Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

BeautyEurasia, Gratis, Watsons ve Tekin Acar yöneticilerini ağırladı

Editör
Abone Ol:

Kategori Mağazacılığı Derneği’nin öncülüğünde gerçekleşen “perakende sektörünün tedarikçilerden beklentileri” ve “kozmetik sektöründe yeni trendler” konulu panele Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar,Gratis Genel Müdürü Bahadır Özbek ve Watsons Genel Müdürü Ahmet Ş. Yanıkoğlu katıldı.

ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 12. BeautyEurasia Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı ikinci gününde de ziyaretçileriyle buluşmaya devam etti. 21 – 23 Nisan tarihleri arasında dünyanın dört bir yanındaki uluslararası üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek olan fuar, kozmetik sektöründe Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve iş geliştirme platformu olarak, 105 ülkeden 12 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

Fuar boyunca makyaj teknikleri, kalıcı oje uygulamaları, fondöten püskürtme makineleri ve uygulamaları gibi çeşitli stant etkinlikleri düzenleniyor. Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerini bir araya getiren 12. BeautyEurasia, “Kategori Mağazacılığı Derneği” öncülüğünde sektöre yön veren ünlü iş adamlarını bir panelde buluşturdu. 22 Nisan Cuma günü gerçekleşen panelin konuları arasında “perakende sektörünün tedarikçilerden beklentileri” ve “kozmetik sektöründe yeni trendler” yer aldı. Sektörün genel durumunun da değerlendirildiği panelde Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gratis Genel Müdürü Bahadır Özbek ve Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Watsons Genel Müdürü Ahmet Ş. Yanıkoğlu konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin üç büyük kişisel bakım – kozmetik perakende zincirinin yöneticileri tedarikçileri ve fuar ziyaretçileri ile bir araya geldi.

Panelin moderatörlüğünü yapan Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar konuşmasında perakende sektörünün yıllık 217 milyar TL’ye ulaştığını, bunda Kategori Mağazacılığı Derneği’nin payının ise 65 milyar TL olduğunu söyledi. Sektör olarak çok hızlı büyüdüklerini ancak diğer yandan da karlılık oranlarında azalma olduğunu, bunu yükseltmek için en büyük destekçilerinin tedarikçileri olduğuna değindi. Tekin Acar, sektörün Türkiye’den çıkacak, katma değeri yüksek, dünya markası olacak ürünlere ihtiyacı olduğuna da dikkat çekti.

Müşteri beklentilerini anlamak için sürekli araştırmalar yaptıklarını da anlatan Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gratis Genel Müdürü Bahadır Özbek; “Perakende pazarı Türkiye’de çok yeni… Bizler müşterilerimizi çok iyi dinleyip anlamaya gayret ederek onlara her zaman en iyi ve en yeniyi sunmaya gayret ediyoruz. Aynı anda çok şey bekleyen bir müşteri profiline yönelik olarak yoğun bir rekabet ortamında içinde çalışıyoruz. Diğer yandan ürünlerin yaşam eğrileri de çok farklı. Çok hızlı üretilip ömürlerini çok hızlı tamamlıyorlar. Tüm bunlar içerisinde tedarikçilerimizin yeri çok önemli. Müşterilerimizi kendi müşterileri gibi görürlerse hep birlikte kazanırız” dedi.

Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Watsons Genel Müdürü Ahmet Ş. Yanıkoğlu: “Bizim işimizin odağında verimlilik yer alıyor. Türkiye gelişmekte olan bir ülke olduğu için müşterilerimizin de tüketim derinliği sürekli artıyor. Bu dinamizm o kadar hızlı ki biz de yetişmek ve her zaman en iyiyi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ürünlerimiz imalatı nispeten kolay ama satması zor ürünler. Bir başka deyişle %50 ihtiyaç, %50 istek ürünleri satıyoruz. İstek ürünümüzü ihtiyaca ve ihtiyaç ürünümüzü de isteğe dönüştürebilmeyi, bu dengeyi kurmayı başardığımız anda tedarikçilerimiz ile birlikte daha verimli ve karlı ortamlara ulaşacağız. Diğer yandan gurur duyduğumuz, uluslararası firma olduğumuz için dünya genelindeki mağazalarımıza taşıdığımız birçok firma olmasıdır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Karma Grup, lezzet uzmanlarını İstanbul’da buluşturuyor

Editör

Yazar:

İnsanların yiyecek ve içeceklere verdiği tepkileri beş duyularını kullanarak ölçen, çok disiplinli bir alan olan duyusal bilimlerin önemi, tüketici davranışlarının değişmesiyle birlikte giderek kritik hale geliyor. Birçok marka, piyasaya yeni bir ürün sürmeden önce, profesyonel destek alarak ürününün değerine dair öngörülere ulaşıyor. Yerli şirketler de bu disiplin kapsamında düzenleyecekleri etkinliklerle hem yerel pazarı hem de uluslararası arenayı domine etmeye hazırlanıyor. Son olarak, gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilere öncelikle eğitim hizmeti sunan Karma Grup, 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği Uluslararası Tüketici ve Duyusal Bilimler Konferansı (CONSENSE 2024) ile Türkiye’de duyusal bilimler alanındaki ilk konferansa imza atmak için geri sayıma başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilerde üretim ve Ar-Ge başarısı elde edilmesi için tüketicinin tercihlerine odaklanılacak.

Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, konferansa dair, “Duyusal analiz dahil pek çok teknik konuda uzun yıllardır ülkemizdeki pek çok üniversite ile iş birliği yaptık. İTÜ’de gerçekleştireceğimiz bu etkinlikteki deneyim atölyelerinde de uzman panelistlerle ürün tadımları yapacağız. Yeni ürün lansmanları için de hem katılımcılara hem sponsorlara ürünlerinin tüketici değerlendirmesini ölçme şansı sunacağız” diyerek çeşitli bilgiler paylaştı. Buna göre, konferansta Dr. Martin Steinhaus, Prof. Dr. Predrag Putnik, Prof. Dr. Tuba Esatbeyoğlu ve Prof. Dr. Daniel Granato gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak kürsüye çıkacak. Tüketici ve duyusal bilimleri ürün geliştirme, yapay zeka, gıda atıklarının değerlendirilmesi, istatistiksel değerlendirme ve yazılım uygulamaları dahil geniş bir perspektiften ele alacak.

“Deneyime yönelik tadım paneli oluşturacağız”

Konferans için hazırlıklara hızla devam ettiklerini belirten Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, CONSENSE 2024 ülkemizde duyusal bilimler ve tüketici deneyimi üzerine bir ilk olduğu için biz de hazırlıklarımızı özenle sürdürüyoruz. Yurt dışından ve ülkemizden konuşmacı ve katılımcılarla deneyime yönelik birden çok tadım paneli planlıyoruz. Dileyen katılımcılar, konferans alanında farklı markaların ürünlerinin uzmanlar tarafından teknik tadım prosedürlerine uygun analizlerine katılma şansı yakalayacaklar. Aynı şekilde aroma şirketleri için de yine deneyim odaklı alanlar oluşturacağız” dedi.

“Geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturulacak”

Sinem Bahçekapılı, “Artık karşımızda, bütçesini akıllı değerlendiren bir tüketici kitlesi var. Tüketiciler, bilinçli seçimler yapmayı önceliklendirerek kontrol edebildiği parametrelere daha çok odaklanıyor. Bu noktada konferansımızın, tüketici ve tüketicinin tercihinin de bilimsel olarak analiz edilmesi açısından fark yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullanırken Konferans Başkanı Prof. Dr. Esra Çapanoğlu Güven de, “CONSENSE 2024’te tüketici deneyimi, duyusal algılar ve ürün tatları gibi kritik konular ele alınacak. Sektördeki en son gelişmeleri yakından takip etme ve paylaşma fırsatı sunulacak. Ayrıca, gıda endüstrisi ve gıda dışı uygulamalarda duyusal bilimlerin oynadığı kritik rolü anlamak ve geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturmak için bir platform oluşturulacak” şeklinde konuştu.

CONSENSE 2024 Eş Başkanı Dr. Tuğba Özdal ise duyusal analiz ve tüketici tercih testlerinin çeşitli endüstrilerdeki rolüne dikkat çekerek “Konferansta ürün geliştirmede kullanılan farklı metotlar ve günümüzde fonksiyonel gıdaların geliştirilme süreçlerindeki katkıları hakkında bilimsel araştırmalar sunulacak. Özel sektörden değerli isimlerin inovasyon stratejilerini aktaracağı liderler oturumu ile katılımcılarla uygulama pratikleri paylaşılacak” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER