Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

“Hayat ve tüketici dijitalde”

Editör
Abone Ol:

DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Çelet, Desa’da mobilden sipariş oranlarının desktoptan siparişlerle kıyaslandığında iki kat fazla olduğunu vurguladı.

DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Çelet, “Desa’da mobilden sipariş desktoptan siparişlerle kıyaslandığında iki kat fazla. Sektöre göre ortalama sipariş tutarımızın yüksek olması nedeniyle genel e-ticaretteki mobil oranı doğal olarak düşük kalıyor. Edindiğimiz verilere göre yüksek fiyatlı ürünlerde müşteri daha fazla incelemek, daha büyük görseller görmek ve sitede vakit geçirmek istiyor. Uzun süredir iletişimde olduğumuz bir müşteri kitlemiz var ve mail, sms, push gibi kanallardaki açılma, tıklanma, ziyaret gibi kriterleri sektör rakamları ile karşılaştırdığımızda başarılı sonuçlar aldığımızı görüyorum. Son zamanlarda mobil alışverişin yanında aplikasyonlar da öne çıkmaya başladı. Desa ios ve android mobil aplikasyonlarını 2019 yılında devreye aldık ve yoğun bir şekilde duyurularına yeni başlamamıza rağmen erken dönemde cironun önemli bir payının aplikasyonlardan gelmeye başladığını görüyoruz. Başarılı bir dönüşüm sağladık.

Mobil site ve app’lerde gezinme ve alışveriş adımları marka imajından da ödün vermeden user friendly tasarlamalı ve sepet ortalamasını arttırarak siparişi sonuçlandırmaya destek olması ve teşvik etmesi gerektiğine inanıyoruz. Tüm markalar müşterileri ile iletişim için aynı kanalları kullanıyor ve müşteri mesaj bombardımanına tutuluyor maalesef. Bu noktada kişiye özel iletişim ve müşterilerimizin haber alma isteklerine saygı duyarak gönderilen duyurular önem kazandı. 2019 yılında mağaza, online ve Desa Mobil App ile müşterilerimizin veri ve iletişim izinlerini sağlıklı almamızı sağlayan entegrasyon yazılımına yatırım yaptık.

Özellikle son zamanlarda artan anlık sipariş teslimatı yapan appler ile sipariş verme yaşının çok düştüğünü görüyorum. Yeni nesil artık makul isteklerini evden çıkmadan, herhangi biri alışverişe gitmeden hızla ulaşmayı tercih ediyor. Biz de şirket olarak 2020 yılının ortalarında aynı gün teslimat hizmetini sunmaya başlayacağız. Alışverişin bu hızında ödeme yöntemleri de çok önem kazanıyor, müşteriye havale ve birçok kartla taksitle ödeme imkanının yanında artık kartı yanında olmadan alışveriş yapma imkanı sunacak sistemleri de önümüzdeki dönemde devreye almayı planlıyoruz.

Müşteri online’de her istediğini bulabilirken mağazalarda beden tükenmesi veya beğendiği modelin/rengin o mağazada olmaması sonucu mutsuz müşteri ve satış kaybı yaşanır. Yakın zamanda tüm mağazaların depo ve diğer mağazaların stoklarını görebildiği ve talep edebildiği, müşteri adına sipariş oluşturabildiği omnichannel entegrasyonlar ile mağazada olmayan ürünün müşterinin adresine kargolayabileceğimiz çözümler de planlıyoruz.

Kişiselleştirme, kişiye özel ürünler her geçen gün daha da önem kazanıyor. Web sitemiz ve mağazalarımızda müşterinin beğendiği deri rengi ile ürününü tasarlayıp, deri ceket, çanta ve deri aksesuar üzerine kendine veya sevdiğine özel mesajını yazdırarak sipariş verebileceği deneyimleri de sunuyoruz. Tüketici ilk yıllarda internette indirimli ürün bulunur algısına sahip iken zamanla beğendiği ürünü fiyatından bağımsız alır hale gelmeye başladı. Özellikle bilinçli müşteri için markanın kendi web sitesinden sezon ürünü deneyimi sunabilmek çok özel bir hizmet. Desa.com.tr en büyük Desa mağazamız, Flagship mağazalarımız için özel üretilen niş ürün gruplarından, tüm mağazalarda bulunan deri ceket, çanta, ayakkabı koleksiyonuna ve hatta sezon sonu ürünlere bir tıkla ulaşma fırsatı sunuyoruz. 2020 yılının ilk çeyreğinde kuruluş yılımıza ihtafen yarattığımız ve dünyada ve özellikle modanın merkezi İtalya’da 150’den fazla butikte satışta olan NineteenseventytwoDESA markamızın web sitesi yayına alınacak ve 1972Desa koleksiyonu tüm dünyadaki deri ceket ve çanta tutkunları tarafından bir tıkla sipariş verilebilir olacak. Bu sitenin özelliği ise tüm ürünler siparişi geldikten sonra üretimi başlayacak, müşterinin talebi olan renk ve malzemeler ile üretilebilecek.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER