Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Altunbilekler “Verimlilik” için kampa girdi

Editör
Abone Ol:

Altunbilekler 3. Geleneksel Değerlendirme Çalıştayı’nda verimlilik arttırıcı yeni projeler üretildi.

Altunbilekler “Verimlilik” için kampa girdi. Altunbilekler Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı ve Değerlendirme Çalıştayı 6-8 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Altunbilekler Kampında verimlilik odaklı yepyeni projeler üretildi. Şirketin 2016 yılının ilk çeyrek iş sonuçları yüzleri güldürdü.

Antalya Alva Donna Exclusive Hotel Belek’te; 6 oturumda gerçekleştirilen Altunbilekler Çalıştayı’nın ilk gününde, Pamir Danışmanlık’ın kurucusu Tahsin Pamir başkanlığında yapılan ve 2 oturumda tamamlanan toplantıda tüm katılımcılarla birlikte, 2013 – 2016 yılları arasında gerçekleştirilen Çalıştaylar sonucu üretilen iş modelleri ile birlikte hayata geçirilen projeler hakkında bilgi paylaşıldı. 2016 yılı için, Altunbilekler yöneticilerinin fikirleriyle tamamladıkları şirket profili anketi yapıldı.

Kampın ikinci gününde Altunbilekler Yönetim Kurulu üyeleri, Satın Alma ve Bölge Müdürleri, Departman Müdürleri ve Mağaza müdürlerinin katılımıyla “Verimlilik” konulu 3. Değerlendirme Çalıştayı düzenlendi. Pamir Danışmanlık’ın kurucusu Tahsin Pamir başkanlığında; 2 oturumda atölye çalışması, 1 oturumda sunumlar ve 1 oturumda da sonuç bildirgesi şeklinde gerçekleştirilen çalıştayda “Verimlilik” için yeni projeler üzerinde beyin fırtınası yapıldı. Çalıştayda; Altunbilekler yöneticileri, gruplar oluşturarak, stratejik hedefler doğrultusunda ortak projeler geliştirildi ve bu projeleri tüm katılımcılara sundu. Verimlilik arttırıcı farklı fikirlerin oluştuğu, verilerin kullanılarak çözüm önerileriyle birlikte yeni fikirlerin ortaya çıktığı farklı konuları ele alan projeler ilgiyle karşılandı.

Kampın ikinci günü 6. ve son oturumunda, Tahsin Pamir’in, Altunbilekler yöneticilerinin fikirleriyle tamamladıkları şirket profili anketi sonuçlarını paylaştığı Çalıştay, 7 Mayıs Cumartesi günü önceki yıllarla karşılaştırmalı genel değerlendirmelerle tamamlandı.

Kampın üçüncü ve son gününde ise; 3 aylık periyotlarla düzenlenen Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri, İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek, Yatırım ve İş Geliştirme Direktörü Önder Altunbilek, Satın Alma ve Pazarlama Direktörü Ahmet Mayuk, Satış ve Operasyon Direktörü Mehmet Ali Oğuz, IT ve Mali İşler Direktörü Safinaz Aytemiz, sorumluluk alanlarıyla ilgili 2016 yılı ilk çeyrek sonuçlarını paylaştılar.

Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, çalıştayın kapanış konuşmasında ortaya çıkan verimli çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bugünlere gelebilmek için her zaman çok çalıştık ve hep müşteri odaklı olmaya özen gösterdik. Bugün burada çıkan sonuçların beni ziyadesiyle memnun ettiğini belirtmek isterim. Yıllar önce çıktığımız bu yolda ‘Daha iyisi için’ sloganıyla işimizi sürdürmeyi hedefledik. Bu kapsamda şirketin her biriminde daha iyisini hedefliyoruz. Şirketimiz her yıl gelişerek daha iyiye gitmekte ve sektöre de artı değer katan projeler üretmektedir. Bu da beni çok gururlandırıyor. Bugüne geldiğimizde ise, 2014 yılında itibaren kullanmaya başladığımız SAP yazılımı ile elde ettiğimiz sonuçlara istinaden artık yaptığımız işlerde verilerle hareket ediyor, verilerle planlamalar yapıyor ve bu verileri analiz ederek şirketimizde geliştirmemiz gereken alanları ve konuları kolaylıkla görebiliyoruz. Şirketimizin her biriminde “verimliliği” esas alan yaklaşımla hareket ettiğimizi görmekten mutluluk duyuyorum. Bizi bu noktaya taşıyan tüm birimlerimize ve çalıştayımızın tüm katılımcılarına teşekkür ediyorum.”

Çalıştayda katılımcılar, oturumların yanı sıra dart, plaj voleybolu, su topu müsabakalarına katılarak madalya alırken, çeşitli oyun ve aktivitelerle de iş stresinden ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmanın keyfini yaşadılar.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Oli Center’den yılın kampanyası

Editör

Yazar:

Gaziantep’in en eski ve köklü zincir marketlerinden Oli Center; uzun yıllardan beri devam eden ve müşterilerinin çok beğendiği Gülen Adam kampanyasına bu yıl müşterilerimiz yüksek puanlı hediyeleri alabilmek için bir yakını ile kart puanlarını birleştirerek devam edebilecekler.

Oli Center, her 100 liralık alış verişe 40 puan alan ve 3 ay boyunca biriktiren müşteriler; en çok tercih edilen ve beğenilen hediyelerden seçenekler sunuyor. Hediyeler müşterilerin geçen yıllardan en çok tercih ettiği ürünlerden seçildi.

Oli Center yetkililer; 2022 yılında yaklaşık 2 milyon TL’lik ürün dağıtıldığını; bu yıl daha çok ilgi göreceğine inandıkları kampanyada yaklaşık 4 milyon liralık ürün talebi beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililer; kampanyaya katılım için hiçbir özel şartın gerekmediğini, Oli kart sahibi olan bütün müşterilerin kampanyaya otomatik olarak katıldığını bildirdiler.

Devamını Oku

Firmalardan

Türkiye’nin En İtibarlı Süpermarketi A101

Editör

Yazar:

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on ikincisi yapılan ve 65 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların itibarlarının ölçüldüğü araştırmada, katılımcıların %44,9’u Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip zincir marketi A101’i süpermarket kategorisinde en itibarlı marka olarak seçerek birinci sıraya yerleştirdi.

Türkiye İtibar Endeksi araştırması, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Bursa Teknik Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 15 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında 26 bölge ve 72 ilde toplam 15 bin kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre A101, süpermarket sektöründe yer alan diğer 35 marka arasından en yüksek puanı elde ederek ‘Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ olmaya hak kazandı.

Araştırmaya katılan tüketiciler, A101’in hızla büyüyen ve atılımlar yapan bir şirket olmasının; üstün hizmet ve ürün kalitesi sunmasının; yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem vermesinin; sektöründe öncü olma özelliği taşımasının ve sektöründe lider konumda yer almasının, A101’i en itibarlı şirket yapan en önemli beş faktör olduğunu belirtti. Süpermarket kategorisinde itibarlı görülme oranı bakımından ilk sırada yer alan A101, ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık iki buçuk katı orana sahip oldu.

Devamını Oku

Firmalardan

BEE’O, Anadolu Propolisini dünyaya tanıtıyor

Editör

Yazar:

İstanbul’da Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ‘propolis’ üretim ve Ar-ge merkezini kurarak başta ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Japonya ve Güney Kore olmak üzere 30 ülkeye ihracat yapan BEE’O Propolis, geliştirdiği özel katma değerli ürünleriyle ses getirmeye devam ediyor. ABD’de CVS eczane zincirine, Trader Joe’s, Walmart gibi ABD’nin önde gelen market zincirlerine markalı olarak satış yapan tek Türk firması olan BEE’O, şirketin yurtdışı markası BEE&YOU ürünlerine olan yoğun talebe yetişebilmek için bu yılın ilk çeyreğinde Amerika ve Avrupa’dan sonra İngiltere’de de şirket ve depo kuruldu. Böylelikle arı ürünleri, doğal gıda takviyesi ve doğal dermo-kozmetik alanlarında dünya pazarına daha sıkı penetre olunacak.

Yeni yatırımları, projeleri ve hedefleri anlatan BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Katma değerli Anadolu arı ürünleri içeren doğal gıda takviyeleri ile beraber, kozmetik sektöründe de 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 100 milyon TL’lik yatırımla, Anadolu propolisli güneş bakım kremi, güneş sonrası losyon, arı zehirli yaşlanma ve kırışıklık karşıtı anti-aging serum ve kremler, roll-on ürünlerinin üretim ve satışına başlandı” dedi.

Sağlık Bakanlığı onaylı Anadolu Propolisli burun spreyi üretildi

2022’nin son çeyreğinde yatırımı tamamlanan “Temiz Oda” projesi ile Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz kategorisinde yer alan ilk ürünü BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’ni ürettiklerini anlatan Dr. Samancı, şöyle devam etti: “Bu ürün, Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşımaktadır. Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen nezle, soğuk algınlığı, alerjik ve alerjik olmayan rinit, rinosinüzit ve astım gibi rahatsızlıklar nedeniyle oluşan burun akıntısı ve burun tıkanıklığının tedavisinde ve solunum yolu problemlerinin rahatlatılmasında yardımcı oluyor. Bee&You Rhinapi Burun Spreyi, ilaç içermemesi ve ara vermeden günlük kullanıma uygun olması yönüyle tedaviye uyumu arttırıyor.

BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliği 3 aşamalı olarak denetleniyor. BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliğinin, hammadde düzeyinde ürünleri teslim almadan önce, üretim sonrasında 10,500 metrekarelik üretim tesisi içerisinde yer alan kendi laboratuvarlarında ve İTÜ Arı Ürünleri Mükemmeliyet Merkezi’nde, son olarak bağımsız akredite laboratuvarlar tarafından kontrol edildiğine değinen Dr. Samancı, şu bilgileri verdi: “Üretim tesislerimizde Bee’O, Bee’O Up ve Bee&You markaları altında; doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretilmektedir. BEE’O Propolis, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekareli tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER