Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Çöpçü, yurtdışına açılıyor

Editör
Abone Ol:

Çöpçü Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yuvalı, Ege’nin meşhur lezzetlerinden çöp şişi yurtdışına da taşıyacaklarını belirterek, “İlk şube Almanya’da açılıyor. İngiltere ve Dubai ise sırada” dedi.

Türkiye’de çöp şişi ‘Çöpçü’ markasıyla zincir haline getiren Çöpçü Gıda, rotayı yurtdışına çevirdi. Döner Bahçesi adıyla yeni zincir yaratan Çöpçü, sadece benzin istasyonlarında faaliyet gösterecek ‘Yolluk’ markası için de hazırlık yapıyor.

Milliyet Gazetesi’nden Hanife Baş’a konuşan Çöpçü Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yuvalı, sektörde iki yılı geride bıraktıklarını belirterek, franchise vererek kısa sürede 22 şubeye ulaştıklarını, gelecek yıl için ise bu rakamı 30’a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Cadde ve alışveriş merkezlerinde benzer oranlarda büyüdüklerini dile getiren Yuvalı, “Gelecek yıl Çöpçü’yü yurtdışına da taşıyoruz. Yurtdışında yaşayan Türk yatırımcılardan franchise alma yönünde ciddi talep geliyor. Türkiye’de büyümek önceliğimiz ama Almanya’da ilk şubemizi 2014 yılı ortalarında açıyor olacağız” dedi.

Yuvalı, Almanya haricinde İngiltere, Dubai, Ukrayna, Amerika ve Kanada’dan da franchise talepleri geldiğini aktararak, İngiltere’de de şube açmak için de ciddi görüşmeler yürüttüklerini belirtti. Yuvalı, markalaşma programı Turquality’ye de katılmayı düşündüklerini, bu programla yurtdışında kısa sürede pek çok Türk markasının zincirleşebileceğini kaydetti.

Çöp şiş için en kaliteli etleri sağladıklarına da değinen Yuvalı, Türkiye’deki et fiyatlarıyla ilgili de şunları söyledi:

“Et çok pahalı. Hükümet buna çözüm bulmaya çalışıyor. Canlı veya cansız hayvanda ithalatın açılması gerekir. Halk kırmızı eti çok pahalı yiyor ya da yiyemiyor. Hükümetin çalışmasının kısa sürede sonuç vermesini bekliyoruz. Yurtdışında da et fiyatları ucuz olduğu için özellikle sistemimizi beğenen girişimciler franchise talebinde bulunuyor.”

Çöp şişin satış rakamları hakkında da bilgi veren Yuvalı, ayda 1 milyon adet çöp şiş sattıklarını, bunun da 60 bin porsiyona denk geldiğini sözlerine ekledi.

Abdurrahman Yuvalı, gördükleri açık sonrasında özellikle sanayi ve iş bölgelerinde faaliyet göstermek için döner işine de girdiklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

“Döner Bahçesi markasını lanse ettik. Et dönerle başladık ama tavuk döner de olacak. İlk şubesi İstanbul Levent’te açıldı. Döner Bahçesi’nde de 2014’de franchise yoluyla 15 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz.”

İstasyonlarda ‘yolluk’ dağıtacak

Daha önce Anadolu Grubu’nda çalışan, son olarak Tadım Gıda genel müdürlüğü yapan Abdurrahman Yuvalı, diğer iki ortağıyla beraber yeni projeler üzerinde de çalışıyor. Yuvalı, ‘Yolluk’ adında gelecek yıl uygulamaya koyacakları bir iş fikirlerinin de olduğunu açıklayarak, “Bir petrol markasıyla bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Bütün istasyonlarında olacak şekilde, sabahları kahvaltı ve günün diğer saatlerinde farklı yiyecek sunacak bir zincir düşünüyoruz” diyekonuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER