Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Kariyer hedeflerinize ulaşmanın yolu; İngilizce öğrenmek

Editör
Abone Ol:

Günümüzde iyi bir iş kolunda hizmet verebilmek kariyer basamaklarını hızlıca çıkabilmek için İngilizce bilmek çok önemli.

İş İngilizcesi günlük İngilizce dilinden farklı da olsa temel bilgiler ve gramer kuralları asla değişmez. Bu yüzden de eğitim hayatınız boyunca İngilizce öğrenmeyi kesinlikle hafife almamalısınız. İşiniz ile ilgili terimleri genellikle birkaç denemeden sonra öğrenip iş hayatınızda profesyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. İngilizce dili kendi çabanız ile öğrenip konuşabileceğiniz bir dil değildir. Mutlaka uzman bir kanaldan destek almanız gerekir. İşiniz ile ilgili haberleri okumak gündemden haber olmak için karşınıza çıkan en büyük engel İngilizcedir. Dolayısıyla öncelikle bu konuda yetersiz iseniz İngilizce dilini öğrenmeye gayret göstermelisiniz. Genellikle yabancı kaynaklar ile büyük şirketler ortaklık kurup kar marjını yükseltmeyi hedefler. Bu şirkette çalışabilmeniz ve istediğiniz kariyere ulaşabilmeniz için de İngilizce seviyenizin iyi olması gerekir. Mail yoluyla siparişlerin verildiği, fiyat tekliflerinin hazırlandığı, yazışmaların ve konuşmaların yapıldığı bir şirkette çalışabilmek için İngilizce seviyenizin mükemmel derecede akıcı olması gerekir. Günümüzde birçok şirket daha başarılı olabilmek için yabancı şirketler ile çalışmayı hedeflerler. Alanınız ile ilgili bir şirket sizin için hayal olmaktan çıkıp hedefleriniz arasında olmalıdır. Okul dönemlerinde öğretilen İngilizce dayatma ve ezberci bir sistem ile öğretildiği için öğretmenler kimi zaman başarı oranını öğrencilerinde yakalayamazlar. Daha çok dersten de ziyade gerekliliğinin bilincini öğrencilere aşılamaları başarı oranlarını arttıracaktır.
İngilizce tüm dünya ülkelerinin konuştuğu bir dil olduğu için öğrenilmesi de zorunlu bir dildir. Kariyer hedeflerinizi daha kolay çıkabilmenizin asıl şartı İngilizce öğrenmekten geçer. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-meslekler-tanitimi/ sitesi günümüzün en güvenilir online İngilizce öğrenme sitelerindendir. Alışılmışın dışında öğretme tarzı ile dikkatleri üzerine çeken sitede amaç sıkılmadan kısa sürede profesyonel İngilizce konuşmayı öğretmek.

Site yöneticileri eğitimleri hakkında şunları söylüyor: “Öğretme tarzı ile daha kolay İngilizce öğrenebileceğinize bu site ile emin olabilirsiniz. Eğitmenlerin tamamı İngilizce dilinin anavatanından hizmet vermektedir. Özellikle çalışan kişiler ya da zamanı kısıtlı öğrenciler için düşünülmüş bu site güvenilir oluşu ile daha çok tercih edilmektedir. Ülkemizde birçok öğrenci kitlesine sahip bu site tüm dünya ülkeleri tarafından başarılı bulunmuştur. İşten arta kalan zamanınızda boş boş oturuyor ya da zaman geçirmek için kendinize uğraş buluyorsanız bu site kendinize faydalı olabileceğiniz bir sitedir. Siteden öğrendiğiniz İngilizce eğitimi ile iş sektöründeki tüm haberleri zevkle izleyebilirsiniz. Bunun dışında perakende ile ilgili alış ve satış haberlerine hakim olup gündemi yakından takip edebilirsiniz. Kendi sektörünüz ile ilgili en yeni haberleri dünyaca ünlü haber kanallarından ya da gazetelerin ekonomi sayfalarından bakabilirsiniz. Kısacası İngilizce hayatınızın her alanında karşılaşacağınız öğrenmesi kolay sadece biraz merak gerektiren bir dildir. Daha iyi bir statüde hizmet vermek şirketinizin gözde personeli olmak istiyorsanız İngilizce seviyenizi gerektiğinin daha üstünde tutmalısınız.
Yabancı bir dil öğrenmek gibi bir merakınız varsa bunu öncelikle İngilizce dilinden yana kullanmalısınız. İngilizce dili merak ile öğrenilir. Merak olmadığı sürece öğrendiklerinizi hayatınıza geçirmekte bile zorlanabilirsiniz. Retail ne demek sorusuna anında cevap verebilecek seviyeye gelebilmeniz için profesyonel bir eğitim kurumundan eğitim almalısınız. Online İngilizce öğrenebileceğiniz siteler alternatif tercihlerinizin arasında ilk sırada olmalıdır. İngilizce öğrenebilmek için yurtdışına gidemeyecek durumda iseniz İngilizce dilinin ana vatanında online olarak öğrenip hayatınıza sokabilirsiniz. Son derece pratik bir dil olan İngilizce iş hayatınızda, öğrencilik hayatınızda ve günlük hayatınızda karşınıza çıkar. Özellikle turizmin yoğun olarak yapıldığı bir şehirde oturuyorsanız bu durumda İngilizce öğrenmeniz şarttır. Yolda yürürken adres soran bir turiste yardımcı olabilmek ülkemizin İngilizce diline verdiği önemi turist vatandaşa kanıtlamak için yeterlidir. Ülkemizde birçok eğitim kurumunun vazgeçilmez dili İngilizcedir. İngilizce ezber yöntemi ile başarılı sağlayamayacağınız bir dildir. Mantık ile öğrendiğiniz sözcükler ve gramer kuralları hayatınızın bir köşesinde olduğu sürece bilginizi canlı tutabilirsiniz. Günlük hayatta yakın arkadaşlarınız ile İngilizce konuşabilir, İngilizce haberler okuyabilir, şarkılar ve filmler izleyebilir, işiniz ile alakalı ekonomi sayfalarını okuyabilirsiniz. İngilizce diline ne kadar çok önem verip hayatınıza sokarsanız unutmama şansınız da o kadar azdır. Başarı oranınız ise daha yüksektir. Haberleri takip ederken farklı bir dilden okumanın keyfi kısa sürede öğrendiğiniz İngilizce ile alakalıdır.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER