Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Philips Tüketici Aydınlatmasında hedef yüzde 100 büyüme

Editör
Abone Ol:

 Yenilikçi tasarımları ve üstün teknolojisi ile tüketici aydınlatması alanında dünyada bir numara olan Philips, Türkiye’de yüzde yüzün üzerinde büyüme hedefliyor.

Philips Türkiye Tüketici Aydınlatması Ülke Grup Müdürü Burçin Ressamoğlu, “Türkiye tüketici aydınlatma pazarında geçtiğimiz yıl yakaladığımız yüzde 45 oranında büyümeyi, bu sene yüzde yüzün üzerine taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

Dünyada toplam aydınlatma çözümü sunan tek şirketin Philips olduğunu hatırlatan Ressamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Türkiye’de şu anda ampulde yüzde 30, avizede ise yüzde 5 pazar payına sahibiz. Özellikle yerli üreticilerle yapacağımız işbirlikleri ile avize pazarındaki payımızı daha yukarılara taşımayı amaçlıyoruz. Ayrıca hedefimiz 2015 sonuna kadar her ilde tüketici ile sıcak temas kurabileceğimiz showroomlara sahip olmak.”

Türkiye tüketici aydınlatma pazarının global rekabette ilk 5’te yer aldığına da dikkat çeken Ressamoğlu “Ürün gamında lokalizasyonun önemini biliyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Philips olarak dünyada 7 bini aşkın tüketici aydınlatması ürünümüz mevcut ve bu ürünlerin yüzde 25’i her sene yeniliyoruz. Bu da Philips olarak yenilikçiliğe verdiğimiz önemi vurguluyor” değerlendirmesinde bulundu.

Pazar 1 milyar Euro’ya çıkacak

Küresel ısınma, şehirleşme ve yaşam tarzı değişikliğinin tüketici aydınlatma pazarının da değişimini hızlandırdığını anlatan Ressamoğlu “Bugün tüketici aydınlatmasında LED ürünlerin payı yüzde 10’un altında, bu rakamın 2020 yılında yüzde 70 seviyesine ulaşması bekleniyor. Dünyada toplam elektrik tüketiminin yüzde 25’ini oluşturan tüketici aydınlatması 13 milyar Euro’luk bir büyüklüğe sahip. 2015 yılında bu rakamın 30 milyar Euro’ya çıkacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de ise 2010 yılında 350 milyon Euro olan Pazar beş yılda 1 miyar Euro’ya çıkacak. Hedefimiz bu pazardaki liderliğimizi pekiştirmek” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER