Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

17 ünlü isim, meme kanserini yenmiş 17 mücadeleci kadını fotoğrafladı

Editör
Abone Ol:

“Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Acıbadem tarafından düzenlenen Pembe İzler Sokağı’nda açılışı yapılan “Hayattan Pembe Kareler Fotoğraf Sergisi”nin ikinci ayağı, Acıbadem Maslak Hastanesi’nde ünlü isimlerin de katıldığı bir kokteyl ile gerçekleştirildi.

Ünlü sanatçılar, gazeteciler ve fotoğrafçılar… Hepsi, meme kanserine karşı farkındalık yaratabilmek için, meme kanserini yenmiş cesur kadınların pembe izlerine objektifleriyle dokundu. Toplumu meme kanserine karşı bilinçlendirmek ve meme kanseri hastalarına destek vermek amacıyla kurulan “Pembe İzler Derneği” tarafından Acıbadem Sağlık Grubu’nun desteğiyle gerçekleştirilen“Hayattan Pembe Kareler Fotoğraf Sergisi”, 17 ünlü ismi 17 mücadeleci kadınla bir araya getirdi. Cengiz Semercioğlu, Berna Laçin, Burcu Kara, Belçim Bilgin, Wilco Van Herpen, Murat Güloğlu, Levent Özçelik, Mutlu Tönbekici, Saffet Emre Tonguç, Mehmet Kırali, Amir Mobin, Çiler Geçici, Şirin Sever, Elif Ergu, Mehveş Evin, Esin Övet, Sibel Arna; meme kanserini yenmiş kadınlarla buluşarak onların siyah beyaz karelerine güç kaynağı olan pembe ayrıntıları fotoğrafladılar.
Her ay farklı Acıbadem Hastanelerini gezecek serginin ilk durağı, Acıbadem Maslak Hastanesi’nde fotoğrafları çekilen cesur kadınların ve gönüllü fotoğrafçıların katılımı ile gerçekleştirildi. Düzenlenen açılış kokteylinde, fotoğraf sergisine katılan meme kanserini yenmiş kadınlar ve onları fotoğraflayan ünlü isimlere Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Genel Sekreteri Seyyal Hacıbekiroğlu tarafından teşekkür plaketi verildi.

“En büyük desteği oğlumdan aldım”
Teşekkür plaketini aldığı sırada yaptığı konuşmada herkesi duygulandıran Nalan Kavruk, “Buradaki öyküleri dinlediğimde kanserle mücadele sırasında neredeyse herkesin çevresinde onlara destek olan yakınları olduğunu öğrendim. Ben meme kanseri olduğumda eşimi ve çocuğumu kaybetmiştim ve hayatımda o dönemde 11 yaşında olan diğer oğlumdan başka kimse yoktu. Bu hastalık sürecinde bana en büyük desteği oğlum Kerem verdi. Ona gerçekten çok şey borçluyum” dedi.
Tiyatrocu Aslı Akasya Türkmen’in annesi Nermin Sevimlier de, Hayattan Pembe Kareler Fotoğraf Sergisi’nde fotoğrafı bulunan isimler arasındaydı. Sevimlier, “En büyük desteğim ailem ve en yakın arkadaşımdı. Onların desteği ile zor günler geride kaldı. Artık hayatın tadını çıkarıyorum” dedi.
20 yıl önce meme kanseri teşhisi konarak tedavi olan Ayla Çakır ise, “Meme kanseri 20 sene önce evime davetsiz bir misafir gibi geldi. O kadar iyi ağırlandı ki utanarak gitti. Bir daha da gelmedi” dedi.
Duygulu anların yaşandığı törene, ameliyatını bitirir bitirmez katılan Acıbadem Maslak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras; “Meme kanseri çok yaygın görünse de erken teşhis edildiğinde başarılı bir şekilde tedavi edilebiliyor. Ancak burada hastanın hayata tutunması ve hastalıkla mücadele etme gücü de çok önemli. Sizler de bu mücadelenin en iyi örneklerisiniz. Bu azminizle diğer kadınlara da örnek oluyorsunuz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER