Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Hasbro, iş ortaklarıyla buluştu

Editör
Abone Ol:

Hasbro Türkiye, pek çok tüketici kampanyası ve etkinliğine iş ortaklarını da dahil ederek karşılıklı işbirliğini geliştiriyor ve güçlendiriyor.

Markalı oyun ve oyuncak sektörünün en büyük lisansörlerinden biri olan Hasbro, markalar ve lisans dünyasındaki zenginlik ve yeniliklerini 11 Haziran’da Kanyon sinemasında düzenlenen toplantıda lisansiyerleri ve müşterileriyle paylaştı.

My Little Pony, Play-Doh, Transformers, Littlest Petshop Minişler gibi belli başlı Hasbro markalarının lisans dünyasının anlatıldığı toplantıda Hasbro Avrupa Franchise Pazarlama Müdürü Grant Gie de Transformers serisinin gişe rekorları kıran üçüncü filminin ardından Haziran 2014’te vizyona girecek olan Transformers 4 filminin tanıtımını yaptı.

Markalı oyun, oyuncak ve eğlence devi Hasbro, toplantıda bahsedilen “franchise marka” vizyonuyla bu markalarda sadece oyun ve oyuncaklar sunmakla kalmıyor; markalarını, sinema filmleri, çizgi diziler, televizyon programları, lisanslı ürünler, dijital dünyaya uyarlanan versiyonlar ve etkinlikler ile destekleyip sevenlerini 360 derece saran bir eğlence dünyası yaratıyor.

Amerikan License! dergisinin her yıl dünya çapında hazırladığı en büyük 125 lisansörün yer aldığı listede, 2012’de 12. sıradan 7. sıraya yükselen Hasbro; giyim, aksesuar, ayakkabı, ev tekstili ve tekstil, çanta ve kırtasiye, gıda, yayın, dijital oyunlar gibi kategorilerdeki lisanslı ürünlerini iş ortaklarıyla geniş kitlelere ulaşıyor.

Türkiye’de de Hasbro sayılı lisansör firmalar arasında yer alıyor. Hasbro Türkiye Lisans Departmanı, Hasbro markalarının lisans programlarını yürütürken markaların pazardaki gücünü ve payını büyütmesine katkıda bulunuyor. Oyuncakların yanı sıra My Little Pony’nin nevresim takımları, pike ve battaniyeleri Taç kalitesi ile çocukların odalarını süslüyor. My Little Pony’nin yanı sıra Transformers ve Furby yatak takımları da Taç-Zorluteks Tekstil tarafından üretiliyor.

Yaygan Çanta ise Transformers okul çantaları ve kırtasiye ürünlerini yenileyerek okul sezonunda çocuklarla buluşturuyor. Ayrıca bir sonraki sezonda My Little Pony okul çanta ve malzemeleri Yaygan kalitesi ile üretilmeye başlanacak.

Ceren Kırtasiye, Play-Doh ve Littlest Pet Shop Minişler kırtasiye grubu ve okul çantalarını; Egmont ve Aventura Yayıncılık, Transformers, Play-Doh ve My Little Pony dergi ve kitaplarını; Keskin Color ve Gıpta Kırtasiye, Littlest Pet Shop ve Transformers kağıt kırtasiye gruplarını; Ege Bal, Transformers ve My Little Pony ballarını; Prestij Saat, Nerf güneş gözlüklerini çocukların beğenisine sunuyor. Daha pek çok lisansiye/iş ortağı ile her marka için farklı çalışmalar yürütülerek çocukların yaşam alanlarında Hasbro markaları yerlerini alıyor. Hasbro Türkiye, pek çok tüketici kampanyası ve etkinliğine iş ortaklarını da dahil ederek karşılıklı işbirliğini geliştiriyor ve güçlendiriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku

Firmalardan

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kuralları değişiyor

Editör

Yazar:

Perakende sektöründe ürünler ve fiyatlar sürekli değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için doğru ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan ürün fiyatlarını sorunsuz şekilde değiştirirken diğer yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde zaman kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme işlemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Aynı zamanda raf-kasa-online mağaza arasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf yönetimi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Hızlı fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya yönetimi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları gibi perakendecilerde karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. Merkezi yönetim sayesinde insani hatalar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine uyumu artırıyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende sektörünün pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni çözümle çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, işlevsellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni nesil fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden önemli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, mükemmel hız ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım süresine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir arada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir tasarıma sahip olan yeni çözüm, IP68 koruma seviyesinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara uyum sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez gibi özelliklere sahip bulunuyor. Yalnızca 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe dayanıklı korumalı bir ekranı bulunan ürünün zarif görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir düzeye taşınıyor. Nebular’da ayrıca bütün ledler 3 saniye gibi kısa bir sürede yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme işlemi ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan iyisi yok!

Perakende sektörünün bir yandan müşterinin alışveriş deneyimini iyileştirmek diğer yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, doğru teknolojiyi doğru yerden konumlandırmak gerektiğinin bilincine giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende sektörünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca göre tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Sektörde genel itibarıyla tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay gibi bir sürede ürünleri teslim edip kurulum gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 ilde servis ve kurulum desteği sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Baoli, Hasel Grup ile Türkiye’de….

Editör

Yazar:

İntralojistik sektöründe lider olan KION Grubunun bir diğer markası olan BAOLI artık HASEL Grup güvencesiyle Türkiye’de…  BAOLI markasını Türkiye’de HASEL GRUP’un bir şirketi olan RENTLIFT İstif Makinaları San. ve Tic. A.Ş. tarafından müşterilerin beğenisine sunacak olup, yeni makine satışın yanında, müşterilerine servis, yedek parça ve aksesuar temini, ikinci el ekipman satışı ve kiralama operasyonlarını da sürdürecektir.

BAOLI, 30.000 çalışanı, 100’den fazla ülkedeki satış ve servis ağı ile intralojistik sektöründe dünya çapında bir lider olan KION Grubunun bir markasıdır. BAOLI’nin ürünleri sadece Avrupa pazarı ve AB standartlarını karşılamanın yanı sıra pratik, güvenilir ve optimum ergonomiyi sağlayacak şekilde konsept tasarımla başlamıştır.

Bunu gerçeğe dönüştürmek için BAOLI bir Çinli şirketin enerjisiyle önde gelen bir Alman grubunun gücünü birleştirerek, KION Grubunun desteği ve deneyimiyle müşterilerine finansal fayda sağlayabilmek için durmaksızın çalışmaktadır.

Kavramsal düşünce gücü BAOLI’yi rakiplerinden daha ileriye taşımaktadır. BAOLI ürünlerini tasarlayıp, üretirken her müşterinin uygulamalarını ve zorluklarını anlayarak ve kaliteden ödün vermeden maliyet optimizasyonu sağlama düşüncesiyle ilerlemektedir. Bu sayede, müşterilerine tam istediklerini pratik ve güvenilir bir ürün portföyü ile kendilerine sağlayabilmektedir.

Türkiye’de RENTLIFT tarafından müşterilerin beğenisine sunulacak olan BAOLI markası dizel ve LPG motorlu Forkliftler, Elektrikli Forkliftler ve Depo Ekipmanları olmak üzere 3 ana kategoride Türkiye intralojistik sektörüne giriş yapmaktadır.

Bu bağlamda ürün kategorilerine bir göz atarak, Türkiye’ye giren BAOLİ ürünlerin özelliklerini anlamakta fayda bulunmaktadır.

BAOLI’nin dizel ve LPG motorlu forkliftleri, 1,5 ila 10 ton arası yük kapasitesine sahip, yüksek üretkenlik ve mükemmel performans sağlamak için üretilmiş olup, özellikle dış mekanlarda kullanım için özel olarak tasarlanmışlardır.

Titreşimi minimize eden yükten “bağımsız” olarak ve maksimum görünürlüğü ve güvenliği sağlamak üzere tasarlanmış ergonomik operatör kabini sayesinde operatörün güvenliği sağlanmıştır.

Buna ek olarak, özel tasarlanmış daha ufak çaplı direksiyon simidi sayesinde daha fazla manevra kabiliyeti ve daha uzun saatler operatörün yorulmadan çalışmasına olanak sağlanmıştır.

Son olarak da kolayca erişilebilen hidrolik kumanda kolları, çok işlevli gösterge panelleri ve motor bölmesinin kapaklarını 90°’den fazla açılması sayesinde servis ve bakım işlemlerinde kolaylık sağlanabilmesi sağlanmıştır.

Elektrikli forkliftler ise 1,5 ila 3,5 ton arası yük kapasitesine sahip, hem iç hem de dış mekanlarda kullanım için ideal olup, müşterilerin ihtiyaçlarına göre hem 3 lastikli hem de 4 lastikli versiyonları da mevcuttur.

Bu kategoride içten yanmalı motorlu kardeşlerinde olduğu gibi mükemmel görüş sağlayan son derece sağlam operatör kabiniyle donatılmıştır. Ekipmanda kullanılan elektronik bileşenler İtalya’da üretilmekte olup, hem sürüş hem de kaldırma için AC elektrik motor teknolojisi kullanılmıştır.

Daha çevreci ve tasarruflu olarak tasarlanan BAOLI elektrikli forkliftleri frenleme enerjisinin bir kısmının geri kazanılmasını sağlayarak, daha fazla sürüş güvenliği sağlayan Rejeneratif Fren Sistemiyle donatılmıştır.

Direksiyon sensörü ve 3 lastikli modellerde otomatik viraj hızı azaltma sistemi süratli bir taşıma sırasında gerek ekipman gerekse operatörün güvenliği için düşünülmüştür. Buna ek olarak eldeki görevin durumuna bağlı olarak seçilebilir sürüş performansı seviyesi sayesinde ekipmanın performansı uygulamaya göre uyum sağlayabilmesi için seçilebilmektedir.

Son olarak depo ekipmanları ana kategorisinde Transpaletler, İstifleyiciler ve Çok Fonksiyonlu Depo Ekipmanları Türk müşterilerinin beğenisine sunulacaktır.

Baoli’nin elektrikli transpaletleri, 1,2 ila 2,5 ton arasında geniş yük kapasiteleriyle depolarda ve tüm kapalı ortamlarda kullanımlarda malzeme taşıma için mükemmel seçimdir.

Baoli, transpaletlerinde kullandığı bileşenlerin seçimini kaliteye odaklanmış, dünyanın önde gelen sektör lider markaları arasından yapmakta olup, ağır hizmet operasyonlarında bile müşterilerine maliyetlerinden tasarruf etmeyi ve ekipmanların güvenilirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

1,0 ila 1,6 ton arasında yük kaldırma kapasitesine sahip çok yönlü ve kullanımı kolay istifleyiciler, ürünlerin araçlara yüklenmesi veya araçlardan boşaltılarak raflara koyulmak üzere, özellikle maksimum görünürlük sağlayan ve yüksek teknolojili asansörler ile donatılmıştır.

Özellikle, 4-noktadan destek sağlayan dengeli tasarımıyla, yüksek kaliteli bileşenleriyle, maksimum hassasiyet ve güvenlik için elektronik kontrollü orantılı kaldırma/indirme sistemiyle ve elektronik parçaları toz ve nemden koruyan sağlam muhafazasıyla müşterilerin zorlu görevlerin altından rahatlıkla kalkabilmektedir.

100 kg yük kaldırma kapasitesine sahip, çok fonksiyonlu depo ekipmanı Baoli KBO 01L, yeni nesil hafif hizmet sipariş toplayıcı, dar koridorlar ve her türlü perakende noktaları için mükemmel bir seçimdir.

Sezgisel kullanım arayüzü ve güvenli tasarımı, verimli bir şekilde ürünlerin raflara konması veya raflarda alınmasını sağlayan müşteri ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir platformdur.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER