Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İş süreçlerini doğru yönetmek milyonlar kazandırıyor

Editör
Abone Ol:

Amerikan Ordusu gibi dev kurumlara hizmet veren İş Süreçleri Yönetimi (BPM) Yazılımı Appian, orta ve büyük ölçekteki firmalara yarı yarıya zaman tasarrufu sağlarken, giderlerde milyonlarca dolara varan düşüş getiriyor.

Özellikle içinden geçtiğimiz kriz dönemi ile birlikte daha az kaynakla, daha çok iş yapma ihtiyacı, kurumların iş süreçlerini daha iyi yöneterek verimliliği artırmasının ne kadar önem taşıdığını ortaya çıkarmış durumda. Üstelik, piyasa koşullarındaki ani değişikliklere hızlı cevap vermek için yeni iş süreçlerinin de aynı hızla hayata geçirilmesi gerekiyor. İşte bu nedenle, 2008 son çeyreğinden bu yana tüm dünyada yazılım pazarı belirgin bir durgunluk yaşarken, iş süreci yönetim çözümleri pazarında inanılmaz bir büyüme hızı gözlemleniyor.

Bu çözümler arasında olan Appian, ölçeklenebilir yapısı ile sadece birkaç çalışanı bulunan departmanlardan, milyonlarca kullanıcıya sahip dev yapılara kadar çok geniş bir profile hitap ediyor. Tamamen web tabanlı olan yazılımın firmalara maliyeti kullanıcı sayısına ve projenin içeriğine göre değişse de, işe on bin dolar gibi bir bütçeyle başlamak mümkün olabiliyor.

Bunun karşılığında firmaların sağladığı tasarruflar yatırımın kat kat üzerinde. Appian’ın yararları iki temel başlık altında toplanabilir. Bunlardan birincisi süreçlerin başlangıcından bitişine kadar geçen zamanın kısalması, ikincisi ise verimlilik artışı. Kullanıcılar arasında yapılan Ekim 2009 tarihli bir araştırmaya göre firmalar yaptıkları yatırım karşılığında ortalama %128 gibi bir geri dönüş sağlamış. Parasal değer olarak bakıldığında ise, operasyonun büyüklüğüne göre, firmaların yıllık 100 bin dolardan 9 milyon dolara kadar tasarruf elde ettiği görülüyor.

Appian, dünyada giderek büyüyen iş süreci yazılımı pazarında en hızlı gelişmeyi yakalayan firmalardan. “Basit ve Çok Hızlı” sloganı doğrultusunda ürün geliştiren marka, hem kamu sektöründe hem de özel sektörde çok büyük projeleri başarıyla gerçekleştiriyor. Örneğin sadece Amerikan Ordusu’nda iki milyon kullanıcı Appian’ın çözümünü kullanıyor. Firma, iş süreci yönetimi pazarına ait birçok analist raporunda da kullanım kolaylığı, güçlü altyapısı ve bütün bir çözüm olması gibi özellikleri ile “lider” olarak tanımlanıyor.

Rakamlarla Appian Farkı

Dünyada Appian kullanan firmaların elde ettikleri tasarruflara birçok örnek vermek mümkün. Amerika’nın en büyük Menkul Kıymetler şirketleri arasında sayılan firmalarından biri, Appian sayesinde 1800 form ile takip ettiği süreçlerini sadece 300 forma indirgemiş. Bu sayede hem şirkete yeni başlayan elemanların çok daha hızlı adaptasyonu sağlanmış, hem de kazanılan insan ve zaman kaynağı ile daha fazla müşteriye ulaşmak mümkün hale gelmiş. İK masraf yönetimi konusunda dünya lideri olan bir başka kurum ise Appian ile yönettiği 48 süreç neticesinde zamandan %20, operasyon maliyetlerinden ise yıllık $700.000 net kazanç elde etmiş. Yedi bin noktada 878.000 aracı ile hizmet veren dünyanın en büyük araç kiralama şirketi ise 65.000 çalışanına Appian ile verdiği bilgi sistemleri talep yönetimi hizmetinde yıllık %100 kapasite artışı sağlamış. Bu sayede 1500 çalışana sahip hizmet departmanı, satın almalarla daha da büyüyen yapıya sorunsuz hizmet vermeye devam etmekte.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER