Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Addresistanbul 4. yılını kutluyor!

Editör
Abone Ol:

Tasarım ve ev dekorasyonunda 35 mağazayı tek adreste buluşturan addresistanbul, 4. yılını, 22 Kasım 2009 Pazar günü açılacak sihir temalı bir sergiyle kutluyor.

Aziz Sarıyer, Can Yalman, Mustafa Toner, Atilla Kuzu, Bahar Korçan, Atıl Kutoğlu, İsmail Acar, Ece Sükan, Gamze Bursa, Rafi Portakal, Banu Bora, Murat Türkili gibi yaptıkları işlere sihir katan her biri kendi alanında ünlü kişilerin “sihrine inandığı” tasarım, enstalasyon ve objeleriyle katkıda bulunduğu sergi, sıradışı mimarisiyle farklı bir ambiyansa sahip addresistanbul’u tam bir sihir merkezine dönüştürüyor. Bir ay süreyle açık kalacak sihir temalı sergi, ücretsiz olarak gezilebiliyor.

4 yıldır konsept mağazacılık anlayışıyla dekorasyon trendlerini keşfederek yaşam alanlarında farklılık yaratan addresistanbul, 12.300 metrekare alan üzerinde yerli ve yabancı 35 lider mağaza ve yüzlerce markayla bir alışveriş merkezinden beklenenden çok daha fazlasını sunuyor. addresistanbul; İngiliz duayen Habitat, İspanyol markası Becara, tasarım tutkunlarının vazgeçilmezi Haaz Galery ve maybe Design, güncel çizgisiyle zamanın ruhunu izleyen Pabetland Trends, 52 yıldır ev ve mutfak eşyası alanında ihtisas mağazacılığı yapan Paşabahçe, klasik ve lüksün sembolu Vakko Dekor gibi lider markaları dekorasyon tutkunlarıyla buluşturuyor. addresistanbul’da satışa sunulan ve günümüzün modasını yüksek kaliteyle birleştirerek sofistike yaşam alanları yaratan tasarım odaklı ürünler, tarzını, hayatın her alanına yansıtmak isteyenlere hitap ediyor.

Dünyaca ünlü trendsetter dergisi Wallpaper’ın dünya çapında perakendecilik anlayışını yeniden tanımlayan marka olarak üçüncü sıraya yerleştirdiği addresistanbul, açıldığı günden bu yana sayısız organizasyona ev sahipliği yaparak yeni nesil dekorasyon anlayışının yaygınlaşmasında büyük rol oynuyor. Dünyanın önemli trend ajanslarından Nelly Rodi’nin yaşam tarzı kreatif direktörü Vincent Gregoire’ın her yıl addresistanbul’da verdiği seminerler gelecek yılların tasarımlarına yön veriyor.

addresistanbul, dekorasyon sektörüne yeni bir soluk kazandıran büyülü atmosferinde, salondan yatak odasına, mutfaktan duvar kaplamasına, ev tekstilinden aksesuvara kadar bir evin tüm ihtiyacını karşılayabilecek sayısız ürünü bir arada sunuyor. Dinamik, eğlenceli ve stil sahibi markalarla, kentli yaşamın trendlerinden vazgeçmeyenlerin uğrak noktası oluyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’tan “Kriz döneminin domino etkisi ve güncel riskler” etkinliği

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye’nin “Güvenlikte Paradigma Kayması” serisi “Kriz Döneminin Domino Etkisi” başlıklı webinar ile devam etti. Bu kapsamda Securitas Güvenlik Süreçleri Koordinatörü Hüseyin ve Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, doğal afetler, ekonomik krizler, iklim sorunlarına kadar pek çok farklı dinamiklerin krizleri nasıl etkileyeceğini ele aldılar.

Securitas Kurumsal İletişim Müdürü Elif Koca’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde güncel güvenlik hassasiyetleri ve pazar yapısını değerlendirilirken, Birleşmiş Milletleri’nin Global Terorizm Endeksi’ne dikkat çekildi. Terorizm risklerini değerlendiren bu endekse göre Türkiye 23. Sırada bulunurken, Barış indeksinde 163 ülke arasında 145. Sırada yer alıyor. Konuyu değerlendiren Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, “Bu endeks bize en önemli riskin jeopolotik terör riskleri olduğunu gösteriyor. Sadece biz değil sınır komşularımız Global Terör Endeksi’nde ilk sıralarda yer alıyorlar. Onu politik hassasiyetler, göçmen sorunu, ekonomik değişim, insan kaynağı yetersizliği, doğal affetler gibi riskler takip ediyor” dedi.

Güvenlik kurgusunun, rutini devam ettirmek üzerine planlandığını belirten Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim ise, “Ancak olağan dışı bir olay bu rutini sekteye uğradığında ne yapılacağınız, nasıl tepki gösterdiğiniz çok önemlidir. Güvenliğin önemi o zaman ortaya çıkar. Rutin sekteye uğradığında üretim kaybından, itibar kaybına geri dönüşü zor hasarlar meydana gelebilir. Bu hem hizmet alanın hem de hizmet verenin koordineli hareket etmesi gereken bir süreçtir” dedi.

Olası risklerin nasıl atlatılabileceğine dair prosedür, talimat ve görevlendirmelerin önceden hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Erim, “Kriz olduğunda hızlı tepki verebilmek, paydaşlardan veri toplayarak doğru aksiyonu alacak altyapıyı oluşturmak çok önemlidir. İletişim dikeyde olduğu kadar yatayda da sürmeli. Bu arada öğrenme ve gelişme devam etmelidir. Masa başı tatbikatları ile riskler gözden geçirilmeli, gerekirse planlar yenilenmelidir. Unutulmaması gereken konu, tüm planlamaların insan odaklı yapılması gerektiğidir. Çalışanlar eğitilmeli, belli dönemlerle güncellenmelidir. Çok güçlü planlar yapsanızda ilgili departmanlara ulaşmadığında işe yaramaz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER