Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

“Dünyayı güçlü kadınlar kurtaracak”

Editör
Abone Ol:

Koruma Temizlik, 8 Mart’ı Missmutlukadınlar etkinliği ile kutladı.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komşuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonuna ilgi büyük oldu. Bine yakın kadının bir araya geldiği Missmutlukadınlar etkinliği, programın Moderatörlüğünü üstlenen sunucu Oylum Talu’nun, “Kadınlarımızı Türkiye ve dünyada daha da güçlü kılmak, tüm kadınların aile içinde, iş hayatında, toplumda, siyasette, eğitimde, bilimde, sanatta kısacası yaşamın her alanında layık oldukları en üst yerlere gelmeleriyle ilgili konuşacağız. Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun” sözleri ile başladı.

Etkinliğin ev sahibi Koruma Temizlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ayşe Aracı da yaptığı konuşmada “Koruma Şirketler Grubu olarak kadın çalışan sayısı ortalamamız yüzde 30’un üzerinde. Bundan 4 yıl önce Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerine imza attık. Kadının gücüne, her alanda eşitliğine ve kalkınmamıza katkısına inanıyor ve güveniyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki varız, Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun” dedi.

Eğitmen Yasemin Kaya, Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağıl Kıran ve Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, kadınlara özel hazırladıkları içerik ve paylaşımlarla dolu sunumlar ile kadınlardan tam not aldılar. Eğitmen Yasemin Kaya, “Kadın İsterse” başlıklı konuşmasında iş hayatında kadının yeri, girişimciliğin altın kuralları ve başarının sırlarını paylaştı. Başarının formülünü, “Konsantrasyon, çalışmak ve çalışmak” şeklinde özetleyen Kaya, girişimciliği de aşka benzetti ve “Her ikisinde de gitme ve kalma zamanını bilmek gerek” diye konuştu. Beslenme ve Diyet uzmanı Çağıl Karan, sağlıklı beslenme ve zinde bir beden için ipuçları verdiği konuşmasında, sağlıklı beslenmede yeni trendleri anlattı ve en çok merak edilen konulara açıklık getirdi. Karan, tüm kadınlara her şeyden önce “Kendinizi Sevin” dedi.

Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, sağlıklı bir yaşam için ruhsal ve fiziksel sağlığın vazgeçilmez bir bütün olduğunu vurguladı. Ev, aile, iş derken bin parçaya bölünen ve omuzlarında bin bir yükü aynı anda taşımaya çalışan kadınların enerjilerini yüksek tutmaları ve mutlu olmalarını sağlayacak pek çok öneri sıralayan İpek Gökozan’ın sunumu ilgiyle izlendi. Gökozan’ın konuşmasında bahsettiği kadın olmanın zorlukları ile ilgili Türkiye’de yapılan bir araştırmanın sonuçları ise oldukça çarpıcıydı. Ankete katılan kadınların verdiği yanıtlarda ilk sırada “Ev işleri, sürekli plan yapmak zorunda olmak” var. Kadınlar trafikte araçların sıkıştırması ve “Kadınlar kötü şofördür” algısından da dertli. Dertli oldukları bir başka şey ise “Bu akşam evde ne pişirsem?” baskısı. “Gece dışarı çıkmam tehlikeli mi?” düşüncesi, sürekli zayıf olmak için uğraşma hali, kariyer basamaklarında yükselirken sadece işe odaklanamamak, ev ve çocuk ile de uğraşmak zorunda olmak da kadınların en çok zorlandıkları konulardan bazılarını oluşturuyor. Gökozan, sürekli plan yapma ya da düşünmenin yorucu olmasına karşın kadınları daha güçlü ve sağlıklı yaptığını belirtti.

Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, konuşmasının sonunda sağlıklı bir yaşam için doğru nefes almanın öneminden bahsetti ve tüm kadınlara gevşeme egzersizi yaptırdı.

Koruma Temizlik Genel Müdürü İmer Özer’in “Başımızın tacı” dediği kadınlar için okuduğu şiir ise etkinliğin güzel sürprizlerinden biri oldu ve büyük alkış aldı. İmer Özer ayrıca missmutlukadınlar etkinliği ile BM Kadının Güçlenmesi Programının yarışmasına da katıldıklarının bilgisini verdi.

Gün boyunca etkinliğe özel #missmutlu #missmutlukadınlar hashtag’leri ile sosyal medyada paylaşımlar yapan katılımcılardan en çok paylaşımda bulunan üç kişi Golden Rose markasının makyaj workshop’una Oylum Talu ile birlikte katılma fırsatı yakaladı.

Missmutlukadınlar Günü, ünlü sanatçılar Ayşegül Aldinç ve Nilgün Belgün’ün müziğin eşlik ettiği Kadın Sohbetleri ile sona erdi. Başarılı kariyerleri ve güçlü duruşları ile kadınlara ilham veren iki güzel kadının sohbetleri ve şarkıları keyifli dakikalar yaşattı. Nilgün Belgün, “Kadın varsa her şey vardır” derken, Ayşegül Aldinç ise Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözlerinin her şeyi anlattığını söyledi. Oylum Talu’nun Moderatörlüğünü yaptığı sohbet sık sık kahkahalarla bölündü.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER