Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Kayseri iş dünyası, yurt dışı atağında

Editör
Abone Ol:

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss ve eşi Dori Henezi Kiss Kayseri protokolü onuruna Başkonsolosluk rezidansında akşam yemeği verdi.

Kayseri ile ilişkileri her seviyede yukarı taşımaya gayret eden Başkonsolosun misafirleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Mehmet Özhaseki, Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve DEİK –DTİK Avrupa Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz, Kocasinan Belediye Başkan Vekili Mehmet Büyükbaş, Ayedaş Genel Müdürü Mükremin Çepni, Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Faruk Canbulut, Tempo Uno Kft CEO’su Mustafa Şahbaz ve Macaristan Başkonsolosluk Ticaret Ataşesi Janos Weisz yer aldı.

21 – 23 Mayıs 2013 tarihleri arasında Macaristan Miskolc şehri arasındaki Kardeş Kent protokolü imza töreni için Macaristan’a ziyaret edeceklerini ifade eden Başkan Özhaseki, “Kayseri’nin yapısına ve profiline uygun olan Orta Avrupa’nın sanayi, üniversite ve turizm şehri Miskolc ile kardeş kent olmamız her iki şehre de farklı katkılar sağlayacaktır. Bu ilk gidişimiz Miskolc’ü yakından tanımak olacaktır. Ardından farklı gruptaki işadamı ve sanayicilerimizi organize ederek Miskolc’e tekrardan götüreceğiz. İşadamlarımızda biran evvel Macaristan’a gelmek istiyorlar. Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz projelerimizi, bilgi ve tecrübelerimizi de Miskolc Belediye Başkanı Dr. Kriza Akos’a anlatacağım. Bu akşam bizleri biraraya getiren Başkan Osman Şahbaz’a da çok teşekkür ederim” dedi.

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz, “Bende Kayseri’li olmaktan büyük onur duyuyorum. Girişimci ve risk alma ruhu yüksek Kayseri protokolü ile Başkonsolosun birarada olmaları her iki ülke insanına birçok imkanları da beraberinde getirecektir. Çok benzerlik arzeden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkonsolos yanyanalar. Gelecek; ekonomiyi ve diplomasiyi iyi bilen insanlar ile gelişecektir. İşte bu akşam konusunda uzman iki değerli insan yanyanalar. Bu birliktelik Macar ve Türk Başbakanlarının ortaya koyduğu hedeflerin yakalanmasında yüksek katkı sağlayacktır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER