Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Bingo “Haydi Sahaya!” dedi

Editör
Abone Ol:

300 çalışan, marketlerde raf kontrolü & düzeni yaptı, birebir alışveriş yapan tüketicilerle buluşup onları dinledi.

Hayat Kimya Ev Bakım Kategorisinin çatı markası Bingo, “hayata değer katan” kadınları daha yakından dinlemek, sahanın ihtiyaçlarını farklı disiplinlerdeki ekipleriyle gözlemlemek için “Haydi Sahaya” dedi.

Ar-Ge, Üretim, Pazarlama, Satış, Kurumsal İlişkiler & İletişim, İnsan Kaynakları, Yönetim departmanları başta olmak üzere 300 çalışan, Türkiye genelinde 200’den fazla markette tüketiciyle buluştu, mevcut saha satış ekibine destek verdi.

Hayat Kimya Ev Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, “Tüketicilerimizin alışveriş yaparken ki davranışlarını yakından gözlemlemek bizim için gerçekten çok önemli. Sabah saatlerinden itibaren, farklı departmanlardan çalışma arkadaşlarımızla 2 kişilik gruplar oluşturduk ve marketlerde saha satış ekibi rolünü üstlendik. Bizim pazarlama ve satış ekibi olarak sık sık yaptığımız bu çalışmayı, bu kez şirketin tüm birimlerine yaymak ve farklı bakış açılarını tüketicimize doğrudan dokunduğumuz yerde yakalamak istedik. Bu kapsamda 300 kişilik ekibimiz, Ankara, İstanbul, Antalya, Adana başta olmak üzere 15 ildeki çalışmamızla binlerce kişiye ulaştık. Bu yaptığımız çalışmayı sadece Türkiye pazarı için değil, iştirak ülkelerimizde de birebir gerçekleştiriyor, tüketici satın alma alışkanlarını yakından gözlemleme fırsatı buluyoruz.” dedi. Ayrıca Eğilmez, “Markamızı kendi disiplinlerimizde sahiplenmek ve ortak hedefe doğru giderken neyi daha iyi yapabileceğimizi çıkarmak için bu çalışma fayda sağlayacak. Herkesin disiplinine ve kıdemine bakmadan adeta bir satış destek temsilcisi gibi çalışması, tüketicilerle görüşmesi, raf düzenini sağlaması, stoklarını kontrol etmesi ve tüm bu gözlemlerini aktarmasını amaçladık. Çalışma arkadaşlarımız, alışveriş yapan bir tüketici gibi geldikleri markette birer satış çalışanı gibi görev yaptı. Satış temsilcisi arkadaşlar, kendilerine liderlik yaptı” dedi.

Hayat Kimya Global Satış Direktörü Vedat Yıldırım ise “ Market rafları, tüketicilerimizin tanıtımını duydukları, gördükleri markalarımızla yüz yüze  geldiği bir sahne gibi. Buradaki performansımızın kalitesiyle tüketicilerimizin alışverişini yapacağı kategoride bizim ürünümüzü tercih etmesini olumlu etkileyebiliriz. Her bir paketin satışı gerçekleştiğinde ardındaki tüm bir organizasyonun emeğinin karşılığını almış olmanın sevincini yaşarız. Bir satışçı olarak bizim günlük işimizde yaşadığımız bu heyecanı organizasyondaki tüm arkadaşlarımızla paylaşırsak performansımızı güçlendireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER