Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Genç üreticiler İtalya yolcusu

Editör
Abone Ol:

Slow Food International ve genç aktivist kolu Slow Food Youth Network “Expo Milano 2015” fuarının kapanışı için 2000 genç ve küçük ölçekli çiftçi üç gün sürecek bir etkinlik için endüstriyellere meydan okumaya karar verdi.

Türkiye’den etkinliğe katılan on üretici içerisindeki Şile Doğal Ürünler Pazarı’nın iki genç çiftçisi Zeynep Toksöz ve Neşe Demir hem Türkiye’yi temsil edecek, hem de dünyanın her köşesinden çiftçilerle tanışma fırsatı bulacaklar.
Şile Belediyesi, Slow Food International ve Slow Food Şile Palamut Birliği, etkinliğe katılacak çiftçileri 2 Ekim Cuma günü İtalya’ya yolcu etti. Yolculuk öncesi genç çiftçilerle bir araya gelen Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, doğal üretim ve tüketimin önemine vurgu yaparak; “İstanbul’un en değerli ve verimli toprakları olan Şile’yi hak ettiği değere taşımak amacıyla attığımız adımların meyvelerini topluyoruz. Şile İstanbul’un en geniş orman ve tarım alanına sahip. Bu verimliliği değerlendirerek, hem köylümüze destek oluyoruz, hem de ilçemizin değerine değer katıyoruz. Expo Milano 2015 fuarı doğal beslenme kapanış etkinliği içerisinde Şile Doğal Ürünler Pazarı çiftçilerimizin yer almasından gurur duyuyoruz” dedi. Genç üreticileri tebrik eden Başkan Can Tabakoğlu iyi yolculuklar dileğiyle birlikte üreticileri Expo 2015 fuar kapanış etkinliği için İtalya’ya uğurladı.
İtalya’nın Milano kentinde devam eden EXPO fuarı bu yıl 01 Mayıs-31 Ekim tarihleri arasında yaklaşık 20 milyon ziyaretçi ağırlıyor.  1,1 milyon metrekare alan üzerinde sergilenen etkinlik dünyanın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor. 140 ülkeden katılımcılar, en iyi teknolojileri ile dünyanın sürdürülebilirliği çerçevesinde sağlıklı, güvenli ve yeterli yiyecek kaynakları konusunda bilgilendirmede bulunuyorlar. Katılımcılar en iyi lezzetleri tatma, dünyanın seçkin tabakları ile buluşma, doğal organik yiyecekler ve damak çatlatan gastronomi lezzetleri ile bir araya geliyor.
Sadece kendi ürettikleri ürünleri satan çiftçilerden oluşan Uluslararası pazar ağı Yeryüzü Pazarı’nın İstanbul’daki ilk adayı olan “Şile Doğal Ürünler Pazarı” açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gördü. Şile Doğal Ürünler Pazarı Uluslararası ve halk destekli bir örgütlenme olan Slow Food tarafından desteklenen ve mevsimsel, yöresel ve sürdürülebilir tarım metodları ile üretilmiş doğal ürünlerin uluslararası adresi niteliğini taşıyor. Yeryüzü Pazarı’nın İstanbul’daki ilk adayı “Şile Doğal Ürünler Pazarı” şimdi tescillenmek için gün sayıyor. İstanbul’un en geniş orman ve tarım alanına sahip olan Şile’nin 57 köyünde yerel halkın ürettiği, tamamen doğal ürünlerin yer aldığı pazar, hem tamamen doğal ve nitelikli ürünleri tezgâhlara çıkarıyor, hem de dünyanın dört bir yanından gelen üreticilere ev sahipliği yapıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER