Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Reis Gıda, obezite ile savaş devam ediyor

Editör
Mehmet Reis
Abone Ol:

TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 4. İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri FOODist Fuarı 3. Salonda Reis Gıda standında 2011 yılı obezite etkinliklerinin başlangıcını gerçekleştirecek.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Bsşkanı Mehmet Reis, “Sosyal sorumluluk çerçevesinde ele aldığımız obezite konusundaki güncel bilgiler ile birlikte bakliyatın insan sağlığı ve dengeli beslenmedeki önemini gündeme getireceğiz. Ülkemizde konusunda uzman beslenme uzmanları ile birlikte etkinliklerimizi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedikten sonra şunları söyledi:

“2009 yılında başlattığımız ve 2010 yılında da devam ettirdiğimiz Obezite Kampanyamızın sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda insanlara bir kılavuz olabildiğini gördük. Bu yüzden obezite konusu ile ilgili halkımızın aydınlatılması için 2011 yılında da kampanyamızı sürdürmek istiyoruz. ‘Geleneksel Lezzetler, Sağlıklı Nesiller’ sloganıyla sağlıklı ve dengeli yaşamla ilgili etkinlikleri yaparak devamlı gündemde kalmasını sağlayacağız.

Sofralarımızın baş tacı bakliyat ürünleri mutfak kültürümüz de önemli bir yere sahipti. Ancak son yıllarda bakliyat sofralarımızdaki önemini giderek kaybetmeye başladı. Ekolojik dengelerin altüst olduğu günümüzde beslenmede denge oluşturulması gerekmektedir. Bunun içinde vücudun ihtiyacı olan kalori ve minerali besin gruplarından dengeli bir şekilde almak şarttır. Kendi özümüze dönüp beslenme tarzımıza özen göstermeliyiz. Pirinç, bakliyat, bulgur ve sebze yemekleriyle sağlıklı ve ucuz bir beslenme planı yapabilir aynı zamanda lezzetli ve geleneksel tatlarımızı koruyabiliriz. Mutfak kültürümüz, beslenme alışkanlıklarımız, hala bozulmayan aile yapımız, komşuya yemek gönderme gibi alışkanlıklarımızdan vazgeçmemeliyiz.”

Türkiye obeziteye karşı

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazla kilolu olma sorunu arttığını ve obezite özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi etkisi altına almaya başladığını kaydeden Reis, “Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan araştırmaya göre obezite sıklığının erkeklerde %21, kadınlarda %42 olduğu belirtilmiştir. Obezite ile ilgili çalışmalar Sağlık Bakanlığı tarafından 2009 yılında bir genelge ile ele alınmıştır. Bu genelgede sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmenin önemi vurgulanarak okul kantinlerindeki yiyecek ve içeceklere dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

2010 yılı Eylül ayında ise Başbakanımız obezite ve onunla ilişkili hastalıklar konusunun ulusal düzeyde ele alınmasına karar vermiştir. Türkiye’nin obezite konusundaki çalışmaları bu hızla devam ederse başarıyı yakalayacağız ve geleneksel lezzetlerimizden vazgeçmeyeceğimizi tüm dünyaya ispatlamış olacağız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER