Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Akbank ve TESK 1.6 milyon esnaf için güçlerini birleştirdi

Editör
Abone Ol:

Akbank ile TESK’in çok yönlü işbirliği anlaşması kapsamında sunulan indirimli EkoPOS tarifeleri sayesinde TESK üyesi esnaf, ödeyeceği POS ücretini ay başında bilecek.

Esnafa yönelik çalışmalarını “Akbank’tan Esnaf Kardeşliği” altında sürdüren Akbank, esnaf ve sanatkarın lider çatı örgütü Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile geniş kapsamlı bir işbirliğine adım attı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1.6 milyon esnaf ve sanatkar için bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile, Türkiye’nin her yerindeki esnaf ve sanatkar, Akbank’ın geliştirdiği tüm bankacılık ürün ve hizmetlerinden faydalanmanın yanı sıra eğitim ve danışmanlık gibi destekler de alacak.

“Esnafa sağlanan her türlü destek Türkiye’ye döner”
Esnaf ve sanatkarların Türkiye ekonomisi için büyük değer taşıdığına işaret eden Binbaşgil, “Akbank olarak yaklaşık 400 bin esnaf ile diğer bir ifadeyle Türkiye’deki esnafın dörtte biri ile çalışıyoruz. Esnafımıza ihtiyaç duydukları finansman için rahatça geri ödeme imkânı sağlayan ‘Olduğunda Öde Kredisi’ ile başlayan çalışmalarımıza Axess KOBİ, Gönlüne Göre Öde Esnafım kampanyası ile devam ettik. Tüm ürünleri bu kardeşlik duygusuyla esnafın hayatını kolaylaştırmak için geliştiriyoruz. Olduğunda Öde Kredisi, Axess KOBİ ve Gönlüne Göre Öde Esnafım kampanyası müşterilerimizden yoğun ilgi gördü. Yaptığımız çalışmanın karşılığını aldığımızı görmek bizi sevindiriyor” dedi.
İmza töreninde konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de, “Bereket ayıyla birlikte bir anlaşma yapıyoruz. Bereket hiçbir zaman esnaf sofrasından eksik olmaz. Esnaf ve sanatkar kültürünün 800 yıllık bir geçmişi var. Devletler kurmuş devletler yönetmiş. Ahilik, çırak, kalfa ve usta kültüründen ve sevgiden gelmektedir. Bu da esnaf ve sanatkarlıkta vardır. Biraz ötemizdeki Mısır Çarşısı’nı görüyorsunuz. Bu çarşı 600 yıllık bir çarşı ve ayakta. Ama dün ihtişamlarla kurulan AVM’lerin böyle bir geçmişi yok. Konfederasyonumuz Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütüdür. Mahallelerimiz her zaman esnafıyla güzel. Bizden sonraki nesil belki de bu mahalle kültürünü görmeyecek. En son yayınlanan diziler ve filmlerde esnaf ve sanatkarlarla ilgili mutlaka bir bölüm var. Vaktiyle rahmetli Sakıp Sabancı’ya ahi peştemali kuşatmış bir kişi olarak bugün çok mutluyum. Esnafa verilecek her değer bizi mutlu ediyor. Esnaf ve sanatkarımızın daha kolay krediye ulaşması gerekiyor. Bunun için kredilerin cazip olması ve ödeme kolaylığının sağlanması önemli…

TESK-Akbank işbirliği ile esnafa özel ekopos tarifeleri
Binbaşgil imza töreninde şu bilgileri verdi: “TESK üyeleri ‘Esnafa EkoPOS Tarifeleri’ ile POS için ödeyeceği ücreti ay başında bilecek. Dolayısıyla aylık hesabını, maliyetini net bir şekilde hesaplayabilecek. EkoPOS’dan yararlanmak isteyen TESK üyesi esnaf, aylık cirosuna uygun olan tarifeyi seçerek sadece tek bir sabit ücret ödeyecek ve ay boyunca yapacağı işlemler için başka hiçbir ücret ödemeyecek. 1.000 TL ciroya kadar aylık 15 TL sabit ücret, 2.000 TL ciroya kadar aylık 25 TL sabit ücret, 3.000 TL ciroya kadar aylık 35 TL ve 5.000 TL ciroya kadar aylık 50 TL sabit ücret seçeneklerinin sunulduğu EkoPOS ile TESK’e bağlı tüm esnaf POS sahibi olacak.”

Esnaf Şenlikleri esnafın cirosunu artıracak
Akbank bir yandan da, yine TESK’in desteği ile esnaf ve sanatkarların yoğun olduğu çeşitli illerde “Esnaf Şenliği” adı altında etkinliklere başlıyor. Şenlik günü esnafın yoğun olduğu meydanlarda, sokaklarda tüketicinin ilgisini çekecek yarışma, müzik ve oyun gibi benzeri etkinlikler yürütülecek. Öncesinde Banka tarafından esnafa özel avantajlar belirlenerek verilecek. Esnaf da müşterilerine yönelik indirimler yapıyor olacak. Böylelikle esnafın cirosunun artması ve ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER