Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Darty, tamir süreci boyunca geçici ürün veriyor

Editör
Nedim Esgin
Abone Ol:

Yılda beş yeni mağaza hedefini önümüzdeki ay İstanbul Pendik Marintürk’te açacağı mağaza ile tamamlayacak olan Darty,. 2010 yılı Şubat ayında Ankara Kentpark’ta hizmete sokacağı mağazası ile, Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 15’e çıkartacak.

Darty Türkiye mağazalarının CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin; gerçekleştirilen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: “Özellikle elektronik perakende sektöründe ülkemiz için güzel olan şey, hem yabancı ortaklı şirketlerin hem de yerli firmaların yatırımlarını sürdürmesi ve yeni mağazalar açmaları. Biz, Darty olarak hedeflediğimiz, yılda 5 yeni mağazaya ulaştık. Aynı hedefi 2010’da da sürdüreceğiz.

Darty olarak, ‘Ürünün en iyisi, fiyatın en iyisi ve hizmetin en iyisini sunuyoruz. Ürünün en iyisi ile sattığımız her türlü ürünün arkasındayız. Türkiye’de diğer hiçbir elektronik ve beyaz eşya perakende mağazanın vermediği bir hizmeti veriyoruz. Tamir süreci boyunca verdiğimiz geçici ürün hizmeti büyük ilgi görüyor. Darty stoklarında yer alan 2000’in üzerinde geçici ürün ile müşterilerimizin mağduriyetini önlüyoruz.

Biz Darty olarak sadece satış öncesinde ve sırasında değil, satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmayı bir gelenek haline getiriyoruz. Ücretsiz teslimat, montaj ve kullanıcı eğitimi, arıza sonrası ürünü kapıdan teslim alma ve lojistik gibi hizmetleri sorunsuz bir şekilde yerine getiren 30 araçlık servis filomuz var. Bugüne kadar yaklaşık 150 bin eve hizmet götürürken ayda ortalama 120 bin kilometre yol yapıyoruz. Bu da dünyanın çevresini yaklaşık 3 tur dönmeye bedel.

Darty’nin yeni hizmeti:

“Çözüme Tam Destek Darty’den” sloganı ile burada ilk kez duyuracağımız bir hizmetimiz var. bilgisayar ve beyaz eşya ile elektronik ürünleri için üç yoldan, – web’den, telefondan ve mağazalardan – satın alacağınız hizmet paketi ile eşyaların kullanımı, bakımı ile ilgili tüm soru ve sorunlarda müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Hizmetten kısaca bahsedecek olursak, örneğin, evdesiniz ve bilgisayarınıza virüs bulaştı. Bilgisayarınızda mevcut bir virüs koruma programı var ya da Darty web mağazasından o an satın aldınız. Virüsten bir türlü kurtulamıyorsunuz. Çok cüzi bir para karşılığında DARTY, ister mağazamıza ürününüzü bırakarak ister telefonda isterseniz de evinizde bu sorunu sizin için çözüyor.

Yeni bir yazıcı aldınız, kurulumu bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Darty telefon destek hattını arıyorsunuz. Telefondaki yetkili, size yardımcı olarak yazıcı sürücüsü kurulumunu ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyor.

Hizmetler sadece bilgisayar ile de sınırlı değil. Her yaş grubu müşteriye hitap eden bu yeni hizmetimiz ile televizyon, dvd, ses sistemi, kamera gibi bağlantılı cihazlar, müzik seti gibi kurulumu detaylı ürünlerde Darty servis yetkilileri telefonda ya da evde kurulumları gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

Her geçen gün hizmet kalitemizi daha da artırıyoruz. Hızla yükselen bir satış grafiğimiz, daha da önemlisi her geçen gün artan sadık müşteri oranımız var. Yaptığımız araştırma sonucunda ayda ortalama 25 bin kişi mağazalarımızı ziyaret ediyor ve her iki kişiden biri tekrar alışveriş için Darty’i tercih ediyor. Bu da Darty Türkiye olarak emin adımlarla hedeflediğimiz sadık müşteri grubumuzun oluştuğunu gösteriyor.

Ayrıca web mağazamız internet mağazamız darty.com.tr ile de Türkiye’nin 81 iline satış gerçekleştiriyoruz. Web’den aylık satışlarımızın yarısı henüz mağazamızın yer almadığı illerde oluyor. Bu durum 7 gün 24 saat kolay alışverişin adresi www.darty.com.tr’nin büyük ölçüde benimsendiğinin bir kanıtı.

Darty’den bir diğer hizmet: Click&Collect

Web mağazamız ile ilgili bir diğer hizmetimiz ise Click&Collect. Darty, verdiği hizmetlere bir yenisini ekleyerek müşterilerine daha fazla zaman kazandırıyor. Click&Collect hizmeti ile müşteriler beğendikleri ürünü www.Darty.com.tr’den ayırtıp, en yakın mağazadan teslim alabiliyorlar.

Darty’nin web sitesinden ürün sipariş formunda yer alan Click&Collect kutusu işaretleniyor. Açılan yeni pencerede ürünün teslim alınabileceği Darty mağazaları ve ulaşım haritaları çıkıyor. Mağaza seçimi tamamlandıktan sonra sipariş tamamlanmış oluyor. İki saat içinde cep telefonuna gelen mesaj ile siparişin hazır olduğu bilgisi müşteriye bildiriliyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Teknolojiyi takip etti, on binlerce gencin cebine girerek iş olanağı sağladı…

Editör

Yazar:

Team Fores HR; Türkiye genelinde 65 ilde, toplam 17 bin gencin cebine girmeyi başardı.

2019 yılı itibariyle, kendi geliştirdiği özel bir yazılımla, akıllı cep telefonları için bir uygulama geliştirerek Türkiye çapında iş arayan binlerce gencin cebine girmeyi başaran Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 2100’den fazla gence 51 bin günün üzerinde iş olanağı sağlayarak gençlerin istihdamında rol oynadı.

Perakende sektörünün part time ve dönemsel işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; ilk altı aylık süreçte pandemiden ötürü kısıtlamalar yaşanmasına rağmen 2021 yılı ikinci yarısında sağladığı istihdam olanakları ile iki binden fazla gencimize çalışma fırsatı sundu.

“Part time çalış, İş dünyası ile erken tanış” mottosunu özümseyen Team Fores HR; gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını, iletişim yeteneklerini geliştirmelerini, iş hayatını tanımalarını, kariyerlerine yön verirken dikkat etmeleri gereken konuları ve yeteneklerini kavramalarını sağlarken diğer yandan gençlerimizin bütçelerine de destek olarak ve erken yaşta sigortalı olmalarını sağlayarak, bir nevi sosyal sorumluluk görevini de hayata geçirmekte.

Atasun Optik, Mango, BM Club, Pandora, İpekyol, Twist, Benetton, Kappa, Network, Divarese, GAP, Modanisa ve Eren Perakende; MR.D.I.Y gibi birçok dev markanın ek işgücü ihtiyaçlarını deneyimli ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; Özel İstihdam Bürosu İzin Belgeli ve Geçici İş İlişkisi Yetki Belgesi sahibi bir insan kaynakları şirketi olarak, bu yıl sektörde 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SGS, dünya markalarını Türkiye ve yakın coğrafyada temsil ediyor

Editör

Yazar:

Yurt dışında yapılan ticaretin Türkiye’deki işlemlerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan SGS Itriyat Gıda Sanayi, dünya markalarını ülkemize getiriyor. Firma CEO’su Gökhan İnceoğlu, “Biz temsil ettiğimiz birçok dünya markası ve ticari grubun işlemlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldığımızda projeyi Düzener ailesi ile birlikte geliştirdik.  Şu anda hem ithalat hem de ihracat konusunda tam yetkin bir ekip ile birçok dünya markasının Türkiye temsilciliği ile Türkiye’nin önemli markalarının bir kaçının ihracatını yapıyoruz” dedikten sonra +4 derece ürünlerin bünyeye katılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Çok uzun yıllar dünyanın en önemli markalarından birisi olan Ferrero’da yöneticilik yapmış olmanın verdiği tecrübe ile özellikle çikolata ve taze ürün kategorisinde çalışıyorduk. Bu alanda dünya piyasasında çok az sayıda üretici var. Hem teknoloji hem de know-how olarak biz en önde gelen üreticilerden biriyiz. Dünyanın en önemli birkaç markası bizimle birlikte geçtiğimiz yıl üretime geçti. Bunlar arasında Mondelez, Diagio, Obala ve Universal Studios var.

Her ülke için dağıtıcı çalışması yaptığımızda bizim için ilk tercih edilen partner Eker’di. Zaten bu konuda karşılıklı ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz anda birlikte çalışmaya başlayamaya karar verdik. Çok güçlü bir işbirliğimiz ve bunun ötesinde çok sağlıklı bir iş ortaklığımız var. İki firma elindeki imkanları doğru kullanıyor. Bu konuda gerek Eker’in yönetim ekibi, gerekse ailenin desteği en üst seviyede oldu. Dolayısıyla şu anda Eker‘in altyapısı ile çok geniş bir penetrasyona ulaştık ve Türkiye’de giderek güçlenen bir Pazar payına doğru ilerliyoruz.”

Diğer taze ürün kategorisinde olduğu gibi donuk pastalar ile çalışmayı planlamaya başladıklarında ilk tercihlerinin Pernigotti firması olduğunu kaydeden İnceoğlu, “Çok saygın bir marka ve geniş alt yapısı çok sağlıklıydı. Biz ilk teklif ettiğimizde firmanın üst yönetimi bize çok ilgili davrandı ve kısa sürede dağılım için anlaştık. Ürünlerin tüm yıl satışının olması bizim dondurma dolaplarında Pernigotti ile işbirliğimizi çok güçlü kılıyor” dedikten sonra Temmuz A.Ş ile olan işbirliklerini şöyle sıraladı:

Bizim uluslararası çalışmalarımız çok eski bir temele sahip. Bu çalışmaları Dubai ve İtalya’dan senelerce yürüttük. Ama Türkiye’de üretici kimliğimiz bizi bir trading firması yapma çerçevesi dışında tuttu. Pandemi öncesi aldığımız karar aslında tam yerine denk geldi ve Ticari çalışmaların bir çatı altında toplanması fikri oluştu. Gıda üzerinde gidiyoruz. Kuru, taze ve donuk 3 kategoride varız. Dünya çok büyük olduğu kadar çok da hızlı artık, bir günde Kore’ye mal satabiliyor, bir günde Hindistan’dan mal alabiliyorsunuz. Bu ortaklığı kurmak için vizyoner ve tecrübeli kişilerin bir arada olması yeterli olacaktı. Aslında bu süreçte özellikle fon yöneticileri ile konuştuk. Maalesef ülkemizde bu konularda uzun vadeli, geniş acılı düşünen ticareti beyinler çok az. Bizim Şener Düzener ve Semih Sağlam ile bir araya gelmemiz bu arayış sürecinde oldu. Her ikisi de tecrübelerinin yanı sıra, dünya görüşü olarak birçok Türk yatırımcısının çok ötesinde beyinler. Genç neslin tecrübeli ve vizyoner insanlarıyla birlikte bu projelere can vermek ve bu seviyelere taşımak bizim için çok keyifli oldu. Amacımız SGS ile Türkiye’de yakaladığımız bu ivmeyi, Dünyanın hızına uyum sağlayan bir Türk ticaret ihracat organizasyonu olarak birçok ülkede klonlamaktır.”

Mondelez’in dünya markaları ürünlerini tüketicilerle buluşturan İnceoğlu’na gelecek planlarını sorduk. İnceoğlu, “Aslında biz sadece Mondelez markaları değil , bir çok önemli dünya markası adına üretim yapan 3 uluslararası organizasyonun bir parçasıyız. Ayrıca bu 3 organizasyonun sadece Türkiye’deki değil, yakın bölgedeki 7-10 ülke arasında değişen bölgelerinin de resmi temsilciliği SGS olarak bize ait. Üretim yeteneğimiz çok özel. Dünyada özel bir know how a sahip ve çok özel üretim tesisleri ile yapılan ürünler yapabiliyoruz ve bu ürünlerin hepsi özel koşullarda satılabiliyor. Bunun içinde bizim taze ve donuk kanalları doğru yönetiyor olmamız çok yakın gelecekte ürün portföyümüzü ne kadar geliştirebileceğimizin ortaya koyuyor” dedikten sonra bu ürünlerin Türkiye’de üretimiyle ilgili şu bilgileri verdi:

Kesinlikle. Zaten taze ve donuk ürünlerin tamamı pazarı çok hızlı büyüyen kategoriler. Bizimde temsil ettiğimiz firmalar marka sahipleri ve üretici olduğu için Türkiye’de özel üretimlerin yapılması planlandı. Türkiye lojistik olarak önemli bir konumda ve tüm tesislerimiz yeni, modern ve kapasite olarak yeterli. Üretim için heyecanlıyız ve prosedürü tamamlamaya çalışıyoruz.”

Temsil ettiği gruplardan biri Costco’nun dünyadaki en önemli tedarikçilerinden biri olduklarını kaydeden İnceoğlu, “Bizde grup adına Türkiye’den giden ve gidecek ürünlerin artması için var gücümüzle çalışıyoruz. 2022 Ocak ayı içinde Türkiye ofisimizin faaliyete geçmesi ile takip edilen projeler hızlanacak ve Uzak doğu ile Amerika kıtası için yapılan ürünler hızla Costo ve benzeri büyük birkaç perakende devinin raflarında olacak. O süreçte ülkemiz için bu güzel haberleri paylaşmaktan büyük keyif alacağız” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Perakendede yeni yıl hareketliliği gençleri sevindiriyor…

Editör

Yazar:

Pandemi sürecinde geçtiğimiz yılbaşı döneminde yeterli hareketliliği yakalayamayan perakende sektöründe bu yılbaşının tatlı telaşı kendini göstermeye başladı. Beklenilenin üzerinde bir ilgi gören ve alışveriş şenliğine dönen Efsane Cuma’nın ardından sektör yeni yıl dönemi için hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Uzun yıllardır “Perakende Sektörünün Tamamlayıcı Gücü” olarak sürdürdüğü çalışmalarında, özellikle hazır giyim sektörünün dönemsel ve part time işgücü gereksinimlerini karşılayan ve binlerce gence iş imkanı sunan Team Fores HR; yine ve yeniden heyecanlı bir “Yılbaşı Dönemi” hazırlığında.

Team Fores HR; perakende sektörünün yoğunluğunun, dolayısıyla mağaza trafiğinin çok arttığı, yılbaşı dönemi, indirim dönemi ve kampanya dönemlerinde ortaya çıkan işgücü ihtiyaçlarına, kendi bünyesindeki yüksek okul ve lisans öğrencilerinden oluşan ekipleriyle hızlı çözümler sunmaya devam ediyor.

Perakende sektörünün part time işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR, bu yılbaşı dönemi için de markalardan gelen talepleri karşılamak adına gençlerle görüşmelere başladı.

Yılbaşı yoğunluğunda müşterilerine kusursuz ve eksiksiz hizmet sunmaya çalışan markaların mağazaları için talep ettikleri satış destek, kasa destek, ambalaj, depo destek elemanları gibi ilave iş gücü ihtiyaçlarında tamamlayıcı güç olarak hizmet veren Team Fores HR; aynı zamanda gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını ve iş hayatını tanımalarına da yardımcı oluyor.

Sektörün öncü ve lider markaları; Atasun, Mango, Dagi, Beymen Club , Paşabahçe, Network, Benetton, İpekyol, Twist, Pandora gibi birçok dev markanın, tüm ek işgücü ihtiyaçlarında deneyimli ekipleriyle TAMAMLAYICI güç olarak hizmet veren Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 1900’den fazla gence 48 bin gün üzerinde iş imkanı sağlayarak gençlerin istihdamında büyük bir rol oynuyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER