Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

100 bin kişinin alınteri sağlıkla taçlandı

Editör
Abone Ol:

Medical Park, BTN Sigorta işbirliğiyle Anadolu Yakası’ndaki 100 bin organize sanayi çalışanı ve ailesine sağlık hizmeti verecek.

BTN Sigorta ve İstanbul Anadolu Yakası’ndaki organize sanayi siteleri arasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması yapıldı. İMES Sanayi Sitesi’nde imzalanan protokolle, Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgeleri çalışanları ve aileleri, Medical Park hastanelerinde ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerinden fark ödemeden faydalanacak.  
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun huzurunda gerçekleştirilen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası protokolü imza törenine, Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Anadolu yakasındaki pek çok Organize Sanayi Bölgesi ve Sanayi Sitelerinin başkan ve yöneticileri, protokol kapsamındaki ekonomi gazetecilerini temsilen Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, BTN Sigorta Genel Müdürü Dr. Ruhsan Gezgin ile BTN Sigorta’nın çözüm ortakları Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Somuncu ve Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin katıldı.
Medical Park Hastaneler Grubu’na ve İMES’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, şunları söyledi:
“Özel sektörle sağlık hizmetlerini buluşturan ve sağlık hizmetlerinin genel kapsayıcı sağlık sigortası dışında, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ boyutuyla Medical Park Grubu ile İMES’in yaptığı protokolün ülkemizin sağlık hizmetleri dinamiklerine ayrı katkı ve boyut kazandıracağına inanıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum.  ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın sağlık hizmetleri alımında sağlayacağı, gerek ekonomik gerek psikolojik gerekse özgüven anlamında ilave desteklerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Şu anlamda iddiamızdan vazgeçmiyoruz: Bizim şehir hastanelerimiz en az Medical Park Grubu kadar kaliteli, standardı yüksek hizmetler veriyor. Özel sağlık sektörüne karşı olumsuz bakışımız yok. Güçlü rekabet anlayışımızdan asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Sağlık turizmini onlarla beraber yapacağız, millete hizmeti onlarla beraber yapacağız. Üniversitelerimiz bilimsel anlamda çok daha iyi noktaya taşımasında ve Türkiye’nin tıp biliminde alanında dünya ile yarışacak noktaya gitmesinde yanında olacağız. Aramızdaki tatlı rekabet ile bu ülkeye ve millete, sağlık olduğu içinde tüm insanlığa daha güçlü hizmetler yapabilmeği birlikte başaracağız. Artık Türkiye olarak sağlık turizminde önemli bir ülkeyiz. 2000’lerin başında bu ülkenin 100 bin ‘çok ciddi ekonomik imkanları olan’ insanı teşhis ve tedavi için yurt dışına giderken 2015 yılı itibariyle 500 bin yabancı sağlık hizmeti almaya geldi. Bu anlamda ülkemize yaklaşık 3 milyar dolarlık bir döviz bıraktılar. Türkiye’nin bu potansiyelini 2019’lı yıllarda 9-10 milyar dolarlara, 2023’te de 20 milyar dolarlara çıkarmayı planlıyoruz.”
İmza töreninde bir konuşma yapan Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, ”Bugün bizi burada buluşturan sağlık ve sanayi konulu gündem gerçekten çok önemli. Türkiye’mizin gelişmesi ve kalkınması için en önemli etkenlerden birisi doğal olarak sanayi ve üretimdir. Birlikte yapmakta olduğumuz bu projede, İMES’in yönetime, İMES sanayi bölgesindeki bütün üreticilere katkılarından dolayı teşekkür ederim. Sağlık bizim de içinde bulunduğumuz ve son 15 yıla baktığımızda Türkiye’de çağ atlayan bir hizmet sektörü. Geriye dönüp baktığımızda, ülkemizdeki sağlığın çıtasının gerçekten dünyanın en iyi ülkeler seviyesine çıkmasına katkı sağmış olan hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza, sağlığın içinde olan bakanlarımıza, Sayın Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na şükranlarımı sunmak istiyorum. Çünkü sağlık bir ülkenin medeniyetinin  en önemli işaretlerinden birisidir. Sağlık gelişirken doğası gereği sigortacılık sistemi bunun olmazsa olmazı. Ülkemizdeki sigortacılık sistemi yine dünyadaki örnek sistemlerden birisidir. Nüfusun tamamını kapsayan bir sigortacılık sistemi birçok ülkenin imrendiği sistemdir. Ülkemizde bunu başarabilmek adına çok hızlı, olağanüstü adımlar atıldı ve bugüne geldik. İşin bir ucunda da ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ diye bir kavram var. Bu kavramla ilgili buradaki sanayicilerimiz ve onlarla birlikte emek veren tüm çalışanlarımızın içinde bulunduğu o büyük organizasyon BTN Sigorta, Halk Sigorta, Güneş Sigorta ve Medical Park’ın da içinde bulunduğu yapıyla, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile daha da derin nefes alacak. Bütün bunların hepsi ülkemizin geldiği seviyeyi gösteriyor” dedi.
Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedeflerinin her zaman Türkiye’de tüm kişilerin sağlık hizmetlerinden eşit kalitede yararlanmasını sağlamak olduğunu belirten Usta, sözlerine şöyle devam etti:
“Sektörde bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. Türkiye sağlık sektöründe çığır açan Tamamlayıcı Sağlık Uygulaması da, ilk kez 4 yıl önce grubumuz hastanelerinde hayata geçti. Bugün ise bu alanda yepyeni bir adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Yapılan bu anlaşmayla,  yaklaşık 100 bin organize sanayi çalışanı ve ailesi, hastanelerimizde ayaktan ve yatarak sağlık hizmetlerinden fark ödemeden yararlanacak. Bu protokolün herkese hayırlı uğurlu olmasını ve ülkemizin için önemli olan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ gelişimine katkı sağlamasını diliyorum” diye konuştu.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Protokolü’ne ev sahipliği yapan İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar törende şöyle konuştu: ”Türk sanayisinin en önemli kilometre taşlarından biri olan İMES’de sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hiç şüphesiz ki ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında ekonomimizin vazgeçilmez parçası olan KOBİ’lerimizin büyük emeği, çabası ve alınteri vardır. İMES’in içinde yer aldığı DES ve KADOSAN fabrikalar bölgesi ile Dudullu Sanayi Bölgesi, komşu sanayi sitelerimiz ülkemizin her zaman önemli üretim merkezlerinden olmuştur. Bugün üretim, istihdam, ihracatçılarımızın yüzakı olmuş sanayicilerimizin ve çalışanlarımızın alın terlerini sağlıkla taçlandırıyoruz. Sayın Bakanımızın huzuru ile onurlandırdığı çalışanlarımızın sosyal hayatlarına değer katmak için ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ protokolüne imza attık. Hükümetimizin ve Bakanlığımızın emek ve gayretleriyle son 10 yılda sağlık alanında ülkemiz pek çok Avrupa ülkesinin gıpta ettiği seviyeye gelmiştir. Bu konudaki yoğun mesaisine bizzat şahit olduğum Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Uzunca süre üzerinde çalışarak bu sigorta paketi üzerinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, Medical Park yönetim kuruluna, yöneticilere, taleplerine çözüm sunan Güneş ve Halk Sigorta idarecilerine teşekkürü borç bilirim. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER