Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Bereket Döner 2019 yılı hedeflerini açıkladı

Editör
Abone Ol:

Şirket, önümüzdeki yıl 5 farklı ülkede yeni restoranlar açmaya hazırlanırken; bir yandan da 81 ilde 81 şube projesine ağırlık verecek.

Toptan tarafta, halen 14 ülkeye ihracat yapan Bereket Döner bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyor.

Türk Döner’inin dünyadaki sözcüsü konumunda olan Bereket Döner, 2019 projeksiyonunda yeni yatırımlara hız veriyor. Holdingleşme sürecindeki şirket; her yıl olduğu gibi yeni dönemde de daha çok üretim, daha çok istihdam politikasına hız verecek. Bereket Döner CEO’su Muhammet Nezif Emek; piyasada daha rekabetçi, daha yenilikçi ürünlerle 2019 yılında tüketiciye lezzetli sürprizler yapacaklarını belirterek, “Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızda yeni şubelere ağırlık vereceğiz” dedi. Emek, Bereket Döner’in 2019 projeksiyonu hakkında şu bilgileri verdi:

“Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları da dikkate alarak, ekonomimize bir nebze destek olabilmek adına; bugüne kadar olduğu gibi sürekli büyümek, daha çok kitleye ulaşmak ve bu şekilde daha çok istihdam oluşturmayı arzu ediyoruz.

Bu kapsamda 2019 yılında bayi organizasyon yapısı güçlendirilerek daha aktif ve etkin hale getirilecektir. Bu sayede yeni bayi katılımları ve mevcut bayilerin sahaya daha iyi penetre olmaları sağlanarak, 81 ilimizde aktif dağıtım yapısına ulaşılacaktır. Bir sonraki basamakta hedefimiz, halihazırda önemli bir bölümüne ulaştığımız ilçelerin tümüne ulaşarak hizmet verebilmek olacaktır.

İkinci toptan marka yapılanması ile sahada daha rekabetçi olmak ve yeni ürünler ile daha geniş bir yelpazede hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Bu marka ile pişmiş piliç köfte gibi yeni ürünler tüketicinin beğenisine sunulacaktır. Bu şekilde özellikle otel – restoran – kafe , okul kantinleri ve hazır yemek sektöründe daha geniş bir kitleye kaliteli ve sağlıklı ürünlerle daha rekabetçi ulaşmayı hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışı fuar katılımları ile bulunduğumuz ülkeler dışındaki yeni pazarlara girmeyi ve şimdiye kadar 14 ülkeye yapılan ihracatımıza yeni ülkeler katarak ülkemize daha fazla döviz getirisi sağlamayı hedeflemekteyiz. Yurt dışında 2018 yılında faaliyete geçen Taif restoranımıza ilave olarak, en az ikisi yine Suudi Arabistan’da olmak üzere; Katar, Kıbrıs ve Makedonya’da en az 5 yeni restoran açmayı planlıyoruz. Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü olarak danışmanlık desteği verdiğimiz projeleri geliştirerek, mevcut projelere en az iki ülkeyi daha katmak da hedeflerimiz arasında. Ülkemizde yatırımlara ara vermeden devam eden Bereket Döner, yeni üretim tesisinin temelini bu yıl içinde atmayı planlamaktadır. Buna ilave olarak yeni teknoloji yatırımlarına da devam edeceğiz. Dikey entegrasyon sürecinde, Tokat ilinde kurulu besi çitliğimizi mevcuttaki 2000 baştan 6000 başa çıkararak tam kapasiteye ulaşmak da hedeflerimiz arasında. Bütün bunlara ek olarak 2019 Yılı içinde, bünyemizde bulunan restorancılık faaliyetleri ile Mono Distribütör ayrı tüzel kişiliklere ayırarak, Holding olma anlamında mevcut alt yapımızı daha da güçlendireceğiz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER