Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Biota, Bioxcin ile Avrupayı fethedecek

Editör
Abone Ol:

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler sunan B’iota Laboratuvarları doğal kaynaklı ürünleri ile şimdi de Avrupa pazarına giriyor.

2012 yılına aldığı stratejik karar doğrultusunda 2013 yılında Avrupa’nın birçok ülkesine açılmaya karar veren, 2013 yılı içerisinde başta Almanya olmak üzere Polonya, İngiltere ve Fransa’da kendi birimlerini oluşturmak üzere şirketler kurmaya başladı. İlk atağını Almanya pazarı için gerçekleştiren Biota 3 Milyar Euro’luk pazarda saç dökülmesi şampuanı Bioxcin ile yer alacak. Avrupa’da ki hedeflerine ilişkin Berlin’de düzenlenen toplantıda konuşan Biota Laboratuvarları GmbH Almanya Genel Müdürü Jürgen Jakob, , “Vizyonumuz, Avrupa ve Almanya’da tanınmış ve güvenilir bir marka olmaya yöneliktir. Bugünün ve geleceğin markasını oluşturuyoruz” dedi. Jürgen Jakob, “Almanya pazarına Bioxcin gibi güçlü bir ürünle giriyoruz. Türkiye’de olduğu gibi ürünümüzü eczaneler aracılığıyla dağıtıyoruz. Böylelikle eczacılara da destek vermiş oluyoruz. Bioxcin, uluslararası bir perspektifi olan bir ürün olduğu için global düşünüyoruz. Aynı zamanda Almanya’daki Türk ürünlerinin imajını düzeltmeyi ve bu imajın bayrağı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Biota Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cihat Dündar doğup büyüdüğü Almanya’ya şimdi de ürün pazarlamak üzere geri dönüyor. Cihat Dündar, 1972’de Almanya’da doğduğunu ve eğitimini burada tamamladıktan sonra 1999’da Türkiye’ye döndüğünü belirterek, “Küçük yaşlardan beri bitkisel ilaçlara ilgim vardı. Kurduğum firmayla bu ilgiyi insanların hizmetine sundum. 2003’ten beri eczaneler aracılığıyla piyasadayız. 10 sene içinde Türkiye sınırlarını aştık ve markalaşma sürecine girdik. Yurtdışında pazarlama faaliyetlerine giriyoruz, global düşünüyoruz, ama lokal hareket ediyoruz. Çeşitli ülkelerdeki müdürlerimiz o ülkenin insanlarından oluşuyor. Hedefimiz dünya markası olmak” dedi. Yabancıların başı çektiği Türk pazarında, rekabet ortamı içerisinde çok önemli başarılara imza attıklarını kaydeden Dündar, “Sektörde 3. sıradayız. ABD’de de 3 yıldır varız, orada ikinci marka konumundayız. Ürünümüze ve bitkilere olan inancımızla hareket ediyoruz. Güzellik sorunlarına bitkisel çözüm sunuyoruz” diye konuştu. Dündar, “Tamamen bitkilere yönelik Ar-Ge’miz var. Bitkiler, Türkiye orijinli olduğu için kimsenin formüllerimizi kopyalama ihtimali yok. Türkiye’deki sistemin aynısını Almanya’da da kuruyoruz. Buradaki başarımız, diğer Avrupa ülkeleri için de örnek teşkil edecek, o yüzden Almanya’yı önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER