Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Avansas.com uzun vadede 1 milyar tl ciro hedefliyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’deki ilk 500’deki şirketin çözüm ortağı olmayı hedefleyen firma, 2015 sonunda 150 milyon ciro hedefliyor.

Avansas.com kâğıt ürünleri, ofis kırtasiye malzemeleri, kartuş-toner, temizlik, gıda-mutfak, ofis cihazları, teknoloji ve mobilya-dekorasyondan oluşan 8 ana ürün kategorisinde beş binden fazla ürününün bulunduğu 6 bin metrekarelik deposunda gazeteci, blogger ve editörleri ağırladı. Türkiye ofis malzemeleri pazarındaki payını büyük ölçekli firmalar için yaptığı çalışmalarla artıran Avansas.com, düzenlediği basın toplantısı ile ayrıcalıklı iş modeli, yatırım ve hedeflerini paylaştı.

Avansas.com, dünyanın lider ofis malzemeleri markalarını bünyesinde topluyor. Orta ve küçük işletmeler başta olmak üzere büyük işletmelerden, kamu kuruluşlarına, Türkiye’deki en zengin ofis malzemeleri portföyünü sunuyor. Farklı büyüklükte tüm şirketler aradıkları tüm ofis malzemelerini rahatlıkla karşılayabiliyor. Geçtiğimiz yıldan bu yıla %500 büyüme gösteren Avansas.com Türkiye’de 3-4 milyar lira arasında değişen ofis malzemeleri pazarı içerisinde; 2015 sonu hedefi 150 milyon TL ciro, uzun vadede ise 1 milyar TL ciro ile pazar lideri olmayı hedefliyor. Şirketin şu an için istihdam sayısı 168 olurken, bu yılın sonunda 205 gelecek yılın sonunda da 227 kişi olması hedefleniyor.

Avansas.com Pazarlama Direktörü Sedat Anak basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, uyguladıkları iş modeli ile Türkiye’de faaliyet gösteren her ölçekten firmanın ofis malzemelerini temin ederek, bir iş gününde sevkiyat, istikrarlı ve tutarlı fiyat politikasıyla işletmelere para ve zamandan %30’a varan tasarruf imkanı sağladıklarını belirtti. Avansas’ın web sitesinde listelediği 5500 den fazla ürünün tamamının her zaman stoklu olarak depoda bulunduğunu ifade eden Anak, bu sayede İstanbul içersine %99,4 oranında bir günde teslimat yapabildiklerini belirtti. Bu sayede Avansas müşterilerinin depolama alanlarından da tasarruf sağladığını belirtti.

Satış sonrası desteğin önemini vurgulayan Anak bu sebeple müşteri hizmetleri departmanının merkez ofiste konumlandırıldığını ve avansas müşterilerinin her türlü taleplerine ve ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verebildiklerini iletti.

Anak’ın ardından söz alan Avansas Satış Direktörü Çağrı Bozay, kısa bir süre önce büyük ölçekli firmalar için hizmete sundukları Avansas Pro ile yeni bir hedefe doğru yöneldiklerini anlattı. Bozay, “Hizmet ağına 2012 yılından bu yana 20 milyon TL üzerinde yatırım yapan Avansas, 6 bin metre karelik gelişmiş stok deposu ile Türkiye çapında ofis malzemesi ihtiyacına 7 gün 24 saat hizmet verebiliyor. Avansas Pro ise büyük ölçekli firmalara özel ürün listeleme, aylık bütçelendirme, çok noktaya teslimat, detaylı online raporlama gibi pek çok avantaj bir arada sunuyor.

Müşterilerine haftalık, aylık veya yıllık alımlarını geriye dönük olarak incelemelerine olanak tanıdıkları bir sistem sunduklarını belirterek, bu verilerin istenildiği takdirde tek tıkla raporlanabileceğini ileten Bozay böylece Avansas’ı tercih eden firmaların süreç içinde ne kadar tasarruf ettiklerini net bir şekilde görebileceklerini söyledi.

Avantajları nedeniyle Türkiye’nin en büyülk 500 firmasından 100’ünün de tercihi oldu” dedi. Avansas Pro ile hedeflerinden bahseden Bozay, “Türkiye’nin top 500 firmasının tamamının çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz, kurumsal satış ağımızı 2015’te İstanbul dışında diğer büyük şehirlere de yaymak da hedeflerimiz arasında” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Karma Grup, lezzet uzmanlarını İstanbul’da buluşturuyor

Editör

Yazar:

İnsanların yiyecek ve içeceklere verdiği tepkileri beş duyularını kullanarak ölçen, çok disiplinli bir alan olan duyusal bilimlerin önemi, tüketici davranışlarının değişmesiyle birlikte giderek kritik hale geliyor. Birçok marka, piyasaya yeni bir ürün sürmeden önce, profesyonel destek alarak ürününün değerine dair öngörülere ulaşıyor. Yerli şirketler de bu disiplin kapsamında düzenleyecekleri etkinliklerle hem yerel pazarı hem de uluslararası arenayı domine etmeye hazırlanıyor. Son olarak, gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilere öncelikle eğitim hizmeti sunan Karma Grup, 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği Uluslararası Tüketici ve Duyusal Bilimler Konferansı (CONSENSE 2024) ile Türkiye’de duyusal bilimler alanındaki ilk konferansa imza atmak için geri sayıma başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilerde üretim ve Ar-Ge başarısı elde edilmesi için tüketicinin tercihlerine odaklanılacak.

Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, konferansa dair, “Duyusal analiz dahil pek çok teknik konuda uzun yıllardır ülkemizdeki pek çok üniversite ile iş birliği yaptık. İTÜ’de gerçekleştireceğimiz bu etkinlikteki deneyim atölyelerinde de uzman panelistlerle ürün tadımları yapacağız. Yeni ürün lansmanları için de hem katılımcılara hem sponsorlara ürünlerinin tüketici değerlendirmesini ölçme şansı sunacağız” diyerek çeşitli bilgiler paylaştı. Buna göre, konferansta Dr. Martin Steinhaus, Prof. Dr. Predrag Putnik, Prof. Dr. Tuba Esatbeyoğlu ve Prof. Dr. Daniel Granato gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak kürsüye çıkacak. Tüketici ve duyusal bilimleri ürün geliştirme, yapay zeka, gıda atıklarının değerlendirilmesi, istatistiksel değerlendirme ve yazılım uygulamaları dahil geniş bir perspektiften ele alacak.

“Deneyime yönelik tadım paneli oluşturacağız”

Konferans için hazırlıklara hızla devam ettiklerini belirten Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, CONSENSE 2024 ülkemizde duyusal bilimler ve tüketici deneyimi üzerine bir ilk olduğu için biz de hazırlıklarımızı özenle sürdürüyoruz. Yurt dışından ve ülkemizden konuşmacı ve katılımcılarla deneyime yönelik birden çok tadım paneli planlıyoruz. Dileyen katılımcılar, konferans alanında farklı markaların ürünlerinin uzmanlar tarafından teknik tadım prosedürlerine uygun analizlerine katılma şansı yakalayacaklar. Aynı şekilde aroma şirketleri için de yine deneyim odaklı alanlar oluşturacağız” dedi.

“Geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturulacak”

Sinem Bahçekapılı, “Artık karşımızda, bütçesini akıllı değerlendiren bir tüketici kitlesi var. Tüketiciler, bilinçli seçimler yapmayı önceliklendirerek kontrol edebildiği parametrelere daha çok odaklanıyor. Bu noktada konferansımızın, tüketici ve tüketicinin tercihinin de bilimsel olarak analiz edilmesi açısından fark yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullanırken Konferans Başkanı Prof. Dr. Esra Çapanoğlu Güven de, “CONSENSE 2024’te tüketici deneyimi, duyusal algılar ve ürün tatları gibi kritik konular ele alınacak. Sektördeki en son gelişmeleri yakından takip etme ve paylaşma fırsatı sunulacak. Ayrıca, gıda endüstrisi ve gıda dışı uygulamalarda duyusal bilimlerin oynadığı kritik rolü anlamak ve geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturmak için bir platform oluşturulacak” şeklinde konuştu.

CONSENSE 2024 Eş Başkanı Dr. Tuğba Özdal ise duyusal analiz ve tüketici tercih testlerinin çeşitli endüstrilerdeki rolüne dikkat çekerek “Konferansta ürün geliştirmede kullanılan farklı metotlar ve günümüzde fonksiyonel gıdaların geliştirilme süreçlerindeki katkıları hakkında bilimsel araştırmalar sunulacak. Özel sektörden değerli isimlerin inovasyon stratejilerini aktaracağı liderler oturumu ile katılımcılarla uygulama pratikleri paylaşılacak” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER