Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Darty, tamir süreci boyunca geçici ürün veriyor

Editör
Nedim Esgin
Abone Ol:

Yılda beş yeni mağaza hedefini önümüzdeki ay İstanbul Pendik Marintürk’te açacağı mağaza ile tamamlayacak olan Darty,. 2010 yılı Şubat ayında Ankara Kentpark’ta hizmete sokacağı mağazası ile, Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 15’e çıkartacak.

Darty Türkiye mağazalarının CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin; gerçekleştirilen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: “Özellikle elektronik perakende sektöründe ülkemiz için güzel olan şey, hem yabancı ortaklı şirketlerin hem de yerli firmaların yatırımlarını sürdürmesi ve yeni mağazalar açmaları. Biz, Darty olarak hedeflediğimiz, yılda 5 yeni mağazaya ulaştık. Aynı hedefi 2010’da da sürdüreceğiz.

Darty olarak, ‘Ürünün en iyisi, fiyatın en iyisi ve hizmetin en iyisini sunuyoruz. Ürünün en iyisi ile sattığımız her türlü ürünün arkasındayız. Türkiye’de diğer hiçbir elektronik ve beyaz eşya perakende mağazanın vermediği bir hizmeti veriyoruz. Tamir süreci boyunca verdiğimiz geçici ürün hizmeti büyük ilgi görüyor. Darty stoklarında yer alan 2000’in üzerinde geçici ürün ile müşterilerimizin mağduriyetini önlüyoruz.

Biz Darty olarak sadece satış öncesinde ve sırasında değil, satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmayı bir gelenek haline getiriyoruz. Ücretsiz teslimat, montaj ve kullanıcı eğitimi, arıza sonrası ürünü kapıdan teslim alma ve lojistik gibi hizmetleri sorunsuz bir şekilde yerine getiren 30 araçlık servis filomuz var. Bugüne kadar yaklaşık 150 bin eve hizmet götürürken ayda ortalama 120 bin kilometre yol yapıyoruz. Bu da dünyanın çevresini yaklaşık 3 tur dönmeye bedel.

Darty’nin yeni hizmeti:

“Çözüme Tam Destek Darty’den” sloganı ile burada ilk kez duyuracağımız bir hizmetimiz var. bilgisayar ve beyaz eşya ile elektronik ürünleri için üç yoldan, – web’den, telefondan ve mağazalardan – satın alacağınız hizmet paketi ile eşyaların kullanımı, bakımı ile ilgili tüm soru ve sorunlarda müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Hizmetten kısaca bahsedecek olursak, örneğin, evdesiniz ve bilgisayarınıza virüs bulaştı. Bilgisayarınızda mevcut bir virüs koruma programı var ya da Darty web mağazasından o an satın aldınız. Virüsten bir türlü kurtulamıyorsunuz. Çok cüzi bir para karşılığında DARTY, ister mağazamıza ürününüzü bırakarak ister telefonda isterseniz de evinizde bu sorunu sizin için çözüyor.

Yeni bir yazıcı aldınız, kurulumu bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Darty telefon destek hattını arıyorsunuz. Telefondaki yetkili, size yardımcı olarak yazıcı sürücüsü kurulumunu ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyor.

Hizmetler sadece bilgisayar ile de sınırlı değil. Her yaş grubu müşteriye hitap eden bu yeni hizmetimiz ile televizyon, dvd, ses sistemi, kamera gibi bağlantılı cihazlar, müzik seti gibi kurulumu detaylı ürünlerde Darty servis yetkilileri telefonda ya da evde kurulumları gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

Her geçen gün hizmet kalitemizi daha da artırıyoruz. Hızla yükselen bir satış grafiğimiz, daha da önemlisi her geçen gün artan sadık müşteri oranımız var. Yaptığımız araştırma sonucunda ayda ortalama 25 bin kişi mağazalarımızı ziyaret ediyor ve her iki kişiden biri tekrar alışveriş için Darty’i tercih ediyor. Bu da Darty Türkiye olarak emin adımlarla hedeflediğimiz sadık müşteri grubumuzun oluştuğunu gösteriyor.

Ayrıca web mağazamız internet mağazamız darty.com.tr ile de Türkiye’nin 81 iline satış gerçekleştiriyoruz. Web’den aylık satışlarımızın yarısı henüz mağazamızın yer almadığı illerde oluyor. Bu durum 7 gün 24 saat kolay alışverişin adresi www.darty.com.tr’nin büyük ölçüde benimsendiğinin bir kanıtı.

Darty’den bir diğer hizmet: Click&Collect

Web mağazamız ile ilgili bir diğer hizmetimiz ise Click&Collect. Darty, verdiği hizmetlere bir yenisini ekleyerek müşterilerine daha fazla zaman kazandırıyor. Click&Collect hizmeti ile müşteriler beğendikleri ürünü www.Darty.com.tr’den ayırtıp, en yakın mağazadan teslim alabiliyorlar.

Darty’nin web sitesinden ürün sipariş formunda yer alan Click&Collect kutusu işaretleniyor. Açılan yeni pencerede ürünün teslim alınabileceği Darty mağazaları ve ulaşım haritaları çıkıyor. Mağaza seçimi tamamlandıktan sonra sipariş tamamlanmış oluyor. İki saat içinde cep telefonuna gelen mesaj ile siparişin hazır olduğu bilgisi müşteriye bildiriliyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Pozitera Grup’ta önemli atama

Editör

Yazar:

Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri, doktor muayenesinden laboratuvar hizmetlerine, evde bakımdan fizik tedavi ve rehabilitasyona, ihtiyaç duyulan tüm sağlık hizmetlerini ihtiyaç sahibinin ayağına götüren Bir Adım Sağlık ve TaskHouse ile şirketlerin iş yönetimini inovatif bir yaklaşımla yeniden modelleyen, ihtiyaca yönelik yazılım sistemleri kuran SNG Bilgi Teknolojileri’ni çatısı altında barındıran Pozitera Grup’ta önemli bir atama gerçekleşti. Pozitera Grup’un Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü görevine sektörde 25 yıllık deneyime sahip Önder Yılman atandı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu olan Önder Yılman, ardından Pera Sanat Eğitim Merkezi’nde Görsel Tasarım eğitimini tamamladı. Kariyerine metin yazarı olarak başlayan Yılman, Beze Group, Assist İletişim Grubu & Karşıt Nokta Reklam Ajansı, Excel İletişim ve Algı Yönetimi, Bluechip Events, Mavi İletişim Grubu,  TT360 İletişim Ajansı, Mbsays gibi sektörün en önemli şirketlerinde özel projeler direktörlüğü, müşteri ilişkileri grup liderliği, marka iletişim danışmanlığı gibi görevlerin yanı sıra uzun yıllar Multi Development bünyesindeki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nin Pazarlama Müdürlüğünü yürüttü. Yılman, son olarak Stratejist İletişim Ajansı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Devamını Oku

Firmalardan

REM People, ‘En Büyük 10 Girişim İşlemi’ listesinde!

Editör

Yazar:

REM People, en büyük 10 girişim işlemi listesine girdi. KPMG Türkiye M&A ve 212 ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan ‘Türkiye Startup Yatırımları’ raporu açıklandı. Rapora göre yeni nesil perakende analitiği şirketi REM People, en büyük 10 girişim listesinde 2. sıraya yerleşti.

Küresel startup yatırımları 2022 yılının ilk çeyreğinde 160 milyar dolarlık işlem hacmi ile rekor kırmıştı. Raporda yer alan verilere göre 2023 yılının ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıl kadar olmasa da yüksek yatırımların yapıldığı görüldü ve 76 milyar dolarlık yatırım gerçekleşti. Bu yıl yapılan yatırımlardaki ilk 10 işlem, toplam işlem hacminin % 80’ini oluşturdu. En yüksek yatırım alan girişimlerin, ağırlıklı olarak FinTech ve SaaS çözümleri sunması dikkat çekti. Yapay zekâ destekli omni-kanal satış verimliliği çözümleri sunan yeni nesil perakende analitiği ve teknoloji şirketi REM People, 2023 yılının birinci çeyreğinde gerçekleşen ‘En Büyük 10 Girişim İşlemi’ sıralamasında 2. sıraya yerleşerek büyük bir başarıya daha imza attı.

12 milyon dolarlık yatırım almıştı

REM People’ın başarısı; perakende sektöründeki güçlü konumunu, vizyonunu ve büyüme hızını bir kez daha kanıtladı. Bu yıl içerisinde yaptığı işlerle adından çokça söz ettiren REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği; üreticilerin, markaların ve perakendecilerin tüm kanallardaki perakende uygulama ve satış performanslarını bütünsel bir yaklaşımla takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. 2015’te perakende ve teknoloji tecrübesine sahip tekno-girişimciler tarafından kurulan REM People, geçtiğimiz 2022’nin başında ABD merkezli yatırım şirketi Ethos Asset Management’tan 12 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Yeni bölge ofisleri açacak

Bu yatırımla birlikte REM People, 5 teknoloji girişimine 4.5 milyon dolar yatırım yapmak üzere fon ayırmıştı. Söz konusu hedefin ilk adımı olarak REM People, geçtiğimiz ay B2B e-ticaret uygulaması Hoopla’ya 1 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. REM People, geçtiğimiz günlerde ise önemli markalara araştırma çözümleri sunan Adgager’a 6.6 milyon dolarlık değerleme üzerinden yatırım yaptığını açıkladı. REM People, yapay zekâ temelli bütünleşik çözümler sunan bir merkez olma hedefiyle birlikte tamamlayıcı çözümler sunabileceği girişimlere yatırım yapmaya devam edecek. REM People; İstanbul, Dubai ve Londra ofislerinin yanı sıra 2023’te Singapur ve Suudi Arabistan’da; 2024’te ise ABD, Danimarka ve Nijerya’da bölge ofisleri açarak coğrafi kapsama alanını genişletmeyi sürdürecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Dr. Schär, Türkiye’deki ilk fabrikasını açtı

Editör

Yazar:

Schär markasıyla glutensiz gıda üretimi yapan İtalyan firması Dr. Schär, ekmek ve un üretimine başladığı Türkiye’deki ilk Dr. Schär fabrikasının açılışını kutladı. 7 Eylül’de İstanbul Sancaktepe’deki fabrikada düzenlenen açılış törenine Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Kader, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Özbaş, İstanbul Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Nazif Koca, Dr. Schär Kurucu Başkanı Ulrich Ladurner, Dr. Schär Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Werner Strobl, Dr. Schar Turkey Genel Müdürü Özgür Erdoğan, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Binnur Okan Bakır, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Demirci katıldılar.

Dr. Schar Turkey Genel Müdürü Özgür Erdoğan, “Schär olarak geniş ürün portföyümüzle Çölyak hastaları ve çeşitli sağlık gerekçeleriyle glutensiz beslenmesi gereken bireylerin yanlarında yer alıyoruz. Şimdi de Türkiye’de yaptığımız yatırımla ürünlerimizi daha ulaşılabilir hale getiriyoruz. Fabrikamızda Schär markasının en çok sevilen ekmekleri Pan Blanco Beyaz Ekmek, Pan Multigrano Tahıllı Ekmek, Pan Rustico Ekşi Mayalı, Tahıllı, Esmer Ekmek ve en çok sevilen unları Mix B Bread, Mix C Patisserie ve Mix Farina’yı üretiyoruz. Bunlarla birlikte atıştırmalık kategorisinde de iki yeni ürünümüz olan Nigotti Çörekotlu Kraker ve Quinotti Kinoalı Kraker üretimine başladık” dedi.

Türkiye’de yaptıkları yatırımla hem özel beslenme ihtiyacı olan bireylere daha fazla destek olmayı hem de ülke ihracatına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Özgür Erdoğan, “Yaptığımız bu yatırımla bir yandan glutensiz beslenerek yaşamını idame ettiren bireylerin hayatlarına dokunurken bir yandan da ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şunu gururla belirtmek isterim ki, faaliyete geçirdiğimiz fabrikamızla birlikte ülkemizin ihracat potansiyeline de katkı sunmaya başladık. Halihazırda Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Kıbrıs, Cezayir, Irak, Pakistan ve Ürdün’e glutensiz gıda ihracatı yapıyoruz. Bu faaliyetlerin artarak devam etmesini hedefliyoruz. Amacımız, Türkiye’yi glutensiz gıda için de bir üs haline getirmek ve ülkemizin glutensiz gıda sektörüne liderlik eden sayılı ülkelerin arasında yer almasını sağlamak. Schär olarak dünyada 18 farklı lokasyonda, 11 ülkede özel beslenme gereksinimi olan kişiler için çözümler üretiyoruz. Bugün fabrikamızla üretime başladığımız Türkiye’deyse 2019 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz. Bu kadar kısa sürede yakaladığımız bu ivme, tıpkı Avrupa pazarında olduğu gibi Türkiye’de sektör liderliğimizi güçlendireceğimizin sinyallerini veriyor ve Türkiye’yi glutensiz gıda merkezi haline getirme hedefimizin çok da uzun vadeli olmadığını gösteriyor” diye konuştu.

Açılışta konuşan Dr. Schär Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Werner Strobl ise “Bizlerin görev olarak kendine addettiği şey, her zaman özel beslenme ihtiyaçları olan insanların günlük yaşamlarını iyileştirmek oldu. Bu nedenle Schär‘ın Türkiye’deki fabrikasıyla glutensiz ürünlerin daha fazla insan için daha kolay ulaşabilir hale gelecek olması çok kıymetli. Hem buradaki ihtiyacı hem de Türkiye’nin coğrafi konumunu düşündüğümüzde, bu yatırımın çok yönlü fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bu fabrikayla Schär, bir yandan toplum sağlığını gözetirken bir yandan da başladığı ihracat faaliyetleriyle ülke ekonomisine katkı sunacak. Bu aynı zamanda Schär’ın daha fazla ülkedeki glutensiz gıda ihtiyacına yanıt vermeye başlaması ve buradaki insanların yaşamlarına da dokunabileceği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER