Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Gönüllü diş hekimleri diş macunu tüketimini arttırdı

Editör
Abone Ol:

Colgate-Palmolive’in organizasyonuyla 6 bin gönüllü hekim, yaklaşık 300 bin kişinin dişini ücretsiz muayene edecek.

Colgate-Palmolive Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura, Türkiye’yi baştan sona gezen gönüllü diş hekimleri sayesinde kişi başına tüketilen diş macunu miktarının 14 yılda iki kattan fazla arttığını söyledi. 14 yıl önce Türkiye’de kişi başı tüketilen diş macunu miktarının 45 gram olduğunu ifade eden Pura şöyle konuştu:

“Türkiye’yi baştan sona gezen gönüllü diş hekimleri ve ağız sağlığı haftalarına katılan hekimler sayesinde bilinç gelişti. Diş macunu tüketimi 109 grama yükseldi.”

Geçen yıl hanelerin yüzde 73.6’sının diş macunu satın aldığını anlatan Pura, şunları söyledi:

“Haneler bir yılda 135 milyon 536 TL’lik diş macunu aldı. Bu 7 bin 480 ton diş macunu demek. Pazarın yüzde 13 büyüyüp 260 milyon TL’yle yılı kapatmasını hedefliyoruz. Geçen yıl 96 milyon dolara ulaşan diş fırçası pazarında da yüzde 8’lik bir büyüme bekliyoruz.”

Bu yıl 10’uncu yılına giren “Ağız Sağlığı Haftası”nın 1-31 Ekim arasında 6 bin gönüllü hekimle başlayacağını anlatan Pura, şunları söyledi:

“Türk Periodontoloji Derneği ve Sağlık Bakanlığı’yla yürüttüğümüz, gönüllülük esasına göre işleyen bu kampanyada geçen yıl 5 bin hekim 200 bin kişiyi muayene etti ve bilgi verdi. Bu yıl 6 bin hekimle 300 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Randevu alan tüm hastalar muayene edilecek. Diş macunu numuneleri ve eski diş fırçasını getirene yenisi verilecek.”

Hedef 2.5 milyon çocuk

Diş ve ağız sağlığında bilinçlenmeyi artırmak için 1996’dan beri birçok farklı proje gerçekleştirdiklerini anlatan Pura, şunları söyledi:

“2006’da ‘Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler’ projesini hayata geçirdik. Yurt genelini kapsayan ve 3’üncü sınıf çocuklarına yönelik olan bu kampanyada Milli Eğitim Bakanlığı’yla birlikte yol alıyoruz. Bu yılın sonunda 1 milyon 250 bin çocuğa ulaşacağız. 2011’de 2.5 milyon çocuğa eğitim vermiş olacağız.”

Çocuklarda ağız ve diş sağlığına yönelik iyileşme olmasına karşın 30-34 yaş arasındaki kişilerin yüzde 97’sinde çürük olduğuna dikkat çeken Pura, şöyle devam etti: “Diş hekimini yılda 2 kereden fazla ziyaret edenlerin oranı yüzde 22. Yüzde 26’sı hiç gitmiyor. Gidenlerin yüzde 28’sı da acil durumlarda gidiyor.”

2 kişiye 1 diş fırçası düşüyor

-Türkiye’de 2 kişiye 1 diş fırçası düşüyor. 120 milyon TL üzerindeki pazarın bu yıl yüzde 8 büyümesi bekleniyor.

-Tüketicilerin yüzde 40’ı çürükten koruyan macunları tercih ederken en çok satılan boyutlar 100 ve 125 ml. Satın almaların çoğunluğu kadınlar tarafından yapılıyor.

-Türkiye’de kişi başına düşen diş macunu miktarı 109 gram. Bu miktar ABD’de 572 gram, Almanya’da 589 gram, İngiltere’de 480 gram.

-Türkiye’de vatandaşların yüzde 26’sı son iki senede diş hekimi ziyaret etmezken, iki kereden fazla gidenlerin oranı yüzde 12.

-Türkiye’de en çok dolgu, diş çektirme ve acil durumlarda diş hekimi ziyareti yapılırken en az diş beyazlatmak için gidiliyor. Diş hekimine sadece kontrol için gidenlerin oranıysa yüzde 12.

– Tüketicilerin en az tercih ettiği ağız ve diş sağlığı ürünü diş ipi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER