Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Bimeks, 1. çeyrekte 2,6 milyon TL kar etti

Editör
Abone Ol:

Şirket, 2014 yılı 1. Çeyrekte ise 3,5 milyon TL zarar açıklamıştı.

Açıklanan 31.3.2015 tarihli mali tablolara göre Bimeks yılın ilk 3 ayında cirosunu da bir önceki yılın aynı dönemine göre % 46 artırarak 399 milyon TL’ye yükseltti.

Aynı dönemde FAVÖK Marjı da % 4,8 olarak gerçekleşti. Bimeks’in karlılığındaki artışta, faaliyet giderlerinde 3 çeyrektir devam eden iyileşme önemli rol oynadı. 2014 ilk çeyreğinde % 12,7 olan “faaliyet giderleri/satışlar” oranı bu yıulın ilk çeyreğinde % 11,2 ‘ye geriledi.
Yılın ilk çeyreği Türkiye’de iç talep ve perakendedeki durgunlukla geçmesine rağmen Bimeks’in aynı dönemde net satışlarını % 46 artırması ve% 15’in üzerinde bir like-for-like büyüme sağlamasında başlıca şu etkenler rol oynadı:
➢    2015 başında uygulamaya başlanan satış portföy yönetimi modeli kapsamında bölgesel portföy yönetimi, ürün grubu odaklı kampanya yönetimi gibi uygulamalar ve Bimeks’in sanal parası olarak tarif edilebilecek bipara kampanyaları satışları destekledi.
➢    Mart ayında uygulamaya başlanan, sektördeki, ilk ve tek kredi kartsız taksit sistemi biimza da, ciro artışını desteklemeye başladı.
➢    Online satışlar da güçlü bir artış gösterdi. İlk çeyrekte 34 milyon TL ile, toplam ciro’nun % 8,5’una ulaşan online cirodaki artış da YoY % 70 oldu.
➢    Bu artışta, omnichannel iş modeli kapsamında, mağaza ve web satışlarının gerçek zamanlı entegrasyonunun da pozitif etkisi oldu.
Mart ayı başında, halka açık şirketler arasında bir ilk olarak, 3 yıllık hedeflerini yatırımcılarla paylaşan Bimeks, yıllık ortalama % 19 ciro büyümesi hedeflediğini açıklamıştı. FAVÖK marjını da 3 yıl için % 5 olarak açıklayan şirket, omnichannel iş modeli kapsamında, mağaza ve web satışlarının entegrasyonu sonucu web satışlarının cirodaki payını % 15’in üzerine çıkarmayı hedefliyor.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER