Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Titiz dünya markası olacak

Editör
Abone Ol:

1981 yılında ihracat amaçlı üretime yönelen Titiz Temizlik, 1998 yılından itibaren faaliyet göstermeye başladıgı Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerinde, önemli başarılara imza atıyor.

Titiz Temizlik, 1996 yılında yepyeni bir anlayışla faaliyete geçti. Kurumsallaşma çalışmalarına başlayan firma, marka bilinilirligine daha fazla önem verdi. Firma, 2002 yılında tuvalet kagıdı, havlu ve peçete üretimine kendi tesislerinde ‘Titiz’ markasıyla başladı. Bugün için Titiz markasıyla 20 barkod kagıt ürünü üretimi gerçekleştiriyor.

2008 yılında 5 bin metrekarelik modern sıvı üretim tesislerine taşındıklarını söyleyen Titiz Temizlik Ürünleri Genel Müdürü Sırrı Bingül, ürünlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hali hazırda firma ‘Titiz’ markasıyla 350 kalem, ‘Peri’ markasıyla 20 kalem, ihracat amaçlı ‘Clean&Shine’ markasıyla 30 kalem ürün üretiyor. Bu ürünleri hem iç hem de dış pazardaki perakende noktalara ulaştırıyor. Ayrıca firma yine perakende noktalar için ‘Spony Line’ markasıyla ev gereçleri üretimi yapıyor.”

Hem iç hem de dış pazarda geniş bir portföye sahip olduklarını ifade eden Bingül, “Plastik ev gereçleri grubu kategorisinde ürün geliştirmeye ihtiyaç duyuldu. Bu baglamda ‘Spony Line’ markası dogdu. Temizlik kovasından gırgıra, faraştan çekcege kadar ürünlerimiz var. Bu ürünleri ilk etapta ulusal zincirlere dagıttık. Diger zincirlere ve toptan kanala da yavaş yavaş ürün verecegiz” dedi.

“Moda” markasıyla 2005 yılında HORECO grubunda endüstriyel kagıt ürünlerine; 2010 yılında da “Moda Line” markasıyla sıvı ve toz deterjan ürünlerine (100 çeşit) girildiginin altını çizen Bingül, şu açıklamada bulundu:

“İlk pilot çalışmamız Akdeniz bölgesindeki otel, restoran, hastane, çamaşırhane ve havalimanında başladı. Moda markasıyla girilen pazarda, Moda Line Profesional ile önemli noktalara kısa sürede ulaşıldı. Daha sonra Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgesinde çalışmalara başladık. Zira endüstriyel ürünler pazarı çık hızlı gelişiyor. Moda Line Profesional bu pazardaki yerini saglam bir şekilde alacaktır.”

Titiz markasının yeni ürün çalışmaları hakkında bilgiler veren Bingül, şunları söyledi:

“2006 yılında Titiz’in logosunu yenileyip kalitesini yükselttik. Bu çalışma 2009 yılına kadar sürdü. 2009 ile beraber 2010 yılında yeni ürünlerle ilgili Ar-Ge çalışmalarına başlayarak 30’a yakın yeni ürünü pazara sunduk. Bunların arasında sıvı çamaşır deterjanı, köpük sabun, proderz fayans araları temizleyicisi, banyo, mutfak, ankastre, losyonlu bulaşık deterjanı gibi yeni ürünleri çıkardık. Perforajlı temizlik bezleri, kokulu tuvalet kagıdı, içten çevirmeli ayakkabı boyası gibi ürünler raflardaki yerini aldı.”

Titiz’deki amaçlarının yüksek performaslı ve kaliteli ürünleri, uygun fiyattan tüketiciye sunmak olarak açıklayan Bingül, 2011 yılında 15’e yakın ürünü piyasaya sunacaklarının müjdesini de verdi.2006 yılından itibaren ihracata yönelik ivme kazandıklarını vurgulayan Bingül, “Kendi iç bünyemizde hedefler koyduk. Bu hedefleri başarırken Clean&Shine markası dogdu. Bununla beraber Titiz markasının yurt dışına uyumunu saglamak için etiketleri yabancı ülkelerin formatlarına göre tasarladık. Aynı zamanda birçok ürünün yapısal degerleri Avrupa kalite anlayışına göre gözden geçirildi. 2006 yılından bu yana 45 ülkeye ihracat yapıldı. Bu ülke pazarlarının bazılarında ilk 3 sıraya kadar ilerledik. 45 ülkeye ulaşan ihracat başarısı, takım oyununun en iyi göstergesidir. Başarının bir diger faktörü de çok farklı çeşitle ürünleri pazara sunmaktan kaynaklanıyor. Birinci önceligimiz gelişmekte olan ülkelerde markalaşabilmektir. TürkiCumhuriyetleri’nde çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Aynı zamanda Orta Dogu ve Kuzey Afrika ülkelerinde de başarılı sonuçlar almak için çalışıyoruz. Hedeflerimiz, 2012 yılı sonuna kadar 20 ülkeye daha ihracat yapmaktır. Mevcut ülkelerdeki Pazar payımızı arttırmak ta öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Bingül, iç pazar ve İstanbul çevresine dagıtımı grubun amiral gemisi Kovan Gıda ile yaptıklarını, Kovan’ın ulaşamadıgı yerlere ise bölge bayileri kanalıyla ulaştıklarını kaydetti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Oli Center’den yılın kampanyası

Editör

Yazar:

Gaziantep’in en eski ve köklü zincir marketlerinden Oli Center; uzun yıllardan beri devam eden ve müşterilerinin çok beğendiği Gülen Adam kampanyasına bu yıl müşterilerimiz yüksek puanlı hediyeleri alabilmek için bir yakını ile kart puanlarını birleştirerek devam edebilecekler.

Oli Center, her 100 liralık alış verişe 40 puan alan ve 3 ay boyunca biriktiren müşteriler; en çok tercih edilen ve beğenilen hediyelerden seçenekler sunuyor. Hediyeler müşterilerin geçen yıllardan en çok tercih ettiği ürünlerden seçildi.

Oli Center yetkililer; 2022 yılında yaklaşık 2 milyon TL’lik ürün dağıtıldığını; bu yıl daha çok ilgi göreceğine inandıkları kampanyada yaklaşık 4 milyon liralık ürün talebi beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililer; kampanyaya katılım için hiçbir özel şartın gerekmediğini, Oli kart sahibi olan bütün müşterilerin kampanyaya otomatik olarak katıldığını bildirdiler.

Devamını Oku

Firmalardan

Türkiye’nin En İtibarlı Süpermarketi A101

Editör

Yazar:

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on ikincisi yapılan ve 65 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların itibarlarının ölçüldüğü araştırmada, katılımcıların %44,9’u Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip zincir marketi A101’i süpermarket kategorisinde en itibarlı marka olarak seçerek birinci sıraya yerleştirdi.

Türkiye İtibar Endeksi araştırması, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Bursa Teknik Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 15 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında 26 bölge ve 72 ilde toplam 15 bin kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre A101, süpermarket sektöründe yer alan diğer 35 marka arasından en yüksek puanı elde ederek ‘Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ olmaya hak kazandı.

Araştırmaya katılan tüketiciler, A101’in hızla büyüyen ve atılımlar yapan bir şirket olmasının; üstün hizmet ve ürün kalitesi sunmasının; yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem vermesinin; sektöründe öncü olma özelliği taşımasının ve sektöründe lider konumda yer almasının, A101’i en itibarlı şirket yapan en önemli beş faktör olduğunu belirtti. Süpermarket kategorisinde itibarlı görülme oranı bakımından ilk sırada yer alan A101, ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık iki buçuk katı orana sahip oldu.

Devamını Oku

Firmalardan

BEE’O, Anadolu Propolisini dünyaya tanıtıyor

Editör

Yazar:

İstanbul’da Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ‘propolis’ üretim ve Ar-ge merkezini kurarak başta ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Japonya ve Güney Kore olmak üzere 30 ülkeye ihracat yapan BEE’O Propolis, geliştirdiği özel katma değerli ürünleriyle ses getirmeye devam ediyor. ABD’de CVS eczane zincirine, Trader Joe’s, Walmart gibi ABD’nin önde gelen market zincirlerine markalı olarak satış yapan tek Türk firması olan BEE’O, şirketin yurtdışı markası BEE&YOU ürünlerine olan yoğun talebe yetişebilmek için bu yılın ilk çeyreğinde Amerika ve Avrupa’dan sonra İngiltere’de de şirket ve depo kuruldu. Böylelikle arı ürünleri, doğal gıda takviyesi ve doğal dermo-kozmetik alanlarında dünya pazarına daha sıkı penetre olunacak.

Yeni yatırımları, projeleri ve hedefleri anlatan BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Katma değerli Anadolu arı ürünleri içeren doğal gıda takviyeleri ile beraber, kozmetik sektöründe de 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 100 milyon TL’lik yatırımla, Anadolu propolisli güneş bakım kremi, güneş sonrası losyon, arı zehirli yaşlanma ve kırışıklık karşıtı anti-aging serum ve kremler, roll-on ürünlerinin üretim ve satışına başlandı” dedi.

Sağlık Bakanlığı onaylı Anadolu Propolisli burun spreyi üretildi

2022’nin son çeyreğinde yatırımı tamamlanan “Temiz Oda” projesi ile Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz kategorisinde yer alan ilk ürünü BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’ni ürettiklerini anlatan Dr. Samancı, şöyle devam etti: “Bu ürün, Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşımaktadır. Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen nezle, soğuk algınlığı, alerjik ve alerjik olmayan rinit, rinosinüzit ve astım gibi rahatsızlıklar nedeniyle oluşan burun akıntısı ve burun tıkanıklığının tedavisinde ve solunum yolu problemlerinin rahatlatılmasında yardımcı oluyor. Bee&You Rhinapi Burun Spreyi, ilaç içermemesi ve ara vermeden günlük kullanıma uygun olması yönüyle tedaviye uyumu arttırıyor.

BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliği 3 aşamalı olarak denetleniyor. BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliğinin, hammadde düzeyinde ürünleri teslim almadan önce, üretim sonrasında 10,500 metrekarelik üretim tesisi içerisinde yer alan kendi laboratuvarlarında ve İTÜ Arı Ürünleri Mükemmeliyet Merkezi’nde, son olarak bağımsız akredite laboratuvarlar tarafından kontrol edildiğine değinen Dr. Samancı, şu bilgileri verdi: “Üretim tesislerimizde Bee’O, Bee’O Up ve Bee&You markaları altında; doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretilmektedir. BEE’O Propolis, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekareli tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER