Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Danone, yoğurt pazarında taşları yerinden oynatacak

Editör
Abone Ol:

Danone Tikveşli, tüketicinin sesine kulak verdi.

Bu yeniliklerle sektörde oyunun kurallarını değiştirdiklerini belirten Danone Tikveşli Genel Müdürü Okay Eğdirici, “Bu inovasyonumuzla katma değerli ürünler sektöründe yakaladığımız kalıcı başarıyı ve pazar liderliğimizi geleneksel ürünler pazarına da taşımaya kararlıyız. Danone Doğal markamızla kaymaksız yoğurt pazarında yeniden liderliği hedeflediğimiz yeni bir döneme giriyoruz” dedi.

Danone Tikveşli, kişi başı yoğurt tüketiminde 30 kilogramlık tüketim ile dünyada ilk sırada yer alan ülkemizdeki yoğurt tüketim alışkanlıklarını göz önüne alarak yarattığı iki yeni ürünü ‘Danone Doğal Sofrada’ ve ‘Danone Doğal Mutfakta’ ile yoğurt pazarına yeni bir soluk ve canlılık getiriyor.

Eğdirici, katma değerli ürünlerde açık ara lider konumda olduklarını ve şirket hedefinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, sütlü ürünler pazarını geliştirerek yenilikçi markalarla büyümek ve lider konumlarını pekiştirmek olduğunu söyleyerek; bugün Türkiye’de en fazla hane tarafından tercih edilen sütlü ürünler şirketi olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Eğdirici sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de bugüne kadarki en yüksek taze sütlü ürünler pazar payına ulaşan ulusal sütlü ürünler markasıyız. Şimdi yeniden geleneksel ürünlere odaklanma zamanı. Katma değerli ürünlerde yakaladığımız kalıcı başarı ve pazar liderliğini geleneksel ürünler pazarına da taşımaya kararlıyız. Geleneksel kategoride de açık ara lider olacak ve aynen katma değerli ürünler sektöründe olduğu gibi kalıcı bir liderlik ve başarıyı tekrar yakalayacağız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de şirketimizin en az 2 kat büyüyeceğini öngörüyoruz.”

Pazar büyüyecek

Taze sütlü ürünler sektörünü de değerlendiren Eğdirici, “Tüketimin yaklaşık %80’inin açık/markasız/ev yapımı yoğurtlardan geldiğini görüyoruz. Bu yüksek potansiyelli pazarı etkin hale getirmek ve geliştirmek için bazı konuların altını çizmemiz gerekiyor: Örneğin; kayıt dışının kayıt içine alınması, sağlıklı beslenme bilincinin oluşturulması, kaliteli ve verimli hammadde üretimi ve haksız rekabetin engellenmesi gibi… Bu çerçevede pazardaki esas büyümenin, tüketim alışkanlıklarındaki dönüşümle meydana geleceğini, böylece tüketicilerin daha sağlıklı ve daha doğru şartlarda üretilen ürünlere yönelmesiyle ve sözünü ettiğimiz kayıt dışı üretimlerin, kayıt içine alınmasıyla pazarın önemli oranda büyüyeceğini öngördüğümüzü vurgulamak isteriz” şeklinde konuştu.

Danone Tikveşli, gelmiş geçmiş en lezzetli Danone Doğal yoğurdu yarattı

Danone Doğal Sofrada ile annelerimizin nefis yemeklerinin yanına yakışacak, gelmiş geçmiş en lezzetli ve en kıvamlı Danone Doğal’ı yarattıklarını belirten Danone Doğal Pazarlama Müdürü Aslı Yıldır da şöyle konuştu: “Danone Doğal Sofrada Türk hanımlarının lezzetli yemeklerinin yanına yakışacak, çok lezzetli ve kıvamlı, tam yağlı yeni yoğurdumuz. Danone Doğal Mutfakta ise Türk annelerinin yemek yapımında Danone Doğal kalitesi ile güvenle kullanabilecekleri diğer yoğurdumuz. Danone Doğal’ın en marifetlisi! Lezzeti ve kıvamı yine yerinde olan, yağ oranını ayarlama işini mutfakta annelere bırakan, yarım yağlı yeni yoğurdumuz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER