Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

“Hayat ve tüketici dijitalde”

Editör
Abone Ol:

DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Çelet, Desa’da mobilden sipariş oranlarının desktoptan siparişlerle kıyaslandığında iki kat fazla olduğunu vurguladı.

DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Çelet, “Desa’da mobilden sipariş desktoptan siparişlerle kıyaslandığında iki kat fazla. Sektöre göre ortalama sipariş tutarımızın yüksek olması nedeniyle genel e-ticaretteki mobil oranı doğal olarak düşük kalıyor. Edindiğimiz verilere göre yüksek fiyatlı ürünlerde müşteri daha fazla incelemek, daha büyük görseller görmek ve sitede vakit geçirmek istiyor. Uzun süredir iletişimde olduğumuz bir müşteri kitlemiz var ve mail, sms, push gibi kanallardaki açılma, tıklanma, ziyaret gibi kriterleri sektör rakamları ile karşılaştırdığımızda başarılı sonuçlar aldığımızı görüyorum. Son zamanlarda mobil alışverişin yanında aplikasyonlar da öne çıkmaya başladı. Desa ios ve android mobil aplikasyonlarını 2019 yılında devreye aldık ve yoğun bir şekilde duyurularına yeni başlamamıza rağmen erken dönemde cironun önemli bir payının aplikasyonlardan gelmeye başladığını görüyoruz. Başarılı bir dönüşüm sağladık.

Mobil site ve app’lerde gezinme ve alışveriş adımları marka imajından da ödün vermeden user friendly tasarlamalı ve sepet ortalamasını arttırarak siparişi sonuçlandırmaya destek olması ve teşvik etmesi gerektiğine inanıyoruz. Tüm markalar müşterileri ile iletişim için aynı kanalları kullanıyor ve müşteri mesaj bombardımanına tutuluyor maalesef. Bu noktada kişiye özel iletişim ve müşterilerimizin haber alma isteklerine saygı duyarak gönderilen duyurular önem kazandı. 2019 yılında mağaza, online ve Desa Mobil App ile müşterilerimizin veri ve iletişim izinlerini sağlıklı almamızı sağlayan entegrasyon yazılımına yatırım yaptık.

Özellikle son zamanlarda artan anlık sipariş teslimatı yapan appler ile sipariş verme yaşının çok düştüğünü görüyorum. Yeni nesil artık makul isteklerini evden çıkmadan, herhangi biri alışverişe gitmeden hızla ulaşmayı tercih ediyor. Biz de şirket olarak 2020 yılının ortalarında aynı gün teslimat hizmetini sunmaya başlayacağız. Alışverişin bu hızında ödeme yöntemleri de çok önem kazanıyor, müşteriye havale ve birçok kartla taksitle ödeme imkanının yanında artık kartı yanında olmadan alışveriş yapma imkanı sunacak sistemleri de önümüzdeki dönemde devreye almayı planlıyoruz.

Müşteri online’de her istediğini bulabilirken mağazalarda beden tükenmesi veya beğendiği modelin/rengin o mağazada olmaması sonucu mutsuz müşteri ve satış kaybı yaşanır. Yakın zamanda tüm mağazaların depo ve diğer mağazaların stoklarını görebildiği ve talep edebildiği, müşteri adına sipariş oluşturabildiği omnichannel entegrasyonlar ile mağazada olmayan ürünün müşterinin adresine kargolayabileceğimiz çözümler de planlıyoruz.

Kişiselleştirme, kişiye özel ürünler her geçen gün daha da önem kazanıyor. Web sitemiz ve mağazalarımızda müşterinin beğendiği deri rengi ile ürününü tasarlayıp, deri ceket, çanta ve deri aksesuar üzerine kendine veya sevdiğine özel mesajını yazdırarak sipariş verebileceği deneyimleri de sunuyoruz. Tüketici ilk yıllarda internette indirimli ürün bulunur algısına sahip iken zamanla beğendiği ürünü fiyatından bağımsız alır hale gelmeye başladı. Özellikle bilinçli müşteri için markanın kendi web sitesinden sezon ürünü deneyimi sunabilmek çok özel bir hizmet. Desa.com.tr en büyük Desa mağazamız, Flagship mağazalarımız için özel üretilen niş ürün gruplarından, tüm mağazalarda bulunan deri ceket, çanta, ayakkabı koleksiyonuna ve hatta sezon sonu ürünlere bir tıkla ulaşma fırsatı sunuyoruz. 2020 yılının ilk çeyreğinde kuruluş yılımıza ihtafen yarattığımız ve dünyada ve özellikle modanın merkezi İtalya’da 150’den fazla butikte satışta olan NineteenseventytwoDESA markamızın web sitesi yayına alınacak ve 1972Desa koleksiyonu tüm dünyadaki deri ceket ve çanta tutkunları tarafından bir tıkla sipariş verilebilir olacak. Bu sitenin özelliği ise tüm ürünler siparişi geldikten sonra üretimi başlayacak, müşterinin talebi olan renk ve malzemeler ile üretilebilecek.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER