Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Ev içi haşere öldürücüler pazarı 40 milyon dolarlık büyüklüğe ulaştı

Editör
Abone Ol:

Johnson Wax tarafından üretilen Raid, Türkiye’de 40 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşan, ev içi böcek ve sinek öldürücüleri pazarında açık ara ile lider.

Pazarda Detan, Fentox, Esem ve Sinkov’un üreticisi olan firmalarla birlikte birçok diğer üretici de faaliyette bulunuyor. Sektörün en büyük güvencesi de Sağlık Bakanlığı. Zira ürünler Bakanlık izniyle satılıyor. Her türlü yeni formül, Bakanlık izni olmadan piyasaya sunulmuyor. Sektör; sinek ve böcek öldürücüleri, karınca-böcek-güve ve fare yemleri ile vücuda sürülen sinek kovar ürünlerinden oluşuyor.

Dış faktörler, satışları etkiliyor

Sektör oyuncuları, pazarın yapısını ve büyümesini hava ve dış şartlara da bağlıyor. Dış faktörler, sezonu büyük oranda etkiliyor. Sezonu mayıs-ekim olarak değerlendiren firma yöneticileri, geçtiğimiz yıl krizin sinyallerinin görülmeye başlandığını, bu yıl için net bir şey söylemenin mümkün olmadığını ifade ediyor.

Pazarın en büyük oyuncularından biri olan ve Nielsen verilerine göre toplam pazarın değer bazında yarısından fazlasına sahip olan Raid’in üreticisi Johnson Wax, dünyada da pazar lideri. Johnson Wax yeniliklere, formüllerinin standartlarına, hem çevre hem de tüketici sağlığına büyük önem veriyor. Bir ürünü piyasaya sunmak için minimum 2 yıllık bir uğraş veriyor. Satışlarını da kendi satış örgütüyle birlikte yapıyor.

5 bölge müdürlüğü

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre Johnson Wax’ın Türkiye’de 5 bölge müdürlüğü ve buna bağlı satış ofisleri bulunuyor. Ayrıca zincir mağazalar içinde uzman bir kadro faaliyet gösteriyoryor. Bölge müdürlüklerinin altında bulunan bayilerle de pazar payını arttırmak için yoğun bir çaba sarf ediliyor.

Sektöre reklam desteği vererek tüketicileri de bu anlamda bilgilendirmeyi görev sayan Johnson Wax, farklı haşere problemlerine karşı doğru ürünlerle çözüm yolları öneriyor. Raf önü tanıtıcı föy  ve merchindising ekibiyle yapılan saha çalışmalarında tüketici bilgilendiriliyor. Yazlık bölgelerde tanıtımlara ağırlık veriliyor. Johnson Wax, sivrisinek popülasyonunun yoğun olduğu yerlerde çalışmalara bu doğrultuda ağırlık veriyor.

 Bu kategoride pazarın lideri Raid’in sorumlulukları olduğunu kaydeden yetkililer, pazarı büyütmek için çalıştıklarının da altını çiziyorlar. Zira büyüyen pazar, tüm üreticilere yarıyor. Var olan ürünlerle bu çalışmalar yapılırken, diğer yandan da pazara sunulmak için daha etkili ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni ürünler için çalışılıyor.  Ayrıca sosyal sorumluluk konusunda Kızılay ile dev bir projeye imza atan Johnson Wax, ‘Kanınızı sivrisineklere değil Kızılay’a bağışlayın, hayat kurtarın’ sloganı ve Kızılay’a tahsis ettiği mobil kan otobüsü ile son 2 senede 20 bin ünite kan toplanmasına da aracılık etti.

Sağlık Bakanlığı izinli ürünler

 Firma yetkilileri, perakendeci dostlarına önemli açıklamalarda da bulunuyor. Sadece Sağlık Bakanlığı izinli ürünleri raflarında bulundurmalarını tavsiye ediyor. Johnson Wax olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını dile getiren yetkililer, yaz aylarında artan keneye karşı “OFF Max” adlı ürünün de portföylerinde bulunduğunu vurguluyor. OFF Max, vücuda sürülme suretiyle kenelere karşı 4, sivrisineklere karşı ise 8 saat etkili koruma sağlıyor.

Johnson Wax’ın haşere savaşında Raid haricinde Baygon ve OFF gibi önemli markaları da bulunuyor.

Sektör oyuncularından aldığımız bilgilere göre Türkiye’nin konumu ve yaz mevsiminin uzun olması nedeniyle ev içi kullanılan haşere ilaçlarına ihtiyaç kaçınılmaz oluyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER