Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Tekzen’in 2012 ciro hedefi ise 400 milyon TL

Editör
Abone Ol:

18 yıldır, doğru strateji ve hedeflerle, marka değerini daha da yükselterek büyümeye devam eden Tekzen, bugün itibariyle 7 bölgede, 39 ilde, 77 mağazaya ulaşmış bulunuyor.

2011 yılı cirosunu 300.000.000 TL. ile kapatan Tekzen’in alan ve cirosal büyüme hızı son 3 yıl içinde 1.5 kat arttı. Tekzen, 2011 yılında 12 ilde, 22 mağaza açtı. Tekzen’in 2012 ciro hedefi ise 400 milyon TL.

Arama konferansı

Tekzen, 2012-2016 dönemi ve yol haritası için bu ay bir de bir Arama Konferansı gerçekleştirdi. “Aklınıza İhtiyacımız Var!” alt metniyle Arama Danışmanlık’tan Oğuz Babüroğlu’nun moderatörlüğünde yapılan konferansın ilki Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Tekzen Genel Müdürü Ahmet Işıkgece ve Tekzen Yöneticileri öncülüğünde, ikinci arama konferansı ise Tekzen Yönetimi ve Tekzen paydaşları-iş ortaklarıyla yapıldı. Ortak akıl yürütmeyi ve görüş yaratmayı amaçlayan Arama Konferansı neticesinde 2012-2016 kadrajında; misyon-vizyon ve ana hedeflerini çizen, yol haritasında ortaya çıkan 2016 Tekzen’i şöyle: En az 4 ülkede faaliyet gösteren, 175 mağazasıyla hizmet veren, 1,5 milyar TL ciroya ulaşmış ve halka arz edilmiş bir şirket olmayı öngörmektedir.

2012 yılının ilk ayında, Samsun’da ikinci mağazasını Bafra’ya açacak olan Tekzen, Kayseri’de de 3. mağazasıyla müşterilerine hizmet verecek. Yurt dışı ayağında Romanya’da 2 mağazası ile müşterilerine ulaşan Tekzen’in bundan sonraki yurt dışı rotasında Irak, Gürcistan ve Kıbrıs yer alıyor.

Zen Harmony

Tekzen’in 77 mağazasının içinde, 2009 yılında başlattığı “mahallenize komşu geldik” sloganıyla Express konseptli 13 mağazası da yer almaktadır.

Tekzen Sanal Mağaza’nın 2010 cirosu 5 milyon TL iken, 2011’de, % 100’lük bir artışla 10 milyon TL’yi geçmiştir. Tekzen’in 2012 sanal mağaza ciro hedefi ise; sektörün gelişimine paralel olarak % 100 büyümektir. Sitede satılan 50.000’i aşkın ürün ve aylık 1 milyonu aşkın ziyaretçisiyle dikkat çekmektedir.

Tekzen Genel Müdürü Ahmet Işıgkece, “2008 yılında 355.000 m2 olan toplam yapı market satış alanı son 3 yılda yaklaşık % 100 büyüyerek 350.000 m2 ilave alan yaratabilmiştir. Aynı dönemde Tekzen, 2008 yılında 71.000 m2 satış alanına sahipken 53 yeni mağaza ile % 133 oranında bir büyüme ile ilave 95.000 m2 satış alanı yaratmıştır. Büyümemiz artarak devam etmektedir. Bu veriler dikkate alındığında 2011 yılı da artan ivme ile yatırımlarımızı sürdürdüğümüz ve sektöre farklı mağaza formatlarını kazandırdığımız bir yıl olmuştur”dedi.

“Bricoalliance” üyesi oldu!

Tekzen, “Bricoalliance” olarak bilinen Avrupa’da faaliyet gösteren yapı marketi firmalarının kurduğu tedarik zincirine üye oldu.

Bricoalliance, aralarında İspanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Norveç, Polonya, Rusya, Bulgaristan ve Estonya’nın da bulunduğu ülkelerdeki yapı marketlerinin üye olduğu bir işbirliği organizasyonu olarak tanınıyor. Grup özellikle satınalma, ürün geliştirme gibi konularda ortak hareket ederek hacim ekonomisinden faydalanıyor.

Tekzen Pazarlama Müdürü Toygar Barut, özellikle sezonluk ürünler başta olmak üzere rakiplere karşı, müşteriye sunulan ürün çeşitleri başta olmak üzere çeşit ve rekabet anlamında avantaj sağlayacaklarını ifade etti.

Grup portföyünde; 550 mağaza ile yıllık 1,5 Milyar EUR satınalma hacmine ulaşmıştır. Türkiye’nin en yaygın dağıtım kanalı olan Tekzen’in gruba katılması ile grubun kapsama alanına Türkiye de dahil oldu. Bricoalliance oluşumunun üyeleri arasında; Avrupa’nın dev yapı market isimlerinden 118 mağazasıyla Hubo Hubo, 99 mağazasıyla Multimate Multimate ve 32 mağazasıyla Nomi Nomi de yer alıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER