Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Darty, tamir süreci boyunca geçici ürün veriyor

Editör
Nedim Esgin
Abone Ol:

Yılda beş yeni mağaza hedefini önümüzdeki ay İstanbul Pendik Marintürk’te açacağı mağaza ile tamamlayacak olan Darty,. 2010 yılı Şubat ayında Ankara Kentpark’ta hizmete sokacağı mağazası ile, Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 15’e çıkartacak.

Darty Türkiye mağazalarının CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin; gerçekleştirilen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: “Özellikle elektronik perakende sektöründe ülkemiz için güzel olan şey, hem yabancı ortaklı şirketlerin hem de yerli firmaların yatırımlarını sürdürmesi ve yeni mağazalar açmaları. Biz, Darty olarak hedeflediğimiz, yılda 5 yeni mağazaya ulaştık. Aynı hedefi 2010’da da sürdüreceğiz.

Darty olarak, ‘Ürünün en iyisi, fiyatın en iyisi ve hizmetin en iyisini sunuyoruz. Ürünün en iyisi ile sattığımız her türlü ürünün arkasındayız. Türkiye’de diğer hiçbir elektronik ve beyaz eşya perakende mağazanın vermediği bir hizmeti veriyoruz. Tamir süreci boyunca verdiğimiz geçici ürün hizmeti büyük ilgi görüyor. Darty stoklarında yer alan 2000’in üzerinde geçici ürün ile müşterilerimizin mağduriyetini önlüyoruz.

Biz Darty olarak sadece satış öncesinde ve sırasında değil, satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmayı bir gelenek haline getiriyoruz. Ücretsiz teslimat, montaj ve kullanıcı eğitimi, arıza sonrası ürünü kapıdan teslim alma ve lojistik gibi hizmetleri sorunsuz bir şekilde yerine getiren 30 araçlık servis filomuz var. Bugüne kadar yaklaşık 150 bin eve hizmet götürürken ayda ortalama 120 bin kilometre yol yapıyoruz. Bu da dünyanın çevresini yaklaşık 3 tur dönmeye bedel.

Darty’nin yeni hizmeti:

“Çözüme Tam Destek Darty’den” sloganı ile burada ilk kez duyuracağımız bir hizmetimiz var. bilgisayar ve beyaz eşya ile elektronik ürünleri için üç yoldan, – web’den, telefondan ve mağazalardan – satın alacağınız hizmet paketi ile eşyaların kullanımı, bakımı ile ilgili tüm soru ve sorunlarda müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Hizmetten kısaca bahsedecek olursak, örneğin, evdesiniz ve bilgisayarınıza virüs bulaştı. Bilgisayarınızda mevcut bir virüs koruma programı var ya da Darty web mağazasından o an satın aldınız. Virüsten bir türlü kurtulamıyorsunuz. Çok cüzi bir para karşılığında DARTY, ister mağazamıza ürününüzü bırakarak ister telefonda isterseniz de evinizde bu sorunu sizin için çözüyor.

Yeni bir yazıcı aldınız, kurulumu bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Darty telefon destek hattını arıyorsunuz. Telefondaki yetkili, size yardımcı olarak yazıcı sürücüsü kurulumunu ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyor.

Hizmetler sadece bilgisayar ile de sınırlı değil. Her yaş grubu müşteriye hitap eden bu yeni hizmetimiz ile televizyon, dvd, ses sistemi, kamera gibi bağlantılı cihazlar, müzik seti gibi kurulumu detaylı ürünlerde Darty servis yetkilileri telefonda ya da evde kurulumları gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

Her geçen gün hizmet kalitemizi daha da artırıyoruz. Hızla yükselen bir satış grafiğimiz, daha da önemlisi her geçen gün artan sadık müşteri oranımız var. Yaptığımız araştırma sonucunda ayda ortalama 25 bin kişi mağazalarımızı ziyaret ediyor ve her iki kişiden biri tekrar alışveriş için Darty’i tercih ediyor. Bu da Darty Türkiye olarak emin adımlarla hedeflediğimiz sadık müşteri grubumuzun oluştuğunu gösteriyor.

Ayrıca web mağazamız internet mağazamız darty.com.tr ile de Türkiye’nin 81 iline satış gerçekleştiriyoruz. Web’den aylık satışlarımızın yarısı henüz mağazamızın yer almadığı illerde oluyor. Bu durum 7 gün 24 saat kolay alışverişin adresi www.darty.com.tr’nin büyük ölçüde benimsendiğinin bir kanıtı.

Darty’den bir diğer hizmet: Click&Collect

Web mağazamız ile ilgili bir diğer hizmetimiz ise Click&Collect. Darty, verdiği hizmetlere bir yenisini ekleyerek müşterilerine daha fazla zaman kazandırıyor. Click&Collect hizmeti ile müşteriler beğendikleri ürünü www.Darty.com.tr’den ayırtıp, en yakın mağazadan teslim alabiliyorlar.

Darty’nin web sitesinden ürün sipariş formunda yer alan Click&Collect kutusu işaretleniyor. Açılan yeni pencerede ürünün teslim alınabileceği Darty mağazaları ve ulaşım haritaları çıkıyor. Mağaza seçimi tamamlandıktan sonra sipariş tamamlanmış oluyor. İki saat içinde cep telefonuna gelen mesaj ile siparişin hazır olduğu bilgisi müşteriye bildiriliyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’tan “Kriz döneminin domino etkisi ve güncel riskler” etkinliği

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye’nin “Güvenlikte Paradigma Kayması” serisi “Kriz Döneminin Domino Etkisi” başlıklı webinar ile devam etti. Bu kapsamda Securitas Güvenlik Süreçleri Koordinatörü Hüseyin ve Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, doğal afetler, ekonomik krizler, iklim sorunlarına kadar pek çok farklı dinamiklerin krizleri nasıl etkileyeceğini ele aldılar.

Securitas Kurumsal İletişim Müdürü Elif Koca’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde güncel güvenlik hassasiyetleri ve pazar yapısını değerlendirilirken, Birleşmiş Milletleri’nin Global Terorizm Endeksi’ne dikkat çekildi. Terorizm risklerini değerlendiren bu endekse göre Türkiye 23. Sırada bulunurken, Barış indeksinde 163 ülke arasında 145. Sırada yer alıyor. Konuyu değerlendiren Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, “Bu endeks bize en önemli riskin jeopolotik terör riskleri olduğunu gösteriyor. Sadece biz değil sınır komşularımız Global Terör Endeksi’nde ilk sıralarda yer alıyorlar. Onu politik hassasiyetler, göçmen sorunu, ekonomik değişim, insan kaynağı yetersizliği, doğal affetler gibi riskler takip ediyor” dedi.

Güvenlik kurgusunun, rutini devam ettirmek üzerine planlandığını belirten Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim ise, “Ancak olağan dışı bir olay bu rutini sekteye uğradığında ne yapılacağınız, nasıl tepki gösterdiğiniz çok önemlidir. Güvenliğin önemi o zaman ortaya çıkar. Rutin sekteye uğradığında üretim kaybından, itibar kaybına geri dönüşü zor hasarlar meydana gelebilir. Bu hem hizmet alanın hem de hizmet verenin koordineli hareket etmesi gereken bir süreçtir” dedi.

Olası risklerin nasıl atlatılabileceğine dair prosedür, talimat ve görevlendirmelerin önceden hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Erim, “Kriz olduğunda hızlı tepki verebilmek, paydaşlardan veri toplayarak doğru aksiyonu alacak altyapıyı oluşturmak çok önemlidir. İletişim dikeyde olduğu kadar yatayda da sürmeli. Bu arada öğrenme ve gelişme devam etmelidir. Masa başı tatbikatları ile riskler gözden geçirilmeli, gerekirse planlar yenilenmelidir. Unutulmaması gereken konu, tüm planlamaların insan odaklı yapılması gerektiğidir. Çalışanlar eğitilmeli, belli dönemlerle güncellenmelidir. Çok güçlü planlar yapsanızda ilgili departmanlara ulaşmadığında işe yaramaz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER