Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Digicom ve Provel, Parex için güçlerini birleştirdi

Editör
Abone Ol:

Digicom’un yatırım gücü ile Provel’in satış ve pazarlama ağı Parex markası için birleşti.

Ekim 2010’da Ferhat Sucu tarafından kurulan ve Parex markasını yaratan Provel Tüketim Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş., kuruluşunun 4. ayında Digicom ile ortaklık anlaşması imzaladı. FMCG sektörünün yeni oyuncusu Provel; Parex markalı ürünlerle kimyasal olmayan temizlik ürünleri, gıda yardımcıları ve çöp torbaları kategorilerinde tüketicilerle buluşuyor.

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit ortaklık anlaşmasıyla ilgili olarak, “Yaklaşık 3 yıldır bu sektörü takip ediyorum. İki yıldır fabrikamızda private label ürünler üretiyoruz. Provel ile ilk üretim noktasında buluştuk. Sektörde büyümek için Provel’in yatırım gücüne, Digicom’un güçlü bir satış-pazarlama ağına ihtiyacı vardı. Parex markasını birlikte yükselteceğiz” derken Provel Kurucu Başkanı Ferhat Sucu Digicom ile birlikte sektöre iddialı bir giriş yaptıklarını, inovatif ve çevreci ürünlerle pazara farklılık ve rekabet getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit ve Provel Kurucu Başkanı Ferhat Sucu’nun katıldığı Parex’in lansman toplantısı 16 Mart Çarşamba günü Swiss Otel’de yapıldı.

“Pazarı büyütmeye geliyoruz”

Uzun yıllar FMCG sektörünün ileri gelen şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışan ve Ekim 2010’da kendi şirketi Provel’i kuran Ferhat Sucu, deneyimini ve bilgi birikimini artık kendi markası Parex için kullanacak. İçinde bulundukları sektörün büyümeye açık olduğunu ve yeni oyunculara ihtiyaç duyduğunu söyleyen Ferhat Sucu, Parex’in de bu noktada yıldız oyunculardan biri olacağının altını çizdi. Parex’in kimyasal olmayan temizlik ürünleri, gıda yardımcıları ve çöp torbaları kategorilerinde pazarda faaliyet göstereceğini ve ilk yıl için yüzde 12’lik pazar payı hedeflediklerini belirten Ferhat Sucu, 81 çeşit ürünü 81 ilde aynı anda piyasaya sunduklarını ifade etti.

Sucu sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’deki ev bakım ürünleri yaklaşık 3 milyar TL’lik büyüklüğe sahip. Bunun yüzde 20’sini kimyasal olmayan temizlik ürünleri ve mutfak yardımcı gereçleri oluşturuyor. Her iki kategorinin Türkiye’deki toplam pazar büyüklüğü 600 milyon TL civarında ancak her yıl ciddi oranda büyüyor. 3 yıl içinde 1 milyar TL’lik bir pazar hacmine ulaşılacağı öngörülüyor. Şu anda bu ürünlerin hane penetrasyonları çok düşük. Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında, daha gidecek çok yol var. Örneğin; bugün ülkemizde 100 evin sadece 10’unda çöp torbası kullanılıyor. Ya da hala tek bir bezle tüm evin temizliği yapılıyor. Biz bu temizlik alışkanlıklarını değiştirmek, pazarı büyütmek istiyoruz. Sektör dinamiklerini değiştireceğiz, sektöre inovatif ve çevreci ürünlerle rekabet ve farklılık getireceğiz.”

Türkiye’de ilk: Tüm serisi doğada çözünür çöp torbası

Kimyasal olmayan temizlik ürünleri kategorisinde farklı özelliklerde temizlik bezleri, ovma telleri, süngerler, temizlik setleri gibi 50’yi aşkın ürün olduğunu söyleyen Ferhat Sucu, bu kategoride özellikle transparan, ergonomik temizlik setlerinin büyük rağbet göreceğini ifade etti. Sucu, çöp torbalarında ise bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’de ilk defa tüm serisi doğada çözünür, doğayla dost çöp torbasını piyasaya sunduklarını, çevreye ve tüketiciyi bilinçlendirmeye önem verdiklerini belirtti.

Ciroda her yıl yüzde 25 artış hedefi

Ferhat Sucu, Parex ürünlerinin yakın zamanda tüm ulusal ve yerel zincirlerde satışa sunulacağını belirtirken ciro beklentileri ile ilgili olarak ise 2011’de 75 milyon TL, 2012’de 100 milyon TL, 2013’de ise 125 milyon TL ciro hedeflediklerini söyledi.

Sabri Yiğit: “Sektörü ilklerle tanıştıracağız”

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit ise yeni bir marka yapılandırması içine girmenin heyecanını yaşadıklarını, bu yeni yatırım alanında da hedeflerinin tüketicilerin yaşam kalitesini artırmak, onları yeniliklerle ve ilklerle tanıştırmak olacağını söyledi. Sabri Yiğit, sektöre girişlerini ve Provel ile buluşma öykülerini şöyle anlattı:

“1995 yılında Digicom’u kurarken ana hedefimiz, dünya standartlarında hizmet ve ürünler sunarak, Türk insanını ilklerle, yeniliklerle tanıştırmaktı. Türk elekronik tüketicisini birçok ilkle tanıştırdık;  ilk plazma, ilk LCD ilk HD yayın gibi… Şimdi yine ilklerin öncülüğünü yapacağız. Doğada çözünebilen ürünler, Kyoto Protokolü’nün de ana esasını oluşturan küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelede büyük önem kazandı. Protokol kapsamında çevre dostu ileri ve yenilikçi teknolojilerin araştırılmaları, teşvik edilmeleri, geliştirilmeleri ve kullanımlarının arttırılması hedefleniyor. 2010 yılı başında Digicom olarak biz de sürdürülebilirliği, çevre duyarlılığını tüm faaliyet alanlarımızda ana kriter olarak belirledik. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz ilk projemiz de Parex… Bu kategori bizim yaklaşık 3 yıldır takibimizde. Sektöre ilk adımımızı, private label üretim yaparak 2 yıl önce attık. Ferhat Sucu ile yollarımız kesişince bu sektörde Parex markası ile birlikte ilerleme kararı aldık. Digicom’un kurumsal gücü ve sermaye desteği, Ferhat Bey’in entelektüel sermayesiyle birleşti.”

2014’e kadar 200 milyon TL’lik yatırım…

Sabri Yiğit, pazarın büyüme hızının yüksek olduğunu ve büyüyen bu pazarda potansiyeli karşılamak, üretim kapasitesini artırmak ve daha üst teknolojilere sahip olmak üzere 2014 yılına kadar içinde yeni bir fabrika da dâhil olmak üzere bir dizi yatırım yapacaklarını söyledi. “Kapasite artırım, teknoloji geliştirme, yeni üretim tesisi ve yapacağımız marka yatırımlarıyla birlikte 2014 yılına kadar toplam 200 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu yatırımın ilk ayağı olarak da 60 milyon TL’lik fabrika yatırımı gerçekleştireceğiz.” diyen Yiğit, yeni fabrikanın Ağustos 2011’de faaliyete geçeceğini ve yıllık üretim miktarının 20 bin ton civarında olacağını ifade etti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER