Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

100 bin kişinin alınteri sağlıkla taçlandı

Editör
Abone Ol:

Medical Park, BTN Sigorta işbirliğiyle Anadolu Yakası’ndaki 100 bin organize sanayi çalışanı ve ailesine sağlık hizmeti verecek.

BTN Sigorta ve İstanbul Anadolu Yakası’ndaki organize sanayi siteleri arasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması yapıldı. İMES Sanayi Sitesi’nde imzalanan protokolle, Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgeleri çalışanları ve aileleri, Medical Park hastanelerinde ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerinden fark ödemeden faydalanacak.  
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun huzurunda gerçekleştirilen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası protokolü imza törenine, Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Anadolu yakasındaki pek çok Organize Sanayi Bölgesi ve Sanayi Sitelerinin başkan ve yöneticileri, protokol kapsamındaki ekonomi gazetecilerini temsilen Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, BTN Sigorta Genel Müdürü Dr. Ruhsan Gezgin ile BTN Sigorta’nın çözüm ortakları Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Somuncu ve Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin katıldı.
Medical Park Hastaneler Grubu’na ve İMES’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, şunları söyledi:
“Özel sektörle sağlık hizmetlerini buluşturan ve sağlık hizmetlerinin genel kapsayıcı sağlık sigortası dışında, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ boyutuyla Medical Park Grubu ile İMES’in yaptığı protokolün ülkemizin sağlık hizmetleri dinamiklerine ayrı katkı ve boyut kazandıracağına inanıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum.  ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın sağlık hizmetleri alımında sağlayacağı, gerek ekonomik gerek psikolojik gerekse özgüven anlamında ilave desteklerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Şu anlamda iddiamızdan vazgeçmiyoruz: Bizim şehir hastanelerimiz en az Medical Park Grubu kadar kaliteli, standardı yüksek hizmetler veriyor. Özel sağlık sektörüne karşı olumsuz bakışımız yok. Güçlü rekabet anlayışımızdan asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Sağlık turizmini onlarla beraber yapacağız, millete hizmeti onlarla beraber yapacağız. Üniversitelerimiz bilimsel anlamda çok daha iyi noktaya taşımasında ve Türkiye’nin tıp biliminde alanında dünya ile yarışacak noktaya gitmesinde yanında olacağız. Aramızdaki tatlı rekabet ile bu ülkeye ve millete, sağlık olduğu içinde tüm insanlığa daha güçlü hizmetler yapabilmeği birlikte başaracağız. Artık Türkiye olarak sağlık turizminde önemli bir ülkeyiz. 2000’lerin başında bu ülkenin 100 bin ‘çok ciddi ekonomik imkanları olan’ insanı teşhis ve tedavi için yurt dışına giderken 2015 yılı itibariyle 500 bin yabancı sağlık hizmeti almaya geldi. Bu anlamda ülkemize yaklaşık 3 milyar dolarlık bir döviz bıraktılar. Türkiye’nin bu potansiyelini 2019’lı yıllarda 9-10 milyar dolarlara, 2023’te de 20 milyar dolarlara çıkarmayı planlıyoruz.”
İmza töreninde bir konuşma yapan Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, ”Bugün bizi burada buluşturan sağlık ve sanayi konulu gündem gerçekten çok önemli. Türkiye’mizin gelişmesi ve kalkınması için en önemli etkenlerden birisi doğal olarak sanayi ve üretimdir. Birlikte yapmakta olduğumuz bu projede, İMES’in yönetime, İMES sanayi bölgesindeki bütün üreticilere katkılarından dolayı teşekkür ederim. Sağlık bizim de içinde bulunduğumuz ve son 15 yıla baktığımızda Türkiye’de çağ atlayan bir hizmet sektörü. Geriye dönüp baktığımızda, ülkemizdeki sağlığın çıtasının gerçekten dünyanın en iyi ülkeler seviyesine çıkmasına katkı sağmış olan hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza, sağlığın içinde olan bakanlarımıza, Sayın Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na şükranlarımı sunmak istiyorum. Çünkü sağlık bir ülkenin medeniyetinin  en önemli işaretlerinden birisidir. Sağlık gelişirken doğası gereği sigortacılık sistemi bunun olmazsa olmazı. Ülkemizdeki sigortacılık sistemi yine dünyadaki örnek sistemlerden birisidir. Nüfusun tamamını kapsayan bir sigortacılık sistemi birçok ülkenin imrendiği sistemdir. Ülkemizde bunu başarabilmek adına çok hızlı, olağanüstü adımlar atıldı ve bugüne geldik. İşin bir ucunda da ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ diye bir kavram var. Bu kavramla ilgili buradaki sanayicilerimiz ve onlarla birlikte emek veren tüm çalışanlarımızın içinde bulunduğu o büyük organizasyon BTN Sigorta, Halk Sigorta, Güneş Sigorta ve Medical Park’ın da içinde bulunduğu yapıyla, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile daha da derin nefes alacak. Bütün bunların hepsi ülkemizin geldiği seviyeyi gösteriyor” dedi.
Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedeflerinin her zaman Türkiye’de tüm kişilerin sağlık hizmetlerinden eşit kalitede yararlanmasını sağlamak olduğunu belirten Usta, sözlerine şöyle devam etti:
“Sektörde bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. Türkiye sağlık sektöründe çığır açan Tamamlayıcı Sağlık Uygulaması da, ilk kez 4 yıl önce grubumuz hastanelerinde hayata geçti. Bugün ise bu alanda yepyeni bir adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Yapılan bu anlaşmayla,  yaklaşık 100 bin organize sanayi çalışanı ve ailesi, hastanelerimizde ayaktan ve yatarak sağlık hizmetlerinden fark ödemeden yararlanacak. Bu protokolün herkese hayırlı uğurlu olmasını ve ülkemizin için önemli olan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ gelişimine katkı sağlamasını diliyorum” diye konuştu.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Protokolü’ne ev sahipliği yapan İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar törende şöyle konuştu: ”Türk sanayisinin en önemli kilometre taşlarından biri olan İMES’de sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hiç şüphesiz ki ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında ekonomimizin vazgeçilmez parçası olan KOBİ’lerimizin büyük emeği, çabası ve alınteri vardır. İMES’in içinde yer aldığı DES ve KADOSAN fabrikalar bölgesi ile Dudullu Sanayi Bölgesi, komşu sanayi sitelerimiz ülkemizin her zaman önemli üretim merkezlerinden olmuştur. Bugün üretim, istihdam, ihracatçılarımızın yüzakı olmuş sanayicilerimizin ve çalışanlarımızın alın terlerini sağlıkla taçlandırıyoruz. Sayın Bakanımızın huzuru ile onurlandırdığı çalışanlarımızın sosyal hayatlarına değer katmak için ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ protokolüne imza attık. Hükümetimizin ve Bakanlığımızın emek ve gayretleriyle son 10 yılda sağlık alanında ülkemiz pek çok Avrupa ülkesinin gıpta ettiği seviyeye gelmiştir. Bu konudaki yoğun mesaisine bizzat şahit olduğum Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Uzunca süre üzerinde çalışarak bu sigorta paketi üzerinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, Medical Park yönetim kuruluna, yöneticilere, taleplerine çözüm sunan Güneş ve Halk Sigorta idarecilerine teşekkürü borç bilirim. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER