Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

MicroStrategy ile gerçek zamanlı kategori yönetimi!

Editör
Abone Ol:

Obase, firmalara yüksek hacimli veri kitleleri üzerinden çok boyutlu analizler yapma olanağı veren ve karar destek sistemi ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri sunuyor.

Bütünsel çözüm yaklaşımları ile sunma doğrultusunda, mağazacılık sektörünün lideri olan MicroStrategy’nin Türkiye’de de uzun yıllardır süregelen liderliğini daha da güçlü bir şekilde devam ettirmek istiyor. Bu amaçla Mağazacılık Sektörü EMEA bölüm yöneticisi olan Bernhard Webler bu ürünü kullanabilecek potansiyel müşterileri bilgilendirmek için Türkiye’ye geldi.

Perakende sektöründe bilgiye dayalı karar verme süreçlerinin icrasında, iş süreçlerinin en uygun duruma getirilmesinde analitik yöntemlerin uygulaması konusunda Avrupa’daki önemli perakendecilerde deneyimli olan Webler, teknik değil iş tarafından bakan bir kişi olarak MicroStrategy kullanmanın avantajlarını şöyle sıraladı:

“MicroStrategy ile kurumlar, ürünler, kategoriler, müşteriler, kampanyalar, lokasyonlar ve maliyet merkezleri bazında mağazacılık iş verimliliğini belirleyen iş metriklerini anında takip edebilir, müdahale edilmesi gereken, ters giden hususları vaktinde tesbit edip, sebebini teknik ekibe ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde öğrenebilir. OLAP analizleri, tahminsel analizler, kurumsal raporlama, kurumsal karne, alarm üretme ve bilgilendirme gereksinimlerine tek platformda sahip olabilirler.”

Günümüz rekabet ortamında artık operasyonların anlık veri akışına ihtiyaç gösterdiğine dikkat çeken Webler, “Veri ambarı genelde bir gün sonra değerlendirmek gibi anlaşılıp uygulanmaktadır. Oysa MicroStrategy sayesinde anlık veri akışı ile anlık takip sağlanabilmektedir. Örneğin rekabetten kaynaklanan bir kampanyanın sonuçlarını anlık değerlendirerek yönetmek artık mümkün. Üretici ve perakendeciler birlikte yaptıkları etkinlikleri, yenilikleri bir süreç sonunda ancak araştırma firmalarından aldığı kısıtlı bilgilerle takip edebilmektedirler. Oysa iş zekası platformu ile üretici firma bir perakendeci ile yaptığı etkinlik, ambalaj değişikliği gibi uygulamaların sonuçlarını hiçbir araştırmaya gerek kalmadan anlık olarak izleyebilmektedir. Tüketicilerin hızlı tüketim ürünleri ihtiyaçları için en az dört ayrı perakende noktasını kullandığı yoğun rekabet ortamında müşterileri, özellikle de sepet cirosu yüksek müşterileri elde tutmak çok önemli. Sepet içindeki kategorilerin arasındaki değişiklik olduğunda bunu hızlı bir şekilde tespit edip, hızlı harekete geçmeli ve kategorileri doğru yönetmeliyiz.”

Webler, dünyada MicroStrategy’nin önde gelen perakendecilere en fazla hizmet sağladığı alanları şu şekilde ifade etti: “Tedarikçi bilgi portalı, yok satma, stok kayıpları, suistimal tesbiti, stratejik promosyon planlama, anlık kategori yönetimi, dağıtım optimizasyonu, mağaza ve tedarikçiler için stratejik performans planlaması ve dengeli karne uygulamaları ile MicroStrategy kullanan perakndeciler reaktif olmaktan çıkıp proaktif olabiliyorlar. Sahip oldukları veriyi rekabet avantajına dönüştürebiliyorlar.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER