreğinde açılması planlanıyor.

Operasyonu devam eden alışveriş merkezlerinde 650 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde yaklaşık 2 bin 500 perakendeci iş ortağıyla çalışan ECE Türkiye, pandemi sürecinin başından itibaren satışları artırmaya yönelik kampanyalar, marka karmalarında düzenlemeler, yeni kiralamalar ve yenileme çalışmaları ile mevcut portföyünün gücünü korudu. Şirket pandemi döneminde, %50’şer payla Otto Grubu ve DWS’in yatırımcısı olduğu Marmara Park Alışveriş Merkezi’nin foodcourt’unu A’dan Z’ye yeniledi. Yaz döneminde ise Aqua Florya AVM WC’leri, hizmet kalitesini daha da yukarılara taşımak amacıyla yatırımcı grup İstanbul Akvaryum’un yatırımı ile yenilendi. Antalya’daki TerraCity Alışveriş Merkezi’nde Ekim ayı başında tamamlanan roof garden projesi ile AVM’nin üçüncü kat teras alanında, ziyaretçilerin Akdeniz ikliminin de getirdiği avantajla açık havada yeşil bir bahçe içerisinde konforlu zaman geçirebilecekleri bir kaçış alanı yaratıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve iş yapış şekillerimizi geri dönülmez biçimde değiştiren Covid-19 salgınıyla birlikte e-ticaretin perakende sektörü içerisindeki payı hızlı bir şekilde arttı. TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) 2020 raporuna göre Türkiye’de e-ticaretin toplam perakende ticaret içerisindeki payı, 2019 sonu itibarıyla %6,2 olarak gerçekleşti. ECE Grubu, geleceğin çok kanallı perakendecilikte olduğunun bilinciyle son beş yıldır online-offl ine entegrasyonuna yönelik çalışmalar yapıyor. ECE’nin büyük yatırımlarla altyapısını kurmuş olduğu ve şu an için Almanya’daki AVM’lerinde uygulamaya aldığı Digital Mall projesi, online ve offl ine entegrasyonu konusunda çok önemli ve stratejik bir yaklaşım.

Digital Mall ile alışveriş merkezindeki ürünler, online olarak görülebiliyor. Böylece müşteriler ilgili ürünün, istediği renk ve bedende alışveriş merkezinde var olduğunu biliyor; ürünü ayırtıyor ve gelip deneyerek satın almayı gerçekleştirebiliyor. Böylece bekleme, kargo süreci, iade prosedürleri gibi online alışverişin sıkıntılı kısımları bertaraf edilmiş ve müşterilerin alışveriş merkezine gitmeleri için motivasyon sağlanmış oluyor. Bu da sonunda markalara satış olarak geri dönüyor. ECE Türkiye bu projeyi Türkiye’de pilot olarak seçtiği bir alışveriş merkezinde uygulamaya almak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Kapanmaların sona ermesiyle birlikte Haziran-Ağustos döneminde ECE Türkiye yönetim portföyündeki alışveriş merkezlerinin cirolarında 2019 yılına kıyasla %60’ın üzerinde bir artış yaşandı. Firma, aşılama oranlarının artmasıyla birlikte gelen ekonomik hareketliliğin ve portföy performansında da karşılığını bulan pozitif ivmenin 2022 yılında da devam etmesini bekliyor. Yeni yılda, özellikle eğlence ve yeme-içme branşlarının öne çıkacağı ön görülüyor. Yönetmekte olduğu alışveriş merkezlerinin gücüne odaklanan fi rma, aynı zamanda portföyünü genişletmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. ECE Türkiye, 2022 yılının ilk aylarında yeni bir projeyi duyurmaya hazırlanıyor. Dijitalleşme ve teknolojinin hayatımıza gireceği alanların gün geçtikçe genişlemesine paralel olarak fi rmanın yönetim portföyündeki AVM’lerde bu gelişmelere uygun yatırımların da devam etmesi planlanıyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER