Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Sultan Et’ten doğal sucuk için 300 bin euroluk yatırım

Editör
Mustafa Bılıkçı
Abone Ol:

Sultan Et Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bılıkçı, doğal sucuk için fermantasyon odalarına 300 bin euro yatırım yaptıklarını söyledi.

Sultan Et, kurulduğu 1973’te sadece sucuk ve pastırma üretmekte iken, 40’ncı yılında 7 ana grupta ürettiği 140 çeşit ürünle kırmızı et sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Ürünlerini Sultan, Serdar ve Anadolu markalarıyla tescilleyen Sultan Et, yüzde 100 dana etinden ürettiği Sultan Kangal Sucuk’u, geleneksel Türk lezzeti tadı ile tüketiciye sunuyor.

Sultan Kangal Sucuk’u son teknolojik yeniliklerle donattıkları üretim merkezinde hazırladıklarını ifade eden Sultan Et Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bılıkçı, TSE’den “Türk Sucuğu Standartı” alan ilk firma olduklarını söyledi. Et Üreticileri Birliği (ETBİR) Başkanı da olan Mustafa Bılıkçı, üretimi 7-8 gün süren Sultan Kangal Sucuk’u şöyle anlattı:

“Kesimi yapılan karkaslar veteriner hekimin incelemesinin ardından kıyma makinelerinden geçiriliyor. Daha küçük parçalar haline getirilen etler renk ve yapının daha güzel olması için 1 gün tuzla kürlenerek bekletiliyor. Daha sonra önceden kalite kriterlerine göre analizleri yapılarak hazırlanmış baharatlarla karıştırılıyor. Sinir ve kemik ayıracı olan kıyma makinelerinden geçirilen yarı mamuller gönderildikleri dolum hattında yapılan dolumun ardından fırın arabalarına diziliyor. Sucuklar, sonra fermente edilmek üzere standart nem, sıcaklık ve hava akımına sahip bilgisayar kontrollü ithal klima odalarında pH değeri istenen standart değere ulaşana kadar bekletiliyor. Fermente olan sucuklar tekrar nem değeri ve sıcaklık değeri değiştirilerek kurutulmaya alınıyor. Nem değeri yüzde 40’ın altına düşen Sultan fermente sucuklar analiz sonuçlarına göre ambalajlara alınarak sevkiyata hazır hale getiriliyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER