Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Hasbro, iş ortaklarıyla buluştu

Editör
Abone Ol:

Hasbro Türkiye, pek çok tüketici kampanyası ve etkinliğine iş ortaklarını da dahil ederek karşılıklı işbirliğini geliştiriyor ve güçlendiriyor.

Markalı oyun ve oyuncak sektörünün en büyük lisansörlerinden biri olan Hasbro, markalar ve lisans dünyasındaki zenginlik ve yeniliklerini 11 Haziran’da Kanyon sinemasında düzenlenen toplantıda lisansiyerleri ve müşterileriyle paylaştı.

My Little Pony, Play-Doh, Transformers, Littlest Petshop Minişler gibi belli başlı Hasbro markalarının lisans dünyasının anlatıldığı toplantıda Hasbro Avrupa Franchise Pazarlama Müdürü Grant Gie de Transformers serisinin gişe rekorları kıran üçüncü filminin ardından Haziran 2014’te vizyona girecek olan Transformers 4 filminin tanıtımını yaptı.

Markalı oyun, oyuncak ve eğlence devi Hasbro, toplantıda bahsedilen “franchise marka” vizyonuyla bu markalarda sadece oyun ve oyuncaklar sunmakla kalmıyor; markalarını, sinema filmleri, çizgi diziler, televizyon programları, lisanslı ürünler, dijital dünyaya uyarlanan versiyonlar ve etkinlikler ile destekleyip sevenlerini 360 derece saran bir eğlence dünyası yaratıyor.

Amerikan License! dergisinin her yıl dünya çapında hazırladığı en büyük 125 lisansörün yer aldığı listede, 2012’de 12. sıradan 7. sıraya yükselen Hasbro; giyim, aksesuar, ayakkabı, ev tekstili ve tekstil, çanta ve kırtasiye, gıda, yayın, dijital oyunlar gibi kategorilerdeki lisanslı ürünlerini iş ortaklarıyla geniş kitlelere ulaşıyor.

Türkiye’de de Hasbro sayılı lisansör firmalar arasında yer alıyor. Hasbro Türkiye Lisans Departmanı, Hasbro markalarının lisans programlarını yürütürken markaların pazardaki gücünü ve payını büyütmesine katkıda bulunuyor. Oyuncakların yanı sıra My Little Pony’nin nevresim takımları, pike ve battaniyeleri Taç kalitesi ile çocukların odalarını süslüyor. My Little Pony’nin yanı sıra Transformers ve Furby yatak takımları da Taç-Zorluteks Tekstil tarafından üretiliyor.

Yaygan Çanta ise Transformers okul çantaları ve kırtasiye ürünlerini yenileyerek okul sezonunda çocuklarla buluşturuyor. Ayrıca bir sonraki sezonda My Little Pony okul çanta ve malzemeleri Yaygan kalitesi ile üretilmeye başlanacak.

Ceren Kırtasiye, Play-Doh ve Littlest Pet Shop Minişler kırtasiye grubu ve okul çantalarını; Egmont ve Aventura Yayıncılık, Transformers, Play-Doh ve My Little Pony dergi ve kitaplarını; Keskin Color ve Gıpta Kırtasiye, Littlest Pet Shop ve Transformers kağıt kırtasiye gruplarını; Ege Bal, Transformers ve My Little Pony ballarını; Prestij Saat, Nerf güneş gözlüklerini çocukların beğenisine sunuyor. Daha pek çok lisansiye/iş ortağı ile her marka için farklı çalışmalar yürütülerek çocukların yaşam alanlarında Hasbro markaları yerlerini alıyor. Hasbro Türkiye, pek çok tüketici kampanyası ve etkinliğine iş ortaklarını da dahil ederek karşılıklı işbirliğini geliştiriyor ve güçlendiriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER