Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

LC Wakiki Kurumsal Akademi’ye birincilik ödülü

Editör
Abone Ol:

LC Waikiki, ‘EMCC Coaching Awards 2018’de aday gösterildiği ‘Koçluk’ kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

LC Waikiki Kurumsal Akademi’nin hazırladığı ‘Koçlukla Gelen Liderlik Programı’, Türkiye’de koçluk ekolleri dışında bir kurum tarafından tasarlanan ve ICF tarafından akredite edilen ilk ve tek koçluk programı olma özelliği taşıyor.

EMCC Dünya Başkanı Dr. Rıza Kadılar, ödülle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) tarafından verilen bu büyük ödüle LC Waikiki’nin koçluk alanındaki kurumsal çalışmaları ile layık görülmesi hepimizi gururlandırdı ve memnun etti. Ülkemizden böylesine başarılı bir çalışmanın uluslararası arenada bu prestijli ödülü alması aslında çok ilham verici ve anlamlı. Umarım diğer kurumsal firmalarımız bu deneyimi örnek alır ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli iş modeline kavuşmasına vesile olurlar.”

LC Waikiki Kurumsal Akademi olarak Koçlukla Gelen Liderlik Gelişim Programı’nı 2015 yılında hayata geçirdiklerini söyleyen LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, proje hakkında şu bilgileri verdi: “2017 yılında ICF’den akredite edilen 26 kredilik programımız, EMCC tarafından koçluk programları kategorisinde, alanında en iyi uygulama seçildi. Koçluk ve mentorluk kapsamında etik standartları belirleyen EMCC’nin bu prestijli ödülünü alarak, moda ve perakende alanında olduğu kadar koçluk ve mentorluk alanında da Avrupa genelinde öncü şirketler arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. LC Waikiki Kurumsal Akademi çatısı altında ürettiğimiz tüm gelişim çözümlerimiz ile çalışanlarımıza ve liderlerimize katkı sağlamayı ve farklı araçlarla zenginleştirdiğimiz deneyimsel bir öğrenme ortamı oluşturmayı amaç edindik. ‘Avrupa’nın en başarılı üç moda perakende markasından biri olma’ hedefimize, farklı sektörlere de ilham kaynağı olan ‘Çift Kanatlı Yönetim ve Gelişim Modeli’ ile ulaşmayı hedefliyoruz. Kurumsal Akademi olarak bu model çerçevesinde oluşturduğumuz programlar ile liderlerimizi 2023 vizyonumuza hazırlıyoruz. Bu modeli destekleyen gelişim araçlarından biri olarak sunduğumuz Koçlukla Gelen Liderlik Programı, yöneticilerimizin dönüşüm yolculuğunda önemli bir rol oynuyor. Bu program; yöneticilerin koçluk becerilerini geliştirerek olumlu bir iklim ile çalışanlarını destekleyen, geribildirim ve takdir kültürü ile performansı yöneten, değerler ile anlam bulduran ve ilham veren liderlere dönüşmelerine katkı sağlıyor.

Koçluk ve mentorluğun gelişimine ve yayılımına ilham vermesi açısından, modern liderlik anlayışının gelişmesine yön veren başarılı uygulamalar kurumumuz için büyük anlam taşıyor. Bu ödüle layık görülmenin, benzer kurumların hep birlikte sinerji yaratarak bu alandaki standartları yükseltmesine hizmet edeceğini düşünmek bizleri de heyecanlandırıyor”.

Programın şimdiye kadar yaklaşık 2000 yönetici ile paylaşıldığını vurgulayan Tandar, sözlerine şöyle devam etti: “Bu programı, yöneticilerde koçluk bilincinin oluşturulması, koçluk becerilerini iş ve özel hayatlarında kullanabilmeleri üzerine kurguladık. Programla birlikte yöneticiler çalışanları ile daha kolay iletişim kurabiliyor, onları daha iyi anlayabiliyor, hedefe doğru ilerleme noktasında performans için ortaklık yapabilmelerini sağlayabiliyor. Birbirlerini daha iyi anlayan çalışan-yönetici ilişkisi sayesinde, güven ortamının artarak, olumlu iklimin yayılmasına hizmet edebiliyor. Şirkette koçluk bilincinin yayılmasını destekleyecek şekilde 1250 saat bireysel koçluk, 50 takım ile gerçekleştirilen 1000 saat takım koçluğu hizmeti de verdik. Bu kültürü daha da yaygınlaştırmak ve davranışa dönüşmesini kolaylaştırmak adına iş başında gerçekleşen gelişim mentorluğu faaliyetlerimizle de destekliyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER