Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Kipa’dan “Gençler için Fırsatlar” programı

Editör
Jeff Adams
Abone Ol:

Kipa’nın Gençlik Programı’na şimdiden 130 bin kişiye ulaşıldı.

Kipa’nın 11 farklı eğitime destek projesini tek bir şemsiye altında toplayan “Gençler için Fırsatlar” programı, hedeflediği yarım milyon gençten yaklaşık dörtte birine ulaştı.

Program kapsamında, Kipa’da yerel topluma hizmet eden 70 kişilik “Toplum Elçileri”nin yanı sıra, tüm Kipa personeline yılda bir gün gençlerle gönüllü bir etkinliğe katılma imkanı veriliyor. Buna ek olarak, ilköğretim okulların acil ihtiyaçlarına cevap veren “Okulum İçin” Projesi ve staj programlarıyla da gençlere fırsatlar sağlanacak.

Finansal yılın sonuna kadar yarım milyon gence ulaşmayı hedefleyen Kipa, önümüzdeki 3 yılda 1.5 milyon gence ulaşacak.

“Yarım Milyon Gence Fırsat” Programı hakkında bilgi veren Kipa CEO’su Jeff Adams, bu programın hem Kipa, hem de Türkiye için önemimin altını çizdi. Adams, “Türkiye, Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri. Türkiye’deki gençlerin üçte ikisi geleceğe ‘umutlu’ bakıyorlar. Ancak umutlu bir gelecek için, onlara yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitim ve iş fırsatları sağlamak gerekiyor. Bu nedenle ‘Gençler için Fırsatlar’ programımızı Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Kemal Atatürk’ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

CEO Adams, Türkiye’deki gençlerin yüzde 39.3 oranında iş gücünü temsil ettiğini ve gençlerdeki işsizlik oranının yüzde 18.4 olduğuna dikkat çekti. Adams, “Bu oranı azaltmak iyi bir eğitim, yeteneklerin geliştirilmesi ve fırsatlara farkındalık yaratma ile mümkün olabilecektir. Büyük bir işveren olarak Kipa, her yıl gençler için iş olanakları yaratıyor, ancak işe aldığımız gençler dışındaki gençlere de ulaşmak ve destek olmak istiyoruz. Bu yüzden Kipa olarak gençlerin başarılı bir kariyere başlamaları için onlara ilham vererek, gerekli donanımı ve imkanları kazanmalarını sağlayacağız. Bu amaçla yöneticilerimiz üniversite kampüslerini ziyaret edip deneyimlerini paylaşacak; Kipa çalışanları bir günlerini gençlerle günüllü çalışmaya adayacaklar, şirket liderlerimiz bizimle çalışan gençlere mentorluk yapacaklar” dedi.

Kipa’nın Gençlik Programı’nın şimdiden 130 bin kişiye ulaştığını vurgulayan Adams, bu rakamın finansal yılın sonunda ulaşılması planlanan hedefin dörtte birinden fazla olduğunu belirtti. Adams, “Gençlerimize önümüzdeki 3 yılda bu rakamın 3 katı daha fazla fırsat yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER