Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Gıda perakendeciliğinden yepyeni bir pazaryerine

Editör
Abone Ol:

İlk kez bir pazaryeri, kendisini anne, anne adayları ve çocukların yerine koyarak bir site planladı. Pempati ismini taşıyan pazaryeri, Anadolu’dan beş yatırımcının biraraya gelmesi ile kuruldu. Bu oluşum için 100 milyon lira sermaye ile kurulan Metastore şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Salman, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Önce Türkiye ardından da dünyaya yaymak için bu pazaryerini kurduklarının belirten Salman, “Kaliteli hizmet ve çok daha uygun fiyat seçenekleri ile yola çıktık. Batman’da aynı zamanda marketçilik yapıyoruz. Odak dağıtmadan tüm anne, çocuk ve bebek ürünlerine tek bir pazaryerinden ulaşılabilmesi için Pempati’yi kurduk. İddia ediyoruz ki; bir anne veya bir ebeveyn bu siteye girdiğinde kendisine lazım olan ürünü mutlaka bulacak. Bebek mamasından emziğe; bebek arabasından hamile kıyafetine, çocuk bezinden şampuana kadar yaklaşık 250 bin çeşit ürün Pempati’den temin edilebilecek. Sadece anne, çocuk ve bebek kategorisine bu denli odaklanmış bir başka pazaryeri yok. Aynı zamanda projeksiyonu daraltarak bir alanda uzmanlaşıp verdiğimiz kaliteli hizmeti daha da artırmak istiyoruz. Ayrıca şunu da iddia ediyoruz ki; Pempati aynı ürünü diğer pazaryerlerine göre en az yüzde 20 daha uygun fiyata satacak. Yani Pempati’den daha ucuza ürün bulmak mümkün olmayacak” dedi.

Pempati’de sadece anne, çocuk ve bebek ürünlerinin satılacağını belirten Salman, “Pempati’de başka bir ürün satılmayacak. Çünkü zaten çok büyük bir pazardan bahsediyoruz. Şöyle ki; her yıl ortalama 1.1 milyon bebek doğuyor. 0-14 yaş arası nüfus da 19 milyon kişi. Pazaryerlerinden alışveriş yapan kadın müşteri sayısı ise 20 milyondan fazla. Aslında niş bir alana giriyoruz ve burada çok büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Anne, bebek ve çocuk kategorisinin pazar büyüklüğü yaklaşık 100 milyar lira. Pempati olarak hedefimiz ilk yılın sonunda mağazalarımızın toplam cirosunun günlük 12 milyon liraya ulaşması. Üçüncü yıl sonunda üç haneli milyon liralara, beşinci yıl sonunda ise milyar liralık hatta milyar dolarlık cirolara ulaşmasını hedefliyoruz” dedi. Pempati içinde yer alacak firmalarla görüşmelere başladıklarını belirten Salman, “Şu an 100 firma ile anlaştık. Birinci yılın sonunda üç bin firmanın Pempati’de yer almasını hedefliyoruz. Üçüncü yıl sonunda Pempati’deki şirket sayısı 15 bine ulaşacak. Beşinci yıl sonunda ise 35 bin olarak tahmin ettiğimiz bu sektördeki tüm şirketlerin Pempati’de bir mağazasının olmasını hedefliyoruz” dedi.

Tedarik zinciri oluşturacak

Diğer pazaryerlerinden daha ucuza mal satımını ise Pempati’de mağaza açan işyerlerinden daha düşük komisyon alarak başaracaklarını dile getiren Salman, “Bir yandan müşteriler için daha kolay, daha güvenli ve hızlı alışveriş imkanı sağlarken, bir yandan da mağazalardan düşük komisyon alacağız. Aynı zamanda büyük bir tedarik zinciri oluşturacağız. Mağazalar için ikinci yılın sonunda ihracat yapabilme olanağı sunmayı planlıyoruz. Bu suretle bir yandan yüksek müşteri memnuniyetini yakalayacak bir yandan da mağazalarımızı yurtdışına açacağız” diye konuştu. Salman, “Deyim yerindeyse Anadolu’nun bağrından kopup geldik. Geleneklerimizden aldığımız ahilik kültürünü de dijital ortama taşımayı planlıyoruz. Ahilik kültürüne göre kazandığımızı paylaşmak ve beraber yol aldığımız mağazaları daha iyi bir konuma taşımamız gerekir. Biz de bunun için çalışacağız. Bu amaçla mağazalarımıza ürün tedarik zinciri oluşturmayı planlıyoruz. Bu sayede güç birliği oluşturup üretici firmalardan mağazalarımız için ürünleri daha uygun fiyata tedarik edebileceğiz” dedi.

Yatırımlar hız kesmeden devam edecek

Pempati projesi için ilk etapta 10 milyon liralık yatırım yaparak faaliyete başladığını, ilerleyen dönemde bu yatırım tutarının peyderpey artacağını dile getiren Salman, “Gerek teknoloji ve gerekse tanıtım bakımından yatırımlarımız sürecek. Hedefimiz her annenin Pempati’yi bir kez de olsa ziyaret etmesini sağlamak. Eminiz ki, Pempati’yi ziyaret ettikten sonra başka bir pazaryeri platformuna gitme ihtiyacı duymayacak. Bu nedenle tüm annelere ulaşana kadar yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER