Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Darty, tamir süreci boyunca geçici ürün veriyor

Editör
Nedim Esgin
Abone Ol:

Yılda beş yeni mağaza hedefini önümüzdeki ay İstanbul Pendik Marintürk’te açacağı mağaza ile tamamlayacak olan Darty,. 2010 yılı Şubat ayında Ankara Kentpark’ta hizmete sokacağı mağazası ile, Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 15’e çıkartacak.

Darty Türkiye mağazalarının CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin; gerçekleştirilen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: “Özellikle elektronik perakende sektöründe ülkemiz için güzel olan şey, hem yabancı ortaklı şirketlerin hem de yerli firmaların yatırımlarını sürdürmesi ve yeni mağazalar açmaları. Biz, Darty olarak hedeflediğimiz, yılda 5 yeni mağazaya ulaştık. Aynı hedefi 2010’da da sürdüreceğiz.

Darty olarak, ‘Ürünün en iyisi, fiyatın en iyisi ve hizmetin en iyisini sunuyoruz. Ürünün en iyisi ile sattığımız her türlü ürünün arkasındayız. Türkiye’de diğer hiçbir elektronik ve beyaz eşya perakende mağazanın vermediği bir hizmeti veriyoruz. Tamir süreci boyunca verdiğimiz geçici ürün hizmeti büyük ilgi görüyor. Darty stoklarında yer alan 2000’in üzerinde geçici ürün ile müşterilerimizin mağduriyetini önlüyoruz.

Biz Darty olarak sadece satış öncesinde ve sırasında değil, satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmayı bir gelenek haline getiriyoruz. Ücretsiz teslimat, montaj ve kullanıcı eğitimi, arıza sonrası ürünü kapıdan teslim alma ve lojistik gibi hizmetleri sorunsuz bir şekilde yerine getiren 30 araçlık servis filomuz var. Bugüne kadar yaklaşık 150 bin eve hizmet götürürken ayda ortalama 120 bin kilometre yol yapıyoruz. Bu da dünyanın çevresini yaklaşık 3 tur dönmeye bedel.

Darty’nin yeni hizmeti:

“Çözüme Tam Destek Darty’den” sloganı ile burada ilk kez duyuracağımız bir hizmetimiz var. bilgisayar ve beyaz eşya ile elektronik ürünleri için üç yoldan, – web’den, telefondan ve mağazalardan – satın alacağınız hizmet paketi ile eşyaların kullanımı, bakımı ile ilgili tüm soru ve sorunlarda müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Hizmetten kısaca bahsedecek olursak, örneğin, evdesiniz ve bilgisayarınıza virüs bulaştı. Bilgisayarınızda mevcut bir virüs koruma programı var ya da Darty web mağazasından o an satın aldınız. Virüsten bir türlü kurtulamıyorsunuz. Çok cüzi bir para karşılığında DARTY, ister mağazamıza ürününüzü bırakarak ister telefonda isterseniz de evinizde bu sorunu sizin için çözüyor.

Yeni bir yazıcı aldınız, kurulumu bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Darty telefon destek hattını arıyorsunuz. Telefondaki yetkili, size yardımcı olarak yazıcı sürücüsü kurulumunu ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyor.

Hizmetler sadece bilgisayar ile de sınırlı değil. Her yaş grubu müşteriye hitap eden bu yeni hizmetimiz ile televizyon, dvd, ses sistemi, kamera gibi bağlantılı cihazlar, müzik seti gibi kurulumu detaylı ürünlerde Darty servis yetkilileri telefonda ya da evde kurulumları gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

Her geçen gün hizmet kalitemizi daha da artırıyoruz. Hızla yükselen bir satış grafiğimiz, daha da önemlisi her geçen gün artan sadık müşteri oranımız var. Yaptığımız araştırma sonucunda ayda ortalama 25 bin kişi mağazalarımızı ziyaret ediyor ve her iki kişiden biri tekrar alışveriş için Darty’i tercih ediyor. Bu da Darty Türkiye olarak emin adımlarla hedeflediğimiz sadık müşteri grubumuzun oluştuğunu gösteriyor.

Ayrıca web mağazamız internet mağazamız darty.com.tr ile de Türkiye’nin 81 iline satış gerçekleştiriyoruz. Web’den aylık satışlarımızın yarısı henüz mağazamızın yer almadığı illerde oluyor. Bu durum 7 gün 24 saat kolay alışverişin adresi www.darty.com.tr’nin büyük ölçüde benimsendiğinin bir kanıtı.

Darty’den bir diğer hizmet: Click&Collect

Web mağazamız ile ilgili bir diğer hizmetimiz ise Click&Collect. Darty, verdiği hizmetlere bir yenisini ekleyerek müşterilerine daha fazla zaman kazandırıyor. Click&Collect hizmeti ile müşteriler beğendikleri ürünü www.Darty.com.tr’den ayırtıp, en yakın mağazadan teslim alabiliyorlar.

Darty’nin web sitesinden ürün sipariş formunda yer alan Click&Collect kutusu işaretleniyor. Açılan yeni pencerede ürünün teslim alınabileceği Darty mağazaları ve ulaşım haritaları çıkıyor. Mağaza seçimi tamamlandıktan sonra sipariş tamamlanmış oluyor. İki saat içinde cep telefonuna gelen mesaj ile siparişin hazır olduğu bilgisi müşteriye bildiriliyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase’in akıllı arama motoruna, uluslararası üstün başarı ödülü

Editör

Yazar:

Türkiye’nin öncü çözüm sağlayıcısı ve yazılım şirketi OBASE, e-ticaret sitelerinde çok sayıda ürün veya içerik arasından en hızlı ve en doğru sonuçları sunan NLP tabanlı semantik arama motoru SmartFind ile başarılarına bir yenisini ekledi. SmartFind, ISSIP (International Society for Service Innovation and Performance) ödülleri kapsamında ‘Üstün Başarı Ödülü” alarak ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Online alışverişlerde aranan ürünün en doğru eşleşme, en geniş ürün yelpazesi ve en uygun sıralama ile sunulmasını sağlayan SmartFind, e-ticaret anahtar göstergelerini iyileştirerek ciroda artış sağlamaya odaklanmış bir çözüm olarak ulusal ve uluslararası arenada öne çıkıyor.

Hizmette inovasyona ödül

ISSIP Mükemmellik ve Hizmet Yeniliği Ödülü, her yıl ISSIP Ödül Komitesi’nin değerlendirmesine göre kendi kategorilerinde sunulan yenilikçi çözümleri tasarlamış, geliştirmiş veya uygulamış şirketlere veya organizasyonlara veriliyor. Bu prestijli ödülün Obase için değeri hakkında konuşan Kuruc Ortak Banu Dal, “Ar-Ge Merkezi olarak geliştirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz projelerle yapay zeka , iş zekası ve akademik alanlarda birçok yerel ve uluslararası ödüller aldık. SmartFind ile almış olduğumuz ISSIP Ödülleri, sunulan katma değerli hizmetin küresel arenada takdir edilmesi açısından çok önemli. E-ticaretin bu denli geliştiği bir dönemde, sonuç getirme oranını yüzde 99,8’e çıkaran SmartFind, firmaların gelirlerini ciddi ölçüde artırıyor ve bu yönüyle eşsiz bir fayda sağlıyor. Ürün geliştirme ekiplerimiz çok yakında üretken yapay zeka ile ürün görselinden arama özelliğini entegre edecek çalışmaları da tamamlayacaklar” dedi.

Site terk etme oranı düşüyor, gelir artıyor

E-ticaret sitelerinde, ziyaretçilerin aradıkları ürünleri bulamamalarından kaynaklanan kötü müşteri deneyimleri, satış dönüşüm oranlarını olumsuz etkileyen başlıca faktörler arasında yer alıyor. Site içi arama motorlarının basit bir yazım hatası sebebiyle yanlış sonuçlar vermesi veya benzer kelimelerle ilgisiz ürünler sunması, ziyaretçilerin siteden ayrılma oranını artırarak hem ciro kaybına hem de müşteri memnuniyetsizliğine neden oluyor. Yapay zeka desteği ile sonuç getirmede yüzde 99,8 gibi yüksek bir başarı oranına ulaşan SmartFind, site terk oranlarını minimize ederken, ‘aradığınız ürün bulunamadı’ mesajından kaynaklanan olumsuz deneyimleri de ortadan kaldırıyor. SmartFind’ı kullanan sitelerde, yapay zeka teknolojileri sayesinde en iyi eşleşen sonuçlar sunuluyor ve bu da ürünlerin sepete eklenme oranlarında yüzde 50’ye varan bir artış sağlıyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER