Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Seyidoğlu ‘Boool Cevizli Yaz Helvası’ ile fark yaratıyor

Editör
Abone Ol:

Geleneksel bir gıda maddesi olan tahin helvası, uzun yıllardan beri Asya toprakları üzerinde yaşayan halkın tükettiği bir yiyecek olmuştur.

Bunun yanı sıra özellikle ülkemizde gelenekselliğini devam ettiren diğer bir ürün de, yine tahinle yapılan bir helva çeşidi olan yaz helvasıdır. Halk arasında yaz helvası olarak nitelendirilen bu ürün aslında tanımlama olarak, cevizli ve yüksek kakaolu tahin helvasının birkaç farklı bileşenle yapılan bir çeşididir. Tüketimi oldukça yaygındır. Geleneksel yöntemlerle üretilen tahin helvasının son yıllarda modern üretim teknolojisiyle üretiliyor olması, yaz helvası dediğimiz bu ürünün de üretim yöntemlerinin modernleşmesini sağlamıştır. Özellikle şekerinin kaynama aşamalarının tamamen vakum altında yapılması, ürünün kalitesini ve buna bağlı olarak da tüketimini arttırmıştır. Seyidoğlu Gıda, bu alandaki önemli yatırımlarıyla, geleneksel gıdamız olan helvayı modern yöntemlerle üretmektedir.

Çok daha lezzetli

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, cevizli yaz helvasına biraz daha farklı bir kimlik katmak için yaptıkları çalışmaları anlattı: “Amacımız hem yeni neslin yenilikçi damak zevkine uygun, hem de geleneksel lezzete yakın birürün oluşturmaktı. Bu doğrultuda özel bir Ar-Ge çalışması yaparak istediğimiz sonucu almayı başardık. Ceviz oranın oldukça yüksek olmasının yanı sıra besleyici yönünü de destekledik. Lezzetini güçlendirerek özel bir gıda maddesi oluşturduk. Kısaca, bu yaz piyasaya sürdüğümüz ve yapılan anketlerde oldukça beğenildiğini gördüğümüz ‘Boool Cevizli Yaz Helvası’ lezzetini tüketiciye en sağlıklı şekilde ulaştırmayı hedefledik.”

En son teknolojiyle üretildi

Mehmet Göksu, “Bir gıda maddesi üretirken en önemli şey, ürünün sağlıklı, kaliteli, lezzetli ve halk tarafından beğenilir olmasıdır. Boool Cevizli Yaz Helvası da son teknoloji ile üretim yaptığımız modern tesislerimizde üretiliyor. Hammadde temininden paketlemeye kadar tüm aşamalarda, gerekli bütün kalite unsurlarının bir arada olmasını titizlikle sağladık. Ürünün tüm özelliklerinin yanı sıra ambalajı da içindekini tam ifade edebilir bir şekilde tasarlanarak halkımızın beğenisine sunulmuştur” dedikten sonra ürün hakkında şu bilgileri verdi:

“Tüm bu önemli özellikleri belirtirken Boool Cevizli Yaz Helvası’nın besinsel önemini de vurgulamak gerek. Öncelikle bu ürün diğer cevizli yaz helvalarında olduğu gibi ceviz ve tahin içeriyor. Ceviz bilindiği gibi; neredeyse her yaşta, her öğünde tüketilecek kadar önemli bir besindir. Ceviz vücut için çok önem taşıyan yağ, protein, kalsiyum, fosfor, demir, potasyum, magnezyum, B1, B2, B3, E vitaminlerini ve sayamadığımız gelişim için önemli pek çok öğeyi yapısında bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra içerikte önemli bir orana sahip olan tahin, başlı başına mühim bir besindir. Tahin, yapısında bulunan yüksek değerli protein, B ve E vitamini başta olmak üzere pek çok vitamin ve diğer önemli besin öğelerini içermesinden dolayı, cevizli yaz helvasının besleyiciliğinde çok büyük rol oynamaktadır. Diğer bir bileşen olan ve fındığın öğütülmesi ile elde edilen fındık püresi, yine cevizdeki gibi birçok besleyici öğeyi bir araya getirir. Fındık, günümüzde övgüyü en çok hak eden gıda maddelerinden biri olmuştur.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER