Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

HomeByMe, geleceğin ev dekorasyon mağazasını sunuyor

Editör
Abone Ol:

Dassault Systèmes bu uygulamalarla birlikte ev dekorasyonu alışverişinin geleceğini dönüştürecek eksiksiz bir 3D deneyim sunuyor.

Ev dekorasyon perakendecileri ve uzmanları tüketicilerin isteklerini karşılamanın yeni yollarını arıyor. HomeByMe platformu ev ortamını değiştiren bir sanal deneyimi tüketicilere ücretsiz olarak sunuyor ve etkileşimi 3D yapılandırmanın ötesine taşıyarak kapsayıcı bir sanallığa götürüyor. Tüketiciler artık gerçek dünyada yapacakları satın alımı, projeyi veya tadilatı gerçekleştirmeden önce ev dekorasyon seçimlerini belirleyebilir, görselleştirebilir ve sonuçlandırabilir; bu sayede perakendeciler, iç mimarlar, mimarlar veya emlakçılar tüketicilerle daha iyi iletişim kurabilir, rekabet avantajı sağlayabilir ve işlerini geliştirebilirler.
Yeni HomeByMe uygulamaları şunları içeriyor:
• HomeByMe AR Experience Uygulaması: Kullanıcılar, gelecekteki alanlarının iç mekanlarını, kapsayıcı bir artırılmış gerçeklik deneyimi içinde 3D modeller ve gerçek ölçekli markalı mobilyalarla kolayca tasarlayabilir. Bir iPad veya iPhone 6S veya üzeri sürümle kullanıcılar, cihazlarını bir nesne yerleştirmek istedikleri alana doğrultur ve duvarları ve zemini bulması için cihazı hareket ettirir.
Binlerce markalı kanepe, masa, vazo, boya ve diğer öğeleri içeren kataloga göz attıktan sonra doğru boyutlarda birçok öğeyi gerçek zamanlı olarak seçebilir, önizleyebilir, döndürebilir veya taşıyabilirler. Kullanıcılar tek bir tıklamayla seçtiği ürünleri ilgili satıcıdan satın alabilir veya iç tasarım projelerini yakınları ve ev dekorasyon uzmanlarından geri bildirim almak için paylaşabilirler;
• HomeByMe VR Experience Uygulaması: HomeByMe’nin çevrimiçi planlama çözümünde bir proje hazırladıktan ve ardından ev dekorasyon seçimlerini yaptıktan sonra, kullanıcılar sanal gerçeklik gözlüklerini takarak kendilerini mekanın içindeymiş gibi hissedebilirler. Bu gerçekçi sanal ortamda mobilya ve dekor seçimlerini gerçek boyutlarında keşfedebilir, mobilyaları odanın içinde hareket ettirebilir ve sanal dünyada yaptıkları seçimlerin gerçek dünyaya yansıması hakkında bir fikir edinmek için odanın içinde dolaşabilirler.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER