Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Özhan’dan anlamlı mesaj; “Bursa’yı Sev, Yeşili Koru”

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin ilk Yeşil Satış Noktası Marketi Özhan Marketler Zinciri, “Dünya Çevre Günü” kapsamında düzenlediği çevre bilinci ve farkındalık çalışmaları ile Özhan dostlarını bilgilendirdi.

Hayata geçirdiği projeler ile sürdürülebilir yaşama katkı koyan Özhan Marketler Zinciri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü aldığı Yeşil Satış Noktası Projesi ile de bu farkındalığı daha geniş kitlelere duyurarak, “Dünya Çevre Günü” kapsamında farkındalık çalışmaları düzenledi.  Proje kapsamında mağazalardaki değişimi ve doğaya saygılı uygulamaları tanıtım amacıyla çekilen tanıtım filmi ve bilgilendirme çalışmalarına Bursaspor Kulübü oyuncuları da destek verdi. Sosyal Sorumluluk projesinde yer alan Bursaspor Futbol Takımı oyuncusu Enes Ünal, Bursaspor Basketbol Takımı oyuncuları; Mehmet Ali Yatağan ve Ömer Ünver, Özhan Çocuk Kulübü ve Özhan Gönüllüleri ile birlikte sürdürülebilir yaşama katkı koymak için tüketicilerle çevre dostu mesajlarını paylaştı.

Özhan Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, Özhan Marketler Zinciri olarak, WWF-Türkiye ve Unilever ile birlikte hayata geçirilen  “Yeşil Satış Noktası” projesi hakkında bilgi vererek, “Mağazalarımızda tasarruflu aydınlatmadan poşet azaltımına, kapaklı yeni nesil soğutuculardan sertifikalı raf etiketlerine kadar aldığımız çeşitli önlemlerle doğadaki ayak izimizi azaltıyoruz. Özhan dostları ile birlikte geleceğe bırakmak istediğimiz tek iz, çocuklarımız için yaşanacak bir dünya” dedi.
Ayşen Yılmaz, Özhan Marketler Zinciri’ne ait geliştirdikleri çevre politikalarını tüm çalışanlarına bilgilendirme ve eğitim yoluyla duyurduklarını anlatarak, mağaza içindeki uygulamalara örnek verdi. Yılmaz, “Bir mağazamızda enerji tasarruflu soğutucu kullanımı ile yılda 8,242 kWh enerji tasarrufu elde edebiliyoruz. Bu rakam 4 kişilik bir ailenin 3 yıllık elektrik ihtiyacına, küçük bir aile aracının 55 depo yakıt harcamasına denk geliyor. Çevresel ayak izimizin ortalama %68’i biz tüketiciler tarafından oluşturuluyor. Dünyamızın içinde bulunduğu çevresel sorunlar, ancak herkesin üzerine düşen görevi yapmasıyla aşılabilir. Çocuklarımıza yaşanacak bir dünya bırakmak için; üretimden tüketime kadar zincirin her halkasında, sorumluluklarımızı hep birlikte yerine getirmemiz gerekiyor. Biz Özhan dostlarına da bu farkındalığı kazandırmak adına bilinçlendirme çalışmalarına başladık” dedi.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER